برخورد خشن پلیس انگلیس با خانواده عزادار مسلمان در بیمارستان

به گزارش تور ارمنستان، نشریه انگلیسی با انتشار گزارشی تکان دهنده از نحوه برخورد خشونت آمیز ماموران پلیس با خانواده عزادار مسلمانی خبری داد که پیش از قطع شدن دستگاه تنفس مصنوعی و تحمیل مرگ اجباری بر دختر شش ساله شان به زور از بیمارستان اخراج شدند.

برخورد خشن پلیس انگلیس با خانواده عزادار مسلمان در بیمارستان

به نقل از میل آن ساندی، تصاویر وحشتناکی که به وسیله بازخوانی دوربین مدار بسته به دست آمده نشان می دهد که چگونه افسر پلیس با خشونت گردن رشید عباسی 59 ساله را محکم گرفته، پاهایش را به هم گره زده و کشان کشان از اتاقی که دخترش، زینب شش ساله، آخرین نفس های زندگی اش را می کشید به زور به بیرون کشاند.

پلیس هم زمان علیا همسر او را در حالی که ناله می کشید به زور از کنار تخت زینت جدانموده و به شکلی توهین آمیز به بیرون از اتاق پرت کرد.

این حادثه دلخراش در یکی از بیمارستان های شمال انگلیس اتفاق افتاده که میل آن ساندی به دلیل حساسیت ها نامی از آن نبرده است.

علیا و رشید هر دو از کارکنان سازمان خدمات درمانی انگلیس هستند که بیش از 30 سال تجربه کار دارند. آن ها از چندین سال پیش نسبت به فرایند درمان دخترشان که دچار یک بیماری حاد تنفسی و متابولیک ارثی بود با بیمارستان اختلاف نظر داشتند. درحالی که پزشکان معتقدند بودند زینب باید فرایند طبیعی مرگش را طی کند والدین او بر ادامه فرایند درمانی و کوشش برای حفظ او اصرار داشتند.

به نوشته میل آن ساندی، در دو مورد قبل که شرایط سلامتی زینب وخیم شد، خانواده او در برابر تصمیم بیمارستان برای قطع دستگاه تنفسی مقاومت نموده و در نتیجه حال او بهبود یافته بود.

-

-

آخرین بار که زینب در ژوئیه سال گذشته در بیمارستان پذیرش شد، آقا و خانم عباسی معتقد بودند که اگر دخترشان به درستی درمان گردد، زنده می ماند. اما پزشکان اعلام کردند که زینب در حال مرگ است و دستگاه تنفس مصنوعی باید از او جدا گردد.

در بخش هایی از مذاکرات رد و بدل شده میان پزشکان و خانواده عباسی که از سوی میل آن ساندی بازخوانی شده آمده است که مسئولین بیمارستان می گویند: این یک چرخه معیوب است و ما اقدام دیگری صورت نمی دهیم. شما هم باید با این مساله کنار بیایید.

چندی بعد هم بیمارستان نامه ای را خطاب به آقای عباسی ارسال می نماید و هشدار می دهد که ساعات دیدار او با دخترش کاهش یافته است. در این نامه ادعا شد که کارکنان بیمارستان از ناحیه او احساس تهدید و ارعاب می نمایند.

تصاویر بازخوانی شده از ماجرای دلخراش زد و خورد پلیس با خانم عباسی نشان می دهد که مادر زینب به پلیس التماس می نماید لطافت بیشتری به خرج داده و اجازه دهند کنار دخترشان بمانند. اما پنج دقیقه بعد ماموران پلیس با خشونت وارد عمل شده و آن ها را از اتاق بیرون می نمایند، که همچنان آقای عباسی می گوید از درد قفسه سینه ناشی از برخورد پلیس رنج می کشد.

به نوشته میل آن ساندی این حادثه نشان می دهد که چگونه سازمان خدمات درمانی انگلیس با بیمارانی که نسبت به فرایند درمانی آنها اختلاف نظر دارد برخورد می نماید.

اعتراض ها نسبت به عملکرد ضعیف سازمان خدمات درمانی انگلیس سر درازی دارد. چندی پیش دیلی میل با اشاره به اوج گیری آمار کرونا در انگلیس گزارش داد که از هر ده پزشک خانواده در این کشور تنها یک پزشک با بیماران دیدار حضوری دارد و مابقی به صورت تلفنی ویزیت می شوند تا مبادا به کرونا مبتلا شوند. همچنین انگلیس اولین و از جمله معدود کشورهای دنیا است که آمار مشخصی از تعداد بهبودیافتگان کرونایی منتشر ننموده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 553

به "برخورد خشن پلیس انگلیس با خانواده عزادار مسلمان در بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد خشن پلیس انگلیس با خانواده عزادار مسلمان در بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید