راهنمای اسباب کشی در این روزهای اپیدمی کروناویروس

به گزارش تور ارمنستان، بسیاری از کشورها شهروندان خود را قرنطینه کردند و جابه جایی یا نقل مکان را نیز را ممنوع اعلام کردند. به گزارش اکشن نیوز، به طور میانگین جابه جایی ها در آمریکا 50 درصد کمتر از میانگین سال پیش است؛ اما در ایران بعد از اسفند و تعطیلات نوروز، شهروندان آغاز به جابه جایی کردند. اگر شما هم فکر نقل مکان در سر دارید بهتر است بدانید چگونه می گردد خطرات احتمالی اسباب کشی را در دوره اپیدمی کروناویروس کم تر کنیم. با رعایت این موارد هم از خود و خانواده خود مراقبت می کنیم و دیگر احتیاج نیست بعد از اسباب کشی درگیر بیمارستان و دوره نقاهت این بیماری سخت شویم.

راهنمای اسباب کشی در این روزهای اپیدمی کروناویروس

از پروفایل ما وبلاگ سفربرو دیدن نمایید.

بسیاری از مردمی که اجاره نشین هستند و در این دوران کروناویروس متضزر شدند، توانایی پرداخت اجاره های خود را نداشتند و مجبورش شدند به جایی نقل مکان نمایند که هزینه کمتری برای شان داشته باشد. در مقابل کسانی هم بودند که مسئله اقتصادی نداشتند و فقط به دلیل اینکه مدت زیادی را در خانه قبلی خود گذرانده بودند به خانه جدید اسباب کشی کردند. بعضی دیگر نیز مجبور به جاب جایی دفتر و محل کار به علت دلایل اقتصادی و غیر اقتصادی خود شدند. اگر شما هم جزو دسته ای هستید که به هرحال مجبور به اسباب کشی در این روزهای سخت شدید بهتر است به موارد زیر دقت فرمایید:

1. خانه یا محل جدید را ضد عفونی و سالم تحویل بگیرید: بهتر است قبل از نقل مکان به خانه یا محل کار جدید، مکان ضدعفونی شده باشد و حداقل یک روز بعد از ضدعفونی به آنجا اسباب ببرید. شاید مکان مورد نظر شما، خالی بوده باشه (کسی در آنجا زندگی نمی نموده است) و فکر کنید نیازی به ضدعفونی کردن نیست؛ ولی کسانی که قبل از شما برای بازدید به آنجا آمده بودند ممکن است به کفش ها و دست هایشان آلوده بودند. درها و پنجره های خانه را باز کنید تا هوای داخل از میکرودراپلت ها پاک گردد. اگر خودتان مجبور به ضدعفونی شدید با تفاوت های ضدعفونی و استریل کردن آشنا شوید.

2. تیم باربری مطمئن و حرفه ای را استخدام کنید: برای اسباب کشی خود از تیم آشنا با موارد بهداشتی و حرفه ای در باربری بهره ببرید. در این صورت نگران آسیب دیدن وسایل و تا حدی انتقال ویروس نباشید. خودتان نیز با حفظ تمام نکات بهداشتی بر مراحل انجام کار حاضر باشید. ضروری است بدانید که ویروس کرونا بر روی سطوح تا چند ساعت باقی می ماند و پس اگر تصمیم به چیدن وسایل خانه، بلافاصله بعد از نقل و انتقال گرفتید بهتر است وسایل را استریل کنید.

در این باره بخوانید:

گیاهانی که برای محیط های کم نور مناسبند

درمان های خانگی برای درمان آفت دهان

3. ایمنی را رعایت کنید: ایمنی را در قدم اول برای سلامتی خود و دیگران انجام دهید. در هنگام کار و جابه جایی، ماسک و دستکش بپوشید. تنها از کارتون های جدید برای بسته بندی وسایل خود بهره ببرید. همه درز و در کارتن ها را با چسب کاور کنید تا جایی برای ورود مواد خارجی نداشته باشد. برای اینکه دقت لازم را برای انجام موارد ذکر شده را داشته باشید بهتر است زمان کافی را در نظر بگیرید و دقیقه نودی کار انجام ندهید.

منبع: هاف پست

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 759

به "راهنمای اسباب کشی در این روزهای اپیدمی کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای اسباب کشی در این روزهای اپیدمی کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید