خبرنگاران سهم استاندارد تهران در بحران کرونا تشدید نظارت بر ضدعفونی کننده هاست

به گزارش تور ارمنستان، تهران- خبرنگاران- مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: سهم این نهاد در بحران کرونا، تشدید نظارت بر کیفیت اقلام بهداشتی، ضدعفونی کننده ها، شوینده ها و انواع الکل است.

خبرنگاران سهم استاندارد تهران در بحران کرونا تشدید نظارت بر ضدعفونی کننده هاست

محمودرضا طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار تور ارمنستان در پاسخ به چالش سهم من در نبرد با کرونا گفت: یکی از وظایف اداره کل استاندارد بر اساس سیاست های سازمانی نظارت بر استاندارد کالاهای مختلف است و در شرایط حاضر نظارت بر ضدعفونی نماینده ها و مواد شوینده است.

وی افزود: واحدهای فراوری نماینده مواد شوینده و ضدعفونی نماینده باید در نظر داشته باشند تا بر اساس شاخص های استاندارد، در فراوری اقلام بهداشتی دقت نمایند تا باعث آسیب به سلامت و بهداشت جامعه نگردد.

به گفته وی، نمونه برداری و آزمون از 34 واحد فراوریی در حوزه مواد شوینده و ضدعفونی نماینده ها دارای مجوز استاندارد که در این استان تهران فعال هستند نیز بطور منظم در طول سال انجام می گردد.

طاهری با بیان اینکه سامانه های مختلف برای تشخیص استاندارد کالاها فعال است گفت: در مرحله اول از شهروندان درخواست داریم تا کالایی بدون علامت استاندارد خریداری ننمایند و در مرحله دوم کالاهایی که دارای کد ده رقمی در زیر علامت استاندارد است را به سامانه 10001517 پیامک نمایند تا نسبت به سلامت آن اطمینان پیدا نمایند.

وی افزود: همچنین شماره تماس 1517 برای اعلام شکایت های مردمی و رسیدگی کارشناسان فعال است.

مدیرکل استاندارد استان تهران همچنین از شهروندان درخواست کرد: در استفاده از مواد ضدعفونی نماینده نکات بهداشتی و ایمنی را رعایت نمایند و درصد ترکیبات را به صورت درست انجام دهند و بیش از حد از ضدعفونی نماینده ها استفاده ننمایند چرا که باعث ایجاد مسائل تنفسی و به مخاطره انداختن سلامت می گردد.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان تهرانی در آستانه سال نو در خانه بمانند و دید و بازدیدهای نوروزی را به وسیله شبکه های مجازی انجام دهند تا از این طریق بتوان زنجیره واگیر بودن ویروس کرونا را قطع کرد.

طاهری با بیان این که هر شهروند در کاهش شیوع کرونا سهم دارد گفت: نیروهای اداره کل استاندارد نیز در کنار مردم با اهتمام به مسئولیت اجتماعی به صورت خودجوش و داوطلبانه کارگاه کوچکی با عنوان فراوری ماسک راه اندازی نموده است و در حال فراوری هستند.

وی گفت: ماسک های فراوریی در اختیار بیمارستان های استان تهران و سایر شهرها از جمله گیلان و مازندران قرار می گیرد.

طبق آخرین آمار سخنگوی وزارت بهداشت تا به امروز 17هزار 361 به بیماری کرونا مبتلا هستند که از این تعداد پنج هزار و 710نفر بهبود یافته و یکهزار و 135 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 272

به "خبرنگاران سهم استاندارد تهران در بحران کرونا تشدید نظارت بر ضدعفونی کننده هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سهم استاندارد تهران در بحران کرونا تشدید نظارت بر ضدعفونی کننده هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید