فرار پناهجویان آفریقایی از اروپا به آفریقا به خاطر کرونا

به گزارش تور ارمنستان، پناهجویان آفریقایی که خطر غرق شدن را به جان می خریدند تا به اروپا برسند، حالا به خاطر کرونا از اروپا به آفریقا برمی گردند؛ آنها برای رسیدن به سواحل آفریقا بیش از 5 هزار یورو به قاچاقچیان پول می دهند.

فرار پناهجویان آفریقایی از اروپا به آفریقا به خاطر کرونا

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، رسانه های اسپانیا و مراکش گزارش داده اند که شماری از مراکشی هایی که به طور غیرقانونی به اسپانیا مهاجرت نموده اند، به خاطر ترس از مبتلا شدن به ویروس کرونا دوباره به کشورشان بازمی گردند.

حدود 100 تن از پناهجویان در اواخر ماه مارس با دو قایق لاستیکی به مراکش گریختند. هریک از پناهجویان پنج هزار و 400 یورو برای فرار از اروپا به سواحل آفریقا به قاچاقچیان پول پرداخت کردند. قبلا هزینه رفتن از این راستا به اروپا 400 تا هزار یورو بوده است.

پدیده عجیب فرار پناهجویان آفریقایی از اروپا به آفریقا را نهادهای اتحادیه اروپا هم تأیید نموده و گفته اند که پناهجویان آفریقایی از مناطقی از اروپا که بحران کرونا شدت یافته، فرار می نمایند.

اسپانیا با 226 هزار مبتلا به کووید 19 و ایتالیا با 197 هزار نفر آلوده به ویروس کرونا در رأس کشورهای کرونازده اروپایی قرار گرفته اند.

بحران کرونا هر دو کشور را عملا به تعطیلی و قرنطینه کشانده و بیکاری را دامن گیر مردمش نموده است. این شرایط سبب شده گروهی از پناهجویان دوباره به کشورشان برگردند.

در یک گزارش که رسانه های مراکش منتشر کردند، آمده است که قایق گروهی از پناهجویان وقتی به ساحل رسیده با امواج عظیمی روبرو شد؛ به گونه ای که قایق نشینان نمی توانستند در ساحل پیاده شوند. پناهجویان مجبور شدند برای پیاده شدن از قایق و رسیدن به ساحل هر یک 300 یورو بپردازند.

بر اساس گزارش دویچه وله، بازگشت پناهجویان از ایتالیا هم ادامه دارد و پلیس این کشور از فعالیت مافیا برای بازگرداندن پناهجویان به آفریقا گزارش داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 355

به "فرار پناهجویان آفریقایی از اروپا به آفریقا به خاطر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار پناهجویان آفریقایی از اروپا به آفریقا به خاطر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید