خبرنگاران دومین جلسه مشخص دستمزد کارگران بی نتیجه ماند

به گزارش تور ارمنستان، تهران - خبرنگاران - دومین جلسه شورای عالی کار با هدف مشخص دستمزد کارگران در سال 99 که از ساعت 16:30 دیروز (چهارشنبه ) شروع شد، پس از 10 ساعت چانه زنی نمایندگان کارگران و کارفرمایان، بی نتیجه ماند و به امروز (پنجشنبه) موکول شد.

خبرنگاران دومین جلسه مشخص دستمزد کارگران بی نتیجه ماند

جلسه نخست شورای عالی کار روز 26 اسفندماه با ریاست محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان کارگری و کارفرمایی تشکیل شد و به دلیل دست نیافتن به جمع بندی مشترک، مشخص دستمزد کارگران به دومین جلسه موکول شد.

دومین جلسه مشخص دستمزد کارگران از ساعت 16:30 به ریاست محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور مالی و دارایی و جمشید انصاری رئیس سازمان امور استخدامی در محل وزارت کار برگزار گردید.

وزیر کار در فاصله تنفس این جلسه خاطرنشان کرد که بنای ما در شورای عالی کار اجماع است.

در این جلسه چانه زنی در مورد رقم های پیشنهادی طرفین به نتیجه نرسید و مشخص تکلیف دستمزد کارگران به 29 اسفند، یعنی آخرین روز سال 98 موکول شد.

یکی از نمایندگان کارفرمایان در شورای عالی کار، بامداد پنجشنبه به خبرنگار مالی تور ارمنستان گفت: نمایندگان بر مبلغ دو میلیون و 800 هزار تومان به توافق نسبی رسیدند اما همچنان اختلاف نظرهایی در مورد مواردی وجود داشت.

وی اضافه کرد: نمایندگان دولت در این جلسه دیدگاه های خود را بیان کردند و خواستار تصمیم منطقی شدند.

این نماینده کارفرمایی پیش بینی کرد که احتمالا دستمزد سال آینده همان عدد 2 میلیون و 800 هزار تومان مشخص گردد.

به گزارش تور ارمنستان، در 28 اسفندماه سال گذشته پس از تشکیل چندین جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی، انتها دستمزد سال 98 کارگران برای حداقلی بگیران (کارگرانی که در سال نخست ورود به بازار کار قرار دارند) با افزایش 36.5 درصدی، یک میلیون و 516 هزار و 882 تومان مشخص شد.

همچنین دستمزد کارگران دارای بیش از یکسال سابقه کار که تحت عنوان سایر سطوح مزدی شناخته می شوند، به میزان 13 درصد نسبت به حقوق پایه 97 به اضافه 261 هزار و 118 تومان، افزایش یافت.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 271

به "خبرنگاران دومین جلسه مشخص دستمزد کارگران بی نتیجه ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دومین جلسه مشخص دستمزد کارگران بی نتیجه ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید