خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت درصدد تست تشخیص کرونا در مناطق شمال غرب سوریه

به گزارش تور ارمنستان، تهران-خبرنگاران- مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت بیان کرد که بزودی در مناطق شمال غرب استان ادلب سوریه که در اشغال تروریست ها است، تست تشخیص ویروس کرونا انجام می گردد.

خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت درصدد تست تشخیص کرونا در مناطق شمال غرب سوریه

به گزارش خبرگزاری رویترز، ریک برنان مدیر منطقه ای سازمان دنیای بهداشت از نگرانی این سازمان درباره خطر شیوع ویروس کرونا در مناطق جنگ زده سوریه اطلاع داد و اضافه کرد که بزودی در مناطق تحت اشغال تروریست ها تست تشخیص کرونا صورت می گیرد.

سخنگوی سازمان دنیای بهداشت روز سه شنبه گزارش داد که تا به امروز هیچ مورد مبتلا به ویروس کرونا در سوریه تشخیص داده نشده و اکنون انجام تست کرونا در همه اراضی تحت کنترل دولت سوریه و مناطق شمال غرب سوریه در اشغال تروریست ها امکان پذیر است.

برنان همچنین توضیح داد که این سازمان تجهیزات لازم را در اختیار داشته و بزودی این تست شروع خواهد شد.

وزارت بهداشت سوریه اقداماتی را در فرودگاه ها و گذرگاه های مرزی این کشور برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شروع نموده است.

هزار رائف مدیر اداره بهداشت دمشق اعلام نمود که این اقدامات بخشی از طرح ملی وزارت بهداشت به منظور پیشگیری از ورود ویروس کرونا به سوریه است و تمام تمهیدات طبق اصول بین المللی انجام می گردد.

در پی شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا، دولت های منطقه خاورمیانه نظیر لبنان، کویت و سوریه تدابیر شدیدی را برای پیشگیری از ورود این ویروس که منشا آن از کشور چین است، اندیشیده اند.

ادلب و دیگر مناطق شمال غربی سوریه آخرین منطقه های تحت اشغال تروریست ها هستند، ارتش سوریه در هفته های گذشته عزم خود را برای آزادسازی استان ادلب و غرب استان حلب جزم نموده است و تروریست ها نیز نفس های آخر خود را در شمال غرب سوریه می کشند و تا آزادسازی شمال غرب سوریه از دست تروریست ها زمان زیادی باقی نمانده است. َ

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 268

به "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت درصدد تست تشخیص کرونا در مناطق شمال غرب سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت درصدد تست تشخیص کرونا در مناطق شمال غرب سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید