بازی های PS5 فقط بر روی این کنسول قابل اجرا هستند

به گزارش تور ارمنستان، مدیرعامل پلی استیشن در مصاحبه ای با وب سایت گیم اینداستری، گفته که آن ها علاقه ای به اجرای بازی های پلی استیشن 5 روی پلی استیشن 4 ندارند.

بازی های PS5 فقط بر روی این کنسول قابل اجرا هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از وب سایت زومجی؛ مدیر عامل پلی استیشن مصاحبه ای داشته و در آن، دوباره به سیاستی که برای نسل بعد و بازی های پلی استیشن 5 در نظر گرفته اند، اشاره نموده است. سونی تصمیمی کاملا عکس مایکروسافت گرفته است؛ طوری که خبری از ساخت بازی های میان نسلی برای پلی استیشن 5 نخواهد بود. طبق گفته سونی، آن ها می خواهند بازی هایی برای پلی استیشن 5 بسازند که فقط روی این کنسول قابل تجربه هستند.

مایکروسافت گفته است که بازی های آن ها برای کنسول نسل بعدشان یعنی ایکس باکس سری ایکس، حداقل تا دو سال اول عرضه این کنسول، روی ایکس باکس وان هم قابل اجرا هستند. البته که مطمئنا نسخه ایکس باکس سری ایکس این بازی ها مشخصا قابلیت های گرافیکی بیشتری خواهد داشت، ولی مایکروسافت می خواهد مطمئن گردد که بازی های آینده آن ها روی کنسول نسل قبل این شرکت هم اجرا می گردد.

جیم رایان در مصاحبه ای با وب سایت گیم اینداستری، گفته که آن ها علاقه ای به اجرای بازی های پلی استیشن 5 روی پلی استیشن 4 ندارند. مدیر عامل پلی استیشن شرح داده است: ما همواره گفته ایم که به نسل های بازی معتقد هستیم. ما معتقدیم که وقتی تمام چالش های ساخت یک کنسول نسل بعد را به جان می خرید، این کنسول باید قابلیت ها و بهبودهایی داشته باشد که نسل قبلی ندارد.

رایان درباره بازی های نسل بعد گفته است: به نظر ما، افراد باید بازی هایی بسازند که از این قابلیت ها بیشترین استفاده می نماید. فرقی نمی نماید این قابلیت ها دسته نسل بعد ما باشد، تکنولوژی صدای سه بعدی باشد، یا روش های مختلفی که می توان از اس اس دی کنسول استفاده کرد. به نظر ما وقت آن رسیده است که به هواداران پلی استیشن چیز جدیدی ارایه داد، چیزی متفاوت، چیزی که فقط می توان آن را روی پلی استیشن 5 تجربه کرد.

البته که قرار نیست سونی بی خیال مخاطب 100 میلیونی پلی استیشن 4 گردد. رایان در این باره شرح داده است: این احساس مسئولیت را در خود می بینیم که به جامعه پلی استیشن 4 تا سال ها بعد از عرضه پلی استیشن 5 هم خدمت کنیم. او اضافه نموده است که آن ها به جمعیت عظیم مخاطبان پلی استیشن به عنوان یک ظرفیت تجاری بسیار مهم نگاه می نمایند.

مدیرر عامل پلی استیشن گفته است: اعداد همه چیز را نشان می دهند. اگر حدودی بگوییم که مخاطبی 100 میلیونی برای پلی استیشن 4 داریم و در چند سال ابتدایی، نمی دانم، چیزی بین 15 میلیون تا 25 میلیون از این عدد به پلی استیشن 5 کوچ نمایند، باز هم عدد بسیار عظیمی از افراد هستند که پلی استیشن 4 دارند. و هم چنین این مخاطبان نشان داده اند که به شکل شگفت انگیزی حاضرند به بازی کردن ادامه دهند. اتفاقاتی که در چند ماه پیش مشاهده کردیم به خوبی چیزی که فکر می کردیم را ثابت نموده است.

سونی هنوز هم رسما از خود کنسول پلی استیشن 5 و جزییات آن مثل قیمت صحبت ننموده است. برنامه پنج شنبه شب هم ظاهرا به نمایش بازی های پلی استیشن 5 خواهد پرداخت و حرفی از جزییات کنسول نخواهد زد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 440

به "بازی های PS5 فقط بر روی این کنسول قابل اجرا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های PS5 فقط بر روی این کنسول قابل اجرا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید