مانور نظامی ارتش بلاروس در مرز جمهوری لیتوانی

به گزارش تور ارمنستان، وزارت دفاع بلاروس از آغاز مانور نظامی گسترده ای در منطقه نیروگاه هسته ای بلاروس، در مجاورت خطوط مرزی جمهوری لیتوانی خبر داد که وظیفه اصلی نیروهای مسلح، تقویت مرزها و دفع حملات دشمن فرضی است.

مانور نظامی ارتش بلاروس در مرز جمهوری لیتوانی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت دفاع بلاروس اظهار داشت که نیروهای مسلح این کشور از تاریخ 17 الی 20 آگوست (27 الی 30 مرداد ماه) مانور نظامی را در منطقه نیروگاه هسته ای بلاروس و منطقه آموزشی گرودنینسکی برگزار می کنند.

بر اساس این اطلاعات، این تمرینات نظامی، طبق برنامه آموزش نیروهای مسلح در مناطق آموزش نظامی و برخی مناطق دیگر از خاک بلاروس در نزدیکی مرزهای ملی کشور با جمهوری لیتوانی انجام می شود و در آنها گردان های تیربار و توپخانه، تانک ها و گردان های مکانیزه، واحدهای نیروهای موشکی، وظایف مشخص در انجام وظیفه در شرایط هشدار و دفع حملات دشمن فرضی و نابودی اهداف مشخص شده را انجام خواهند داد.

وزترت دفاع بلاروس یادآور شد که به عنوان بخشی از این تمرینات تاکتیکی، پرسنل تیپ 103 هوابرد نیز به مناطق درگیری فرضی انتقال یافته و در آنجا، همراه با نیروهای مرزبانی، وظیفه تقویت بخش های غربی مرز ملی را بر عهده خواهند داشت.

لازم به یادآوری است که نیروگاه اتمی بلاروس در فاصله 50 کیلومتری از شهر ویلنیوس - پایتخت جمهوری لیتوانی، واقع شده است. دولت لیتوانی پیش از این تصمیمی مبنی بر عدم خرید برق از این نیروگاه، برای نشان دادن حمایت از اعتراضات مردمی در بلاروس را اتخاذ کرده است.

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس روز شنبه در نشستی با مقامات این کشور در مرکز مدیریت راهبردی در وزارت دفاع، با اشاره به وخامت اوضاع در مرزهای غربی بلاروس، دستور داد تا واحدهای تیپ هوایی این کشور به مناطق مرزی منتقل شود. به دستور وی، نیروهای نظامی بلاروس باید از اجرای نظریه مطرح شده در لیتوانی درباره تشکیل زنجیره انسانی با عنوان بی تفاوت نباشیم از ویلنیوس تا کی یف، جلوگیری کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 577

به "مانور نظامی ارتش بلاروس در مرز جمهوری لیتوانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانور نظامی ارتش بلاروس در مرز جمهوری لیتوانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید