آتش سوزی در تنها ناو هواپیمابر روسیه (

به گزارش تور ارمنستان، بر اثر آتش سوزی در ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسف روسیه که تنها ناو هواپیمابر این کشور و در حال تعمیر است یک نفر مصدوم و سه نفر هم مفقود شدند.

آتش سوزی در تنها ناو هواپیمابر روسیه (

به گزارش ایرنا، شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز پنجشنبه به نقل از گزارش دفتر مطبوعاتی کارخانه کشتی سازی زویوزدچکا (در مورمانسک در شمال غرب روسیه) که ناو در آن تعمیر می گردد، بیان نمود: آتش سوزی هنگامی که اقدامات برای تعمیر این ناوهواپیمابر انجام می گرفت، رخ داد و شش نفر از ناو تخلیه شدند.

حریق در ابتدا محدوده ای به وسعت 20 متر مربع را در برگفت و سپس تا محدوده 600 متر مربع گسترش یافت.

در زمان حاضر چندین واحد آتش نشانی برای اطفاء حریق در ناو آدمیرال کوزنتسف کوشش می نمایند.

ناو هواپیمابر ادمیرال کوزنتسف از دو سال پیش در حال تعمیر است و 400 نفر برای تعمیر و نوسازی آن کار می نمایند.

آدمیرال کوزنتسف تنها ناو هواپیمابر روسیه ساخته شده در زمان اتحاد جماهیر شوروی می باشد و سال 1991 همزمان با فروپاشی کار خود را شروع کرد و در عملیات ضدتروریستی روسیه در سوریه هم که در مهر ماه سال 1394 شروع و دو سال جریان یافت، شرکت داشت.

این ناو با جنگ افزارهای پیشرفته موشکی و انواع توپ ها دارای بیشترین نرخ آتشباری در دنیا یعنی 5000 گلوله در دقیقه، جنگ زیر سطحی و مقابله با اژدرها، نسبت به نمونه های مشابه غربی کارآمد تر معرفی شده است.

براساس آخرین گزارش موجود، ناوگان هوایی آدمیرال کوزنتسوف متشکل از 19 جنگنده سوخو 33 با توان انجام عملیات در هر شرایط زمانی و آب و هوایی مسلح به تسلیحات هوا به هوا، رهگیری موشک های کروز، بمب های راهنمایی شونده و بالگردهای ضدزیردریایی و اخطار زودهنگام است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 51

به "آتش سوزی در تنها ناو هواپیمابر روسیه (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی در تنها ناو هواپیمابر روسیه ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید