معرفی 1929 مورد به بهزیستی لرستان برای طلاق توافقی

به گزارش تور ارمنستان، خبرنگاران/لرستان معاون توان بخشی بهزیستی لرستان گفت: در امسال 98، 1929 مورد به بهزیستی لرستان برای طلاق توافقی معرفی شدند.

معرفی 1929 مورد به بهزیستی لرستان برای طلاق توافقی

لیلا طاهری امروز در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده که در محل استانداری لرستان برگزار گردید، با بیان اینکه بر اساس توافق دادگستری و بهزیستی استان مراجعان طلاق توافقی را برای ارجاع به مراکز مشاوره به این سازمان ارجاع می دهند، اظهار کرد: سال جاری 1929 مورد به سازمان برای طلاق توافقی معرفی شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد 19 درصد منجر به سازش شده است.

طاهری با بیان اینکه تعداد مراکز مشاوره در سازمان بهزیستی استان 22 مرکز است، گفت: بر اساس اطلاعات احصا شده در این مراکز عوامل مؤثر بر امر طلاق توافقی عدم برقراری ارتباط، پرخاشگری کلامی و غیرکلامی و جسمانی، پایین بوده آستانه تحمل، اعتیاد، بیکاری، عدم ایفای نقش ها و عدم مسئولیت پذیری زن و مرد و خیانت بوده است.

معاون توان بخشی بهزیستی لرستان بیان نمود: 50 درصد تعداد مراجعه کننده به سازمان بهزیستی روستایی و یا از حاشیه شهرها بودند.

وی اضافه نمود: عمر ازدواج 39 درصد از این افراد کمتر از سه سال بوده، 37 درصد آنها فاقد فرزند و 52 درصد آنها فاقد درآمد بودند.

طاهری در مورد اقدامات بهزیستی استان در راستای مداخلات مؤثر، گفت: برگزاری 4 کارگاه توجیهی و آموزشی برای خانواده ها، پرداخت 50 میلیون تومان به عنوان یاری هزینه های مشاوره برای افراد بی بضاعت، برگزاری 4 دوره آموزشی و تخصصی، شرکت 12000 نفر در آموزش های عمومی و گسترش مراکز کاهش طلاق در استان از جمله این مداخلات مؤثر بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 130

به "معرفی 1929 مورد به بهزیستی لرستان برای طلاق توافقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 1929 مورد به بهزیستی لرستان برای طلاق توافقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید