از مسائل اقتصادی تا اختلاف با خطیبی؛ انتها کار دو کاپیتان تراکتور در این تیم؟!

به گزارش تور ارمنستان، مسئولان باشگاه تراکتور مدعی شدند شجاعی و دژاگه به مرخصی رفته و بعد از ملاقات مقابل پیکان به تمرینات گروهی اضافه خواهند شد.

از مسائل اقتصادی تا اختلاف با خطیبی؛ انتها کار دو کاپیتان تراکتور در این تیم؟!

جهت دریافت مشاوره خدمات سفارش تراکت آنلاین از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

برخلاف آنکه مسائل اقتصادی دلیل غیبت دژاگه و شجاعی در تمرینات تراکتور عنوان شده ولی به نظر می رسد اتفاقات اردوی امارات نقش مهمی در این ماجرا دارد.

به گزارش ایلنا، تیم فوتبال تراکتور در حالی پس از انتها ملاقاتهای خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به تبریز برگشت و دور جدید تمریناتش را بعد از چند رو استراحت آغاز کرد که دو کاپیتان این تیم یعنی مسعود شجاعی و اشکان دژاگه در تمرینات آفتابی نشدند و این موضوع شائبه قهر دوباره این نفرات به دلیل عدم دریافت مطالباتشان را قوت بخشید و چنین موضوعی روی جلد یکی از روزنامه های ورزشی هم رفت.

این در حالیست که مسئولان باشگاه تراکتور مدعی شدند شجاعی و دژاگه به مرخصی رفته و بعد از ملاقات مقابل پیکان به تمرینات گروهی اضافه خواهند شد.

با این وجود اما به نظر نمی رسد این بار عدم حضور این دو بازیکن با تجربه تیم صرفاً به دلیل مطالبات اقتصادی باشد و اتفاقاتی که در اردوی امارات تیم افتاد نقش پررنگی در این ماجرا دارد.

ماجرای مطالبات اقتصادی

شجاعی و دژاگه مدت هاست از تراکتور طلب دارند و این موضوع حتی به قبل از آغاز فصل جاری رقابت ها بر می گردد، آن موقع که احسان حاج صفی، ضلع سوم این مجموعه هنوز در تراکتور حضور داشت و این سه بازیکن در اقدامی هماهنگ در تمرینات پیش فصل حاضر نمی شدند و خواهان تسویه مطالبات خود از فصل گذشته و دریافت پیش قرارداد فصل جدید خود طبق قراردادشان شدند. اگرچه باشگاه تراکتور نتوانست این خواسته آنها را برآورده کند ولی قول و قرارهایی گذاشته شد و از آنها خواسته شد در تمرینات حاضر شوند و این موضوع ادامه پیدا کرد تا تعطیلات نیم فصل و پنجره زمستانی.

در این شرایط این سه بازیکن که دیگر امیدی به مذاکره با باشگاه برای وصول مطالباتشان نداشتند ساز جدایی کوک کردند و حاج صفی که در این امر جدی تر از بقیه بود و پیشنهاد خوبی هم از سپاهان داشت در نهایت توانست به خواسته خودش برسد و تراکتور را ار ازای عدم شکایت از این باشگاه به دلیل مطالباتش، ترک کند و به تیم سابقش بپیوندد.

شجاعی و دژاگه هم قصد داشتند جدا شوند و در این میان دژاگه مذاکراتی هم با استقلال داشت و در کنار این به گوش می رسید که خطیبی هم تمایل چندانی به حفظ این دو بازیکن ندارد و آنها را مخل آرامش و یکدستی تیمش می داند. خطیبی سعی داشت تیمی را در اختیار داشته باشد که نفراتش از او به طور کامل حرف شنوی داشته باشند و شجاعی و دژاگه چنین خصوصیتی نداشتد. با این وجود نگرانی طرفداران تراکتور باعث شد زنوزی وارد عمل شده و برای حفظ آرامش تیم از طرفین خواست با یکدیگر عکس یادگاری بگیرند و نشان دهند مسائل برطرف شده و جدایی دو کاپیتان تیم شایعه است. استقلال هم وقتی دید فرایند مذاکره با دژاگه طولانی شده از خیر او گذشت و شجاعی هم پیشنهاد خیلی جدی ای نداشت همین شد که جدایی در نیم فصل انجام نشد. با این حال همچنان باشگاه به دلیل مسائل اقتصادی توانایی پرداخت به بازیکنانش خصوصا دو کاپیتان خود که بیشترین قرارداد را در تیم دارند نداشت.

