محمد علی الحوثی: آمریکا با محاصره و سلاح، ملت یمن را می کشد

به گزارش تور ارمنستان، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به بیانیه رئیس ناظران سازمان ملل اعلام کرد، حملات آمریکا تلاش های سازمان ملل در یمن را از بین می برد و واشنگتن با ابزارهای مختلف در حال کشتار مردم یمن است.

محمد علی الحوثی: آمریکا با محاصره و سلاح، ملت یمن را می کشد

به گزارش گروه بین الملل تور ارمنستان، آبهیجیت گوها رئیس ناظران سازمان ملل در یمن هشتم مارس (هجدهم اسفند) با صدور بیانیه ای از حملات هوایی به الصلیف در استان الحدیده در غرب یمن ابراز نگرانی کرد.

این مقام عضو سازمان ملل تأکید کرد: این حملات هوایی در جهت صلح سنگ اندازی و اجرایی شدن توافق الحدیده را تهدید می کند.

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در توییتی این بیانیه را سندی بر این موضوع دانست که چه طرفی توافق استکهلم را نقض می کند.

وی در واکنش به این بیانیه در توییتر خود نوشت: حملات دولت آمریکا علیه کمک ها، خصمانه و جنایت است، این حملات بر عدم تغییر سیاست های آمریکا در قبال جمهوری یمن تأکید می کند. حملات مذکور، تلاش های سازمان ملل و فرستاده آن را در معرض طوفان های ناپایدار ترامپ و پامپئو قرار می دهد ؛ وضعیتی که اکنون تمام پرونده های سخت دولت آمریکا با دیگران شاهد آن است. آمریکا با سلاح و محاصره، ملت یمن را می کشد.

دولت مستعفی یمن در ماه دسامبر سال 2018 با صنعا بر سر خروج نظامیان از استان الحدیده براساس توافقنامه آتش بسی که در سوئد به امضا رسید، توافق کردند که این توافقنامه شامل استقرار نیروهای بی طرف در شهر و بندر الحدیده و برقراری آتش بس گسترده بوده است و بر اساس این توافق ، سازمان ملل وظیفه هدایت در بندر الحدیده را برعهده داشت.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 250

به "محمد علی الحوثی: آمریکا با محاصره و سلاح، ملت یمن را می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد علی الحوثی: آمریکا با محاصره و سلاح، ملت یمن را می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید