پیشنهاد شهرداری برای کنترل فضاهای جنگلی در 13 فروردین ، شهروند 24 ساعته شد

به گزارش تور ارمنستان، شهرداری نیروی حفاظتی ندارد و پیشنهاد شهرداری تعطیلی فضاهای جنگی در 12 و 13 فروردین و حضور نیروی انتظامی است. فروشگاه های شهروند نیز 24 ساعته کار می کنند.

پیشنهاد شهرداری برای کنترل فضاهای جنگلی در 13 فروردین ، شهروند 24 ساعته شد

به گزارش تور ارمنستان، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: باتوجه به اینکه کنترل ورود و خروجی در فضاهای جنگلی نیازمند حضور نیروی انتظامی است، شهرداری پیشنهاد خود مبنی بر تعطیلی این اماکن در تاریخ 12 و 13 فروردین را به ستاد می دهد، اما تصمیم گیری نهایی برعهده ستاد مقابله با کرونا است.

زهرا نژادبهرام، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران، در گفتگو با ایلنا، درخصوص استفاده از نیروهای یگان ویژه حفاظت شهرداری برای اعمال محدودیت های بیشتر در بوستان ها و پارک ها در روز طبیعت گفت: شهرداری نیروی حفاظتی ندارد و نیروی شهربان و حریم بان زیر نظر معاونت خدمات شهری مشغول به فعالیت است. در این گونه موارد تابع دستور ستاد کرونا هستیم. ما پیشنهادات خود را به ستاد ارائه می دهیم و می خواهیم در این زمینه مارا یاری کنند.

او ادامه داد: تعطیلی بوستان ها با توجه به اینکه محصور هستند و ورودی و خروجی دارند توسط خود شهرداری اجرا شد، اما در رابطه به فضاهای جنگلی که برای کنترل ورود و خروج نیازمند نیروهای انتظامی هستند، شهرداری در تاریخ 12 و 13 فروردین پیشنهاد خود مبنی بر تعطیلی این اماکن را به ستاد می دهد، اما تصمیم گیری نهایی برعهده ستاد مقابله با کرونا است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران تاکید کرد: همه بوستان ها تعطیل هستند، اما برای کنترل فضاهای جنگلی که غیرمحصور هستند نیازمند همراهی نیروهای انتظامی هستیم.

او با بیان اینکه باید توجه شود اگر تمهیدات جدید از سوی ستاد کرونا مبنی بر تعطیلی 12 و 13 فروردین اعمال شود، یک کنترل های لازم صورت می گیرد، شرح داد: رویکردهای دیگری نیز از طرف ستاد کرونا برای کنترل و عدم تردد شهروندان از طبیعت باید مورد استفاده قرار گیرد. شهرداری پیشنهادات خود را به ستاد مقابله کرونا ارائه می دهد، اما تصمیم گیری با ستاد است و زمانی که نیازمند استفاده از نیروهای انتظامی هستیم باید ستاد مقابله با کرونا نظر دهد و ما تابع تصمیمات آنها هستیم.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران درپاسخ به این سوال که باتوجه به باز بودن مراکز خدماتی ازجمله شهروند و میوه و تره بار و حضور جمعیت در این مکان ها، آیا فاصله گذاری اجتماعی در این اماکن اجرایی می شود؟ گفت: شهرداری تهران تمامی امکانات خود را در اختیار ستاد مقابله با کرونا گذاشته است و مقرر شد فروشگاه های شهروند به صورت 24 ساعته خدمات رسانی کنند و هرگونه اقدام برای رفاه حال شهروندان و امکان خرید غیرحضوری فراهم شده است. طبیعتا نقاط ضعف و قوتی وجود دارد و در ارسال سریع اقلام ممکن است وقفه هایی وجود داشته باشد، اما باتوجه به میزان درخواست ها برای خدمات غیرحضوری، ارسال کالا زمان بیشتری می برد.

نژادبهرام گفت: شهرداری تمام تلاش خود را می کند که شهروندان احساس کمبود نکنند و از مکان هایی خریداری کنند که قابلیت ضدعفونی دارند و فاصله گذاری اجتماعی امکان اجرا داشته باشد.

  • تعطیلی ناوگان حمل ونقل عمومی تهران منوط به ابلاغ دستور ستاد کرونا است
  • خادمان شهر قرنطینه نیستند!

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: شهرداری تمهیداتی را برای فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار به منظور اجرای فاصله گذاری اجتماعی در نظر گرفته است که بر مبنای آن فاصله بین افراد با نشانگرهایی مشخص می شود تا حداقل فاصله بین شهروندان قرار داشته باشد، اما شهروندان اگر نکته ای را مشاهده کردند، اطلاع رسانی کنند تا نقاط ضعف و قوت برطرف شود.

وی افزود: این اقدام نیازمند آموزش نیز هست و هم شهروندان و هم نیروهای خدمات رسان باید نسبت به اجرای این قضیه و حفظ فاصله از همدیگر در فروشگاه ها و میادین میوه و تره بار توجه نشان دهند و از شهروندان درخواست می کنیم نقاط ضعف فاصله گذاری اجتماعی را از طریق رسانه های ارتباطی با شهرداری اطلاع رسانی کنند تا برطرف شود، چراکه اگر مردم پیشقراول طرح فاصله گذاری اجتماعی نباشند، با توجه به محدودیت های منابع و امکانات تصمیم گیری ها با ختلال روبرو خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 290

به "پیشنهاد شهرداری برای کنترل فضاهای جنگلی در 13 فروردین ، شهروند 24 ساعته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد شهرداری برای کنترل فضاهای جنگلی در 13 فروردین ، شهروند 24 ساعته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید