مقالات گردشگری

اقدامات نجات بخش هنگام گم شدن در جنگل

بسیاری از انسان ها برای دریافت انرژی و رهایی از استرس های روزانه راهی جنگل های انبوه و پر درخت می شوند تا از این طبیعت بکر لذت ببرند و برای روزهای پرکار بعدی آماده شوند. اما اغلب افراد به این نکته مهم توجه ندارند که ممکن است به راحتی و به شکلی باورنکردنی...

29 بهمن 1398

راهنمایان چینی زبان ایرانی 5 برابر می شوند

آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری به صورت همزمان در28 استان کشور، مناطق آزاد و برای نخستین بار در کشور چین برگزار گردید. همچنین بر اساس این رقابت تعداد راهنمایان چینی زبان به 5 برابر افزایش می یابد.

28 بهمن 1398

انگوران بزرگ ترین معدن سرب و روی خاورمیانه گردشگر می پذیرد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران اظهار کرد: معدن فعال انگوران زنجان با 98 سال سابقه فعالیت به منطقه گردشگری تبدیل می گردد.

28 بهمن 1398

گردشگری تاریخی راهی در جهت حفظ جاذبه های فرهنگی

این گونه از گردشگری که گردشگری میراث نیز نامیده می گردد و به بازدید از موزه ها، مکان ها و ابنیه تاریخی می پردازد، امروزه بخش عمده ای از گردشگری را به خود اختصاص داده است. این نوع گردشگری یکی از اصلی ترین و مهم ترین انواع گردشگری است و شاید به جرأت بتوان...

26 بهمن 1398

بنای رختشویخانه زنجان

این بنای تاریخی عام المنفعه در سطح کشور بی نظیر و منحصر به فرد می باشد. این مکان مهم تاریخی در حال حاضر به عنوان موزه مردم شناسی مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد.

25 بهمن 1398

میزبانی ایران از رویدادهای گردشگری اکو

جشنواره بین المللی غذای جاده ابریشم و کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت در تقویم گردشگری 2020 اکو به میزبانی ایران برگزار می شوند.

24 بهمن 1398

کونته: در ارتباط برقرار کردن با خبرنگاران سیاستمدار خوبی نیستم، به آنیلی دروغ گفتم!

سرمربی تیم فوتبال اینتر اعتراف کرد که اهل مسامحه با اصحاب رسانه نیست چون نمی تواند نارضایتی اش از عملکرد آنها را مخفی کند.

22 بهمن 1398

شجاعی: بهترین تیم های دنیا در قطر اردو می زنند، مصدومیتم رو به بهبودی است

علی شجاعی، مهاجم تیم فوتبال امید ایران گفت که مصدومیتش رو به بهبودی است.

21 بهمن 1398

پراکندگی محل مسابقات مهمترین مشکل بازی های آسیایی 2018

رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک گفت: پراکندگی چهارشهری که بازی های آسیایی 2018 در آن برگزار می گردد، کار را برای کاروان های بزرگ سخت خواهد نمود.

21 بهمن 1398

تور ویتنام: سفری به دیدنی ترین و ناشناخته ترین کشور شرق آسیا

تور ویتنام، یکی از دیدنی ترین و به یادماندنی ترین سفرهای آسیایی هست.

20 بهمن 1398

دنیا بدون خشونت از ابتکارات روحانی موردحمایت سازمان ملل نهاده شد

به گزارش خبرنگاران، ماریا دوتسنکو ظهر یکشنبه در آئین افتتاحیه نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران در سمنان بابیان اینکه ایران به عنوان یک کشور مهم در سازمان ملل شناخته شده و همکاری خوبی بین این دو برقرار است، ابراز داشت: طرح دنیا...

20 بهمن 1398

گردشگران تایلند برای خدمات ترساندن کبوترها پول می دهند

گردشگران دروازه تا پی در چیانگ مای تایلند، برای اینکه عکس های اینستاگرامی معرکه ای بگیرند، به افرادی پول می دهند که کارشان ترساندن و به پرواز درآوردن کبوترها در زمان عکاسی آن ها است.

20 بهمن 1398

وزیر بهداشت به ژنو سفر می نماید

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل از سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ژنو برای شرکت در هفتاد و یکمین مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت اطلاع داد و گفت: وزیر بهداشت کشورمان در کنار سایر وزاری بهداشت شرکت کننده در این اجلاس، تصویب برنامه پنج ساله...

19 بهمن 1398

پایانی برای گردشگری زایمان ، سفر زنان باردار به آمریکا برای وضع حمل ممنوع!

وزارت امور خارجه آمریکا میخواهد سفر زنان باردار به این کشور را برای وضع حمل و دریافت تابعیت آمریکایی ممنوع یا محدود کند.

19 بهمن 1398

4 تغییر پیش روی معادلات بازار معاملات مسکن با افزایش سقف تسهیلات

خبرنگاران: سقف نوعی از تسهیلات مسکن بعد از 4 سال تثبیت به رغم افزایش شدید قیمت ملک، پایان با تصویب شورای پول و اعتبار افزایش یافت.

18 بهمن 1398

بدون ویزا به آلمان سفر کنید!

خیلی بامزه است که ما در همین ایران خودمان چهار تا آلمان داریم. مگر نه؟

18 بهمن 1398

مهم ترین رویدادهای سال 2019 که مورد توجه گردشگران قرار گرفتند

براساس مقاله یکی از نشریات تخصصی حوزه فرهنگ و هنر، بزرگترین و مهمترین رویدادهای عرصه فرهنگ و هنر سال 2019 شگفت انگیز بوده که بصورت کوتاه آن ها را آنالیز خواهیم کرد.

13 بهمن 1398

سرپرست استقلال: استراماچونی می خواهد از واریز پولش مطمئن گردد، او دوشنبه می آید

متاسفانه یکسری افراد در کوشش هستند استقلال را به حاشیه ببرند ولی من این اجازه را به آنها نمی دهم. تا ساعتی که سرپرست باشگاه هستم امور تیم را پیگیری می کنم و شب گذشته هم با کاپیتان تیم صحبت کردم. امیدوار هستم با کوشش های اجرا شده استقلال امروز برنده بازی...

9 بهمن 1398

موزه خصوصی سنگ و سنگواره در ایلام احداث می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از احداث موزه سنگ و سنگواره در استان خبر داد.

7 بهمن 1398

شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی کاخ رسایت جمهوری سومالی

رسانه ها از وقوع انفجار نسبتاً شدیدی در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری سومالی خبر دادند.

6 بهمن 1398
تعداد: (29)