تب داغ انتخاب رشته تجربی بعد از شیوع ویروس کرونا

به گزارش تور ارمنستان، یک مشاوره تحصیلی و کنکور از داغ شدن تب کنکور تجربی و ورود به رشته های پزشکی با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

تب داغ انتخاب رشته تجربی بعد از شیوع ویروس کرونا

پدرام فیاضیان مشاوره تحصیلی و کنکور در گفت وگو با درباره میزان شرکت داوطلبان کنکور در رشته تجربی اعلام نمود: شیوع ویروس کرونا از اواخر سال قبل با ایجاد تب وتاب در جامعه و تاثیر بسزای در فضای پزشکی دنیا و کشور ما، سبب شد تا با پر رنگ تر شدن نقش پزشکان و افزایش نیاز جامعه به پزشک، تمام تصورات و شایعات قبلی درباره اشباع این رشته تحصیلی و شغلی را باطل و دانش آموزان را برای انتخاب رشته تجربی بیشتر ترغیب کند.

این مشاوره تحصیلی و کنکور ادامه داد: طبق آمار های کنکور سراسری سال گذشته، یک میلیون و 118 هزار دانش آموز در شاخه نظری با یکدیگر رقابت کردند که از این تعداد حدود 640 هزار نفر از رشته تجربی بودند و حدود 63 درصد از مجموع شرکت کنندگان در کنکور را تشکیل می داد.

فیاضیان درباره میزان شرکت کنندگان کنکور تجربی در دو سال 98 و 97 نیز توضیح داد: در مقایسه کنکور سال 98 با سال 97، تعداد 35 هزار شرکت کننده رشته تجربی به این آمار اضافه شدند در حالی در رشته های دیگر شاهد ریزش داوطلبان متقاضی ورود به دانشگاه ها بودیم.

به گفته این مشاور تحصیلی، گروه آزمایشی علوم تجربی کنکور 99 پرجمعیت ترین آزمون گروه های آزمایشی 5 گانه کنکور است. تعداد 594 هزار و 259 داوطلب در این آزمون شرکت می کنند که از این تعداد 377 هزار و 24 نفر زن و 217 هزار و 235 نفر مرد هستند.

فیاضیان افزود: شاید در ظاهر در سال 99 برای کنکور تعداد شرکت کنندگان کمتری را در گروه آزمایشی تجربی می بینیم، ولی با نگاهی دقیق تر به نسبت تعداد فارغ التحصیلان سال های قبل و فارغ التحصیلان سال دوازدهمی نظام جدید در سال 99 که در کنکور شرکت کرده اند در گروه های مختلف در می بابیم نسبت جمعیت گروه آزمایشی تجربی با گروه های دیگر تفاوت بسیار معناداری دارد.

این مشاور تحصیلی و کنکور افزود: بر همین اساس و با توجه به فرایند شرایط اقتصادی و معیشتی در کشور و شیوع بیماری، پیش بینی می کنیم برای سال 1400 شاهد جمعیت بیشتری در گروه تجربی باشیم و البته انتخاب رشته های دوره دوم متوسطه از این قاعده مستثنی نیستند؛ همچنین جمعیت بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های دیگر در مقاطع مختلف مشتاق ورود به رشته های پزشکی هستند که این موضضوع نیز جای تامل و بررسی دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 641

به "تب داغ انتخاب رشته تجربی بعد از شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تب داغ انتخاب رشته تجربی بعد از شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید