علم و تکنولوژی

تجربه کاربری و سئو: 4 نکته از UX برای بهبود سئو

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه تجربه کاری یا UX سایت می تواند بر بهینه سازی سایت شما نیز تاثیر بگذارد.

10 آذر 1399

درمان چین و چروک دور چشم با روش های جدید

درمان چین و چروک دور چشم ها با استفاده از روش های مختلفی مانند لیزر، تزریق بوتاکس، لایه برداری میکرو درم ابریشن و... انجام پذیر است.

9 آذر 1399

با اضطراب جدایی در بچه ها چگونه برخورد کنیم؟

برای کمک به رفع اضطراب جدایی در بچه ها باید احساسات کودک را درک کرد، برای آن وقت گذاشت، قاطع بود و قدم به قدم و با صبوری با آن برخورد کرد.

6 آذر 1399

فقط ملودی یک ترانه یادتان مانده؟ با زمزمه کردن همین ملودی گوگل برایتان پیدایش می نماید!

ترانه ای را در فیلمی می شنوید یا حین عبور یک خودرو که با صدای بلند موسیقی پخش می نماید , از آن قطعه موسیقی خوشتان می آید.

6 آذر 1399

ماسک های نانویی جایگزین مناسب ماسک های N95 می شوند

با تلاش محققان آمریکایی غشا نانویی تولید شده است که با کمک قصعات پارچه ای می تواند تا حدود صددرصد از ورود ذرات ویروس به بدن جلوگیری کند.

2 آذر 1399

تشخیص سه دقیقه ای کرونا توسط هوش مصنوعی

محققان به تازگی یک مدل مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه داده اند که تنها در 3 ثانیه می تواند کووید 19 را از سایر بیماری های تنفسی تشخیص دهد.

30 آبان 1399

آب میوه ای که شما را پیر نمی کند

بر طبق تحقیقات محققان نوشیدن آب یک میوه، می تواند فرایند پیری بدن را کُند کند.

30 آبان 1399

زعفران هواکشت در دانشگاه رازی کرمانشاه تولید می شود

دانشجوی دکتری زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: با توجه به مزایای کشت آیروپونیک زعفران، انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی این دانشگاه اقدام به کشت زعفران هواکشت کرده است.

27 آبان 1399

مینایی پور: هر هفته یک موضوع آموزشی به اولیا ارائه می گردد

تهران (پانا) - به گفته مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش اداره کل انجمن اولیا و مربیان در آموزش و پرورش، آموزش های مجازی را برای اولیا در نظر گرفته و هر هفته یک موضوع آموزشی را به آنها ارائه می دهد.

27 آبان 1399

هانس؛ دست مصنوعی ای که 90 درصد واقعی است

این سازوکار امکان این را ایجاد می کند که دست با شیئی که می خواهد آن را بگیرد مطابقت پیدا کند و با استفاده از تنها یک موتور، کارایی بیشتری داشته باشد.

26 آبان 1399

ترامپ علیه بایدن یک برگ دیگر رو کرد، از مواد کشیدن هانتر تا فساد بایدن

فارس نوشت: نشریه آمریکایی نیویورک پست ایمیلی هایی را افشا نموده که سوءاستفاده جو بایدن از قدرت خود هنگامی که در سمت معاون رئیس جمهور آمریکا بوده و همچنین فساد اقتصادی و اخلاقی پسرش را نشان می دهد.

24 آبان 1399

ایجاد کارگروه های تخصصی برای پیشبرد اهداف دانشگاه آزاد اسلامی و شهر بوشهر

شهردار عالیشهر خواستار ایجاد کارگروه های تخصصی عمرانی، معماری و حقوقی برای پیشبرد اهداف دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و شهرداری شد.

22 آبان 1399

نگهداری 900هزار برگ سند درباره تاریخ تهران در آرشیو ملی ایران

تهران (پانا) - مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی از نگهداری قدیمی ترین نقشه های تهران در مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران اطلاع داد و گفت: حدود 900 هزار برگ سند با موضوع تاریخ تهران در آرشیو ملی نگهداری می گردد.

21 آبان 1399

پرورش ماهی در قفس با تجهیزات ایرانی ممکن شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، صنعت غذا، بیش از هر زمان دیگری با فناوری در هم تنیده است. تأمین یکی از حیاتی ترین نیازهای جامعه ای 8 میلیاردی کاری آسان نیست و بر همین اساس، پرورش خوراک جامعه با کمک روش های نوآورانه و صنعتی، راه کاری است...

20 آبان 1399

محدودیت های جدید و سختگیرانه در دانشگاه تربیت مدرس

هیئت رئیسه دانشگاه تربیت مدرس با توجه به شیوع کرونا، شرایط حضور دانشگاهیان را در دانشگاه محدود کرد.

20 آبان 1399

ارزیابی تخصصی و مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری تخصصی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) انجام شد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) از برگزاری ارزیابی تخصصی و مصاحبه علمی پذیرفته شدگان آزمون دکتری (Ph.D) این دانشگاه به دو صورت حضوری و غیرحضوری اطلاع داد.

19 آبان 1399

واکنش 3 برنده نوبل پزشکی به خبر برنده شدنشان

به گزارش خبرنگاران به نقل از وب سایت نوبل، روز گذشته برندگان جوایز نوبل پزشکی 2020 معرفی شدند.

19 آبان 1399

طرح QR؛ دسترسی آسان دانش آموزان به آموزش های آنلاین

تهران (پانا) - درپی اجرای آزمایشی استفاده از بارکد در کنار محتوای آموزشی که میانبری برای دسترسی به انواع فیلم ها و فایل های چندرسانه ایِ یاری آموزشی در تفهیم مباحث درسی است، حامد نیک پی مبتکر طرح استفاده از کیو. آر. کد درباره اهداف طرح، جزئیات اجرای آزمایشی...

18 آبان 1399

این حسگر جدید برای تشخیص کرونا

محققان موسسه فناوری کالیفرنیا حسگری ابداع کردند که در کمتر از 10 دقیقه با آنالیز نمونه کمی از بزاق یا خون، آلودگی فرد به ویروس کرونا را تشخیص می دهد.

17 آبان 1399

واعظی: بانک ها در خلاقیت شرکت های دانش بنیان شریک شوند

تهران (پانا) - رئیس دفتر رئیس جمهوری با یادآوری نقش شرکت های دانش بنیان در تامین نیازهای بهداشتی و درمانی کشور در شرایط شیوع بیماری کرونا گفت عدد و رقم ها از جهش اقتصاد دانش بنیان در کشور حکایت دارد.

16 آبان 1399
تعداد: (138)