اختلاف با رسول خطیبی

سبک و سیاق مربیگری رسول خطیبی به این گونه است که بیشتر دوست دارد با نفراتی که اعتماد زیادی میانشان حاکم است کار نمایند. خطیبی به این منظور بازیکنانی که ارتباط خوبی با آنها داشت از جمله نریمان دنیا، پیمان بابایی، ابوالفضل رزاق پور را به خدمت گرفت تا جو تیم را در دست بگیرد و به طور واضح ارتباط خوبی با بعضی از نفرات تیم خصوصاً شجاعی و دژاگه نداشت و در چینش ترکیب تیم هم در ملاقاتهای لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به طور تعیین نشان داد اعتقاد چندانی به این دو بازیکن ندارد و آنها بیشتر نیمکت نشین بودند.

اگرچه خطیبی بالا رفتن سن و عدم تحرک کافی در زمین را دلیل نیمکت نشینی دژاگه و شجاعی در تیم عنوان نموده ولی ماجرای اصلی به نظر می رسید همان یکدست بودن تیم تحت نظرش بود. خطیبی در تجربه قبلی حضورش در تراکتور هم نفراتی مثل مهدی کیانی و محمد ابراهیمی را که از نفرات قدیمی و ذی نفوذ تیم بودند کنار گذاشته بود و بازیکنان مورد اعتماد و اعتقاد خودش را به تیم آورده بود.

حالا بعد از گذشت چند روز و آغاز دور جدید تمرینات اثری از این دو بازیکن نیست و اگرچه مسائل اقتصادی و عدم دریافت مطالبات هم می تواند یکی از دلایل این موضوع باشد ولی شنیده ها از تبریز حاکی از آن است که این دو بازیکن به دلیل مسئله ای که با خطیبی دارند در تمرینات حاضر نمی شوند و از طرفی خطیبی تمایل چندانی به ادامه حضور آنها ندارد. شنیده می گردد این دو نفر قصد سفر به ترکیه و ملاقات حضوری با شخص زنوزی را دارند تا تکلیفشان را با تراکتور یک سره نمایند و اگر در این سفر نتیجه مثبتی عاید نگردد، علاوه بر قطع همکاری این دو بازیکن با باشگاه احتمالا شاهد شکایت آنها بابت مطالباتشان هم خواهیم بود و دردسر جدیدی به بدهی های سنگین این باشگاه اضافه خواهد شد.

به هر جهت به نظر می رسد انتها کار شجاعی و دژاگه در تراکتور فرا رسیده است. این دو بازیکن دو بار در طول فصل دعوت باشگاه برای مذاکره و تمدید قرارداد را رد نموده بودند و حالا که خطیبی هم تمایلی به حفظ آنها ندارد دیگر شرایط ادامه حضور آنها پیچیده تر از قبل شده است.

اگر زنوزی بتواند رضایت این دو بازیکن را جلب و از طرفی با پادرمیانی دوباره با خطیبی باعث بازگشتشان به تمرینات گردد تا تیم در سکوت و آرامش فصل را به انتها برساند، جدایی این دو بازیکن به انتها فصل موکول خواهد شد و در غیر این صورت محتمل است طی روزهای آینده خبر فسخ قرارداد دو کاپیتان تراکتور رسانه ای گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1023

به "از مسائل اقتصادی تا اختلاف با خطیبی؛ انتها کار دو کاپیتان تراکتور در این تیم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از مسائل اقتصادی تا اختلاف با خطیبی؛ انتها کار دو کاپیتان تراکتور در این تیم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید