با رنگارنگ ترین نقاط جهان آشنا شوید (قسمت سوم)

به گزارش تور ارمنستان، مکان های رنگارنگ زیادی در سراسر جهان وجود دارد که لذت سفر را دوچندان می نمایند و خاطرات رنگی جذابی به یادگار می گذارند که برای همواره در ذهن مان نقش می بندد.

با رنگارنگ ترین نقاط جهان آشنا شوید (قسمت سوم)

زندگی به ندرت سیاه و سفید است و گاهی اوقات همین موضوع، زندگی را زیبا می نماید. مکان های دیدنی و جذابی در سراسر جهان وجود دارد که به واسطه رنگ های به کاررفته در آن ها، هر بیننده ای را به وجد می آورند. رنگ ها زندگی ما را زیباتر و لذت بخش تر می نمایند و از همین رو باید قدرت اعجاب انگیزشان را به زندگیمان اضافه کنیم. سفر به شهرهای مختلف جهان و تماشای رنگارنگ ترین نقاط جهان قطعاً می تواند حس وحال زندگی ما را بهتر کند. با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از این مناطق دیدنی آشنا کنیم.

لاگونا کلرادا، بولیوی

لاگونا کلرادا، دریاچه نمک کم عمقی است که در بولیوی و در نزدیکی مرز شیلی قرار داشته و فقط به اندازه سه ساعت رانندگی با سن پدرو د آتاکاما در شیلی فاصله دارد. این دریاچه در زیر سایه کوه آند واقع است و داستانی مشابه دریاچه ناترون در تانزانیا دارد.

لاگونا کلرادا، حدود پنج هزار هکتار وسعت و فقط یک متر عمق دارد و به واسطه بالابودن میزان قلیایی آب و جلبک هایی که در دمای بالای آن رشد می نمایند، به رنگ قرمز جگری است. این دریاچه زیستگاه فلامینگوها به خصوص فلامینگوی نادر جیمز به شمار می رود.

بهترین زمان برای بازدید از دریاچه لاگونا کلرادا بولیوی و تماشای فلامینگوها، ماه های دسامبر تا آوریل است که دریاچه پر از آب می گردد و به دلیل بازتاب آب برای عکاسی ایده آل است و در هیمن زمان فلامینگوها نیز برای تخم گذاری به دریاچه می آیند. در زمان غروب آفتاب که رنگ دریاچه به شدت قرمز می گردد، چشم اندازی فوق العاده زیبا پیدا می نماید.

دره ماه، شیلی

دره ماه در فاصله 13 کیلومتری غرب سن پدرو د آتاکاما و در بیابان آتاکاما، واقع در شمال شیلی قرار گرفته است و آن را به خاطر چشم انداز ماه در این منطقه، به این نام صدا می نمایند. وجود صخره ها و فرم های زمین شناسی بی شماری که بر اثر وزش باد و حرکت آب شکل گرفته اند، به عنوان یکی از جاهای دیدنی شیلی به شمار می رود. هنگام غروب آفتاب، تغییر رنگ نور خورشید باعث بروز رنگ های صورتی تا قرمز تیره در صخره ها شده و از آنجا که با فرارسیدن شب، آسمان پر از ستاره می گردد، یکی از بهترین مکا ن های روی زمین برای تماشای ستارگان نیز به حساب می آید.

اکثر گردشگران برای تماشای چشم انداز غروب آفتاب به دره ماه می فرایند؛ اما اگر می خواهید به دور از شلوغی جمعیت شاهد همین چشم انداز باشید، هنگام طلوع آفتاب را برای بازدید از این منطقه انتخاب کنید.

چنگ دو، چین

شهر چنگ دو یکی از شهرهای جمهوری خلق چین و مرکز استان سیچوآن است که به خاطر فرهنگ معاصر و فلفل سیچوآن شهرت دارد و تام پارکر باولز، نویسنده بریتانیایی از آن ها به عنوان هنر والا و لذت پایه یاد می نماید. خیابان های با تم قرمز نیز در انتخاب این شهر به عنوان یکی از رنگارنگ ترین نقاط جهان بی تأثیر نبوده است.

بعد از ظهر به سمت خیابان جینلی (Jinli Street) بروید تا بتوانید شاهد غروب آفتاب و نور قرمز فانوس ها باشید که به خصوص در طول سال نو چینی در ماه فوریه، بسیار زیبا هستند.

اگر به چین سفر می کنید، خبرنگاران فهرست کاملی از جاهای دیدنی چین را نیز در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید اطلاعات لازم درباره هر جاذبه گردشگری را از جمله آدرس، موقعیت مکانی روی نقشه، ساعات بازدید و... به دست آورده و سفر خود را بهتر برنامه ریزی کنید.

فوشیمی ایناری تایشا، ژاپن

جهت فضای داخلی معبد فوشیمی ایناری تایشا در ژاپن با بیش از 10 هزار دروازه به رنگ نارنجی - قرمز ساخته شده است. روی این دروازه ها که فاصله بسیار کمی از یکدیگر دارند، نام هر اهدانماینده حک شده است و برای بازدیدنمایندگانی که برای ادای احترام به اینامی، ارواح مقدس روباه شینتو می آیند، یک سایه بان رنگارنگ به وجود آورده است. شهرت این دروازه ها به حدی است که اکثراً در پس زمینه های پست های شبکه های اجتماعی به چشم می خورد.

معبد فوشیمی ایناری تایشا به صورت 24ساعته باز است و از ایستگاه فوشیمی ایناری و ایستگاه ایناری، تنها به اندازه چند دقیقه پیاده روی فاصله دارد. این معبد هواداران زیادی بین گردشگران دارد و برای اینکه با ازدحام جمعیت روبرو نشوید، بهتر است اوایل صبح و قبل از ساعت 10 را برای زمان بازدید از این محل انتخاب کنید. کل جهت پیاده روی تا معبد اصلی حدود سه کیلومتر است.

برای رفتن به ژاپن و بازدید از معبد فوشیمی ایناری تایشا می توانید بهترین و ارزان ترین بلیط هواپیما را در خبرنگاران جستجو نموده و تهیه کنید؛ چراکه جستجوی آسان و تنوع قیمت بلیط ها از ده ها فروشنده معتبر، به شما این امکان را می دهد تا ارزان ترین بلیط به مقصد موردنظرتان را پیدا کنید.

آنتلوپ کنیون، آریزونا

آنتلوپ کنیون، در ایالت آریزونای ایالات متحده آمریکا و در محدوده دریاچه پاول قرار گرفته است و شامل دو بخش می گردد: آنتلوپ کنیون بالایی و آنتلوپ کنیون پایینی. بخش بالایی با نام The Crack و بخش پایینی با نام The Corkscrew شناخته می شوند. این ژرف دره شگفت انگیز، در طول چندین هزار سال و بر اثر نیروهای بی امان باد و آب، ایجاد شده است. فرسایش بر اثر باد و آب، این ماسه سنگ ها را به آرامی تراشیده و شکل داده و بافت ها و اشکال منحصربه فردی در آن ها به وجود آورده است، به طوری که با حضور در آن احساس می کنید درون یک بستنی یخی غول آسا هستید.

فارغ از اینکه چه زمانی از روز را برای بازدید از آنتلوپ کنیون انتخاب می کنید، شما باید با یک راهنمای ناواهو همراه شوید (این دره در زمین های قبیله ناواهو قرار گرفته است). بخش بالایی این ژرف دره برای عکاسی مناسب تر است و پرتوهای نوری که از شکاف های آن به داخل می تابند، منظره ای فوق العاده ایجاد نموده و پیچ وخم های قرمزرنگ صخره ای آن را روشن می نماید. اواسط روز بهترین زمان برای بازدید از این بخش است و باید بدانید که این تجربه را می توانید فقط در همین بخش داشته باشید. علاوه بر این، آنتلوپ کنیون بالایی در دسترس تر است، به خصوص برای کسانی که مشکل حرکتی دارند.

جیپور، هند

به شهر جیپور هند، به واسطه ساختمان های نقاشی شده اش، لقب شهر صورتی داده اند و به همین دلیل این منطقه جزو نقاط رنگارنگ جهان به حساب می آید. مهاراجه رام سینگ دوم در سال 1876 دستور داد به مناسبت بازدید ملکه ویکتوریا و شاهزاده آلبرت، ساختمان های شهر با رنگ صورتی-نارنجی نقاشی شوند. بسیاری از سازه های بخش قدیمی این شهر تا به امروز به همین رنگ باقی مانده اند.

در سفر به جیپور، به قصر هوا محل بروید که درست کنار قصر شهر صورتی رنگ قرار گرفته است. در ادامه از دروازه پاتریکا (Patrika Gate) در باغ جواهر سیرکل (Jawahar Circle Garden) و ورودی دروازه گانش پل (Ganesh Pol Gateway) در قلعه امبر دیدن کنید و عکس های به یادماندنی و رنگارنگی بگیرید.

اگر برای سفر به هند برنامه ریزی می کنید، می توانید تور هند را در خبرنگاران جستجو نموده و بهترین آفر تور را از میان آژانس های معتبر مسافرتی با پایین ترین قیمت خریداری کنید. همچنین برای داشتن برنامه ریزی دقیق تر برای سفر خود، خبرنگاران فهرست کاملی از جاهای دیدنی هند را در اختیار شما قرار داده است که ضمن کسب اطلاعات لازم درباره آن ها، سفر راحت تر و بهتری به هند داشته باشید.

چیانگ مای، تایلند

هر سال در دوازدهمین ماه کامل تقویم قمری، جشنواره فانوس یی پنگ برگزار و آسمان کشور تایلند مملو از هزاران فانوس کاغذی نارنجی رنگ می گردد. مردم با به پرواز درآوردن فانوس ها، افکار منفی سال گذشته را رها می نمایند و با آغوش باز به استقبال آینده مثبت می فرایند. روی بسیاری از فانوس ها، اسم افراد و آرزوهایشان حک شده است.

بزرگ ترین جشن فانوس یی پنگ در چیانگ مای در شمال تایلند جشن گرفته می گردد و بهترین چشم انداز این جشنواره دیدنی را می توان در دانشگاه مائه جو تجربه کرد یا به جاده های کنار رودخانه پینگ رفت و از آن لذت برد.

اگر می خواهید به تایلند سفر کنید، خبرنگاران انواع تورهای لحظه آخری تایلند را در اختیارتان قرار داده است تا بتوانید با مقایسه قیمت، امکانات تورها و همچنین آژانس های برگزارنماینده، تور دلخواهتان را با هزینه کمتری رزرو کنید.

تپه های شنی نامیب، نامیبیا

تپه های شنی نامیب در نامیبیا علاوه بر رنگ نارنجی آتشین، قله هایی دارد که بعضی از آن ها جزو بلندترین تپه های شنی روی زمین به شمار می فرایند، به طوری که دون سون (Dune 7) به عنوان بلندترین تپه آن، 383 متر ارتفاع دارد.

برای بازدید از تپه های شنی نامیب، صبح زود راه بیفتید؛ زیرا زیباترین چشم انداز را در همین زمان خواهید داشت که یک طرف تپه به رنگ سرخ و طرف دیگر در سایه قرار گرفته است. برای تماشای کنتراست رنگ ها به سسوس ولی واقع در پارک ملی نامیب ناکلافت بروید، جایی که نمک سفید پودری و رنگ رسی خاک در میان تپه های سرخ احاطه شده اند. شاید یکی از جذاب ترین مناظر این نواحی دره مرگ باشد که به خاطر اسکلت برجای مانده از درختان تیره رنگ به شهرت رسیده است و از آنجا که در زیر نور خورشید قرار دارند، بازدیدنمایندگان احساس می نمایند که وارد مکانی آخرالزمانی شده اند.

دالول، اتیوپی

دالول در مرز شمالی اتیوپی با اریتره قرار گرفته است و به واسطه آتشفشان ها و آب فشان هایش، یکی از گرم ترین نقاط روی زمین است که از راه دور بهترین چشم انداز را دارد. میانگین دمای این منطقه 34 درجه سانتی گراد است که در فصل تابستان به 46 درجه نیز می رسد. رنگ زرد طلایی این منطقه در نتیجه واکنش گوگرد و نمک است.

بهترین زمان بازدید از دالول، بین ماه های اکتبر و فوریه است و برای اینکه از گرمای هوا در امان بمانید، صبح زود به همراه یک راهنما به این منطقه بروید و به آب ها نزدیک نشوید، زیرا دمای آن می تواند به 100 درجه سانتی گراد برسد.

کاخ زمستانی، سن پترزبورگ، روسیه

سن پترزبورگ از لحاظ تاریخی، یک شهر رنگارنگ به شمار می رود، به خصوص که برای بیش از 200 سال پایتخت روسیه بوده است. کاخ زمستانی یکی از جاذبه های این شهر است که تزئینات بسیار زیاد و ردیف های ستون چندطبقه و نمای آبی رنگ دارد و تا زمان انقلاب اکتبر در سال 1917 به عنوان اقامتگاه خانواده سلطنتی امپراتوری روسیه مورد استفاده بود.

کاخ زمستانی مطمئناً در طول روز زردرنگ نیست، اما اگر دوست دارید که زرق وبرق طلایی آن را ببینید، در طول شب از آن دیدن کنید، زمانی که کل این مجموعه با چراغ های خیابان روشن می گردد.

همواره می توانید بهترین آفرهای تور روسیه را در خبرنگاران پیدا کنید. تنوع فروشنده ها و پکیج های تور عرضه شده، به شما این اطمینان را می دهد تا بتوانید سفرتان را ارزان تر از همه جا برنامه ریزی کنید.

کبلر پاس، کلرادو

همه فصول سال در کلرادو زیبا و دیدنی است، اما شاید بتوان فصل پاییز را چشم نوازترین زمان برای سفر به این شهر دانست. در ماه آگوست، درختان پارک ملی کوه راکی به رنگ طلایی درمی آیند و همین فرایند تا ماه اکتبر ادامه می یابد و بخش های پایین تر نیز تغییر رنگ می دهند. تغییر رنگ درختان در ماه سپتامبر به اوج خود می رسد. با تغییر فصل، رنگ این منطقه از گل های تابستانی به سایه های سرخ، قهوه ای و طلایی تغییر می نماید.

کبلر پاس (Kebler Pass) یک جهت کوهستانی زیبا در ارتفاع 3000 متری کلرادو است که کرستد بیوت را به پانویا وصل می نماید و با 53 کیلومتر رانندگی می توان به این منطقه رسید و از چشم انداز برگ های طلایی معروف آن نهایت لذت را برد.

ایزامال، مکزیک

ایزامال حدود یک ساعت با شرق مریدا مکزیک فاصله دارد و علت شهرت آن به ساختمان هایش مربوط می گردد که به رنگ زرد خردلی هستند. تقریباً تمام ساختمان هایی که در امتداد خیابان های سنگ فرش این شهر قرار گرفته اند، از خانه ها تا بازار مرکزی شهر، طیفی از رنگ زرد را در خود دارند. هرچند در این میان آثاری از تمدن مایا مثل هرم چیچن ایتزا ال کاستیلو نیز به چشم می خورد که زرد رنگ نیستند.

صومعه ده سان آنتونیو ده پادوا، معروف ترین ساختمان زررنگ شهر ایزمال به شمار می رود که در سال 1561 توسط اسپانیایی ها ساخته شد. آن ها پس از تخریب هرم مایاها که در همین مکان قرار داشت، از سنگ های آن برای ساخت این صومعه استفاده کردند. صومعه مذکور در تمام ایام هفته باز است و موزه کوچکی دارد که به بازدید پاپ ژان پل دوم در دهه 1990 از این مکان اختصاص یافته است.

کاخ سلطنتی، فاس، مراکش

کاخ سلطنتی در شهر فاس مراکش که به عنوان دارالمخزن نیز شناخته می گردد، متعلق به قرن هفدهم است و بازدید از آن برای عموم امکان ندارد. اما این موضوع مانع از آن نشده است که گردشگران از هفت دروازه طلایی آن عکس نگیرند. هریک از درهای برنجی آن مملو از طرح های ظریف است که اطرافش را کاشی کاری های رنگارنگ و چوب سدار منبت کاری احاطه نموده اند.

برای عکاسی و تماشای درهای کاخ سلطنتی فاس، صبح زود بروید تا از گرمای هوا و ازدحام جمعیت در امان بمانید.

مزارع کانولا، لووپینگ ، چین

رسیدن به شهر لووپینگ چین کار ساده ای نیست، جایی که مزارع کانولا باعث شده اند، دریایی بی نهایت از گل های زردرنگ به وجود آید. در طول فصل شکوفه های کانولا، این مزارع مملو از زنبوردارانی می گردد که کندوهای خود را در این مزارع قرار داده اند تا زنبورهایشان از شهد گل های کانولا، عسل فراوری نمایند.

زمان شکوفه دادن گل های کانولا در فاصله ماه های فوریه تا مارس است، اما علاقه مندان برای تماشای آن ها باید حدود 10 ساعت از جنوب چنگدو به سمت این منطقه رانندگی و سپس کمی پیاده روی نمایند. اتوبوس هایی نیز گردشگران را از شهر کون مینگ به لووپینگ می برد.

آرکو ده سانتا کاتالینا، آنتیگوا، گواتمالا

شهر آنتیگوا در گواتمالا را به خاطر سه ویژگی جذابش می شناسند: معماری استعماری رنگارنگ، حلقه ای از آتشفشان هایی که آن را احاطه نموده است و یک طاق زردرنگ درست در وسط شهر. آرکو ده سانتا کاتالینا معروف ترین جاذبه شهر به حساب می آید که در خیابان پنجم شمالی قرار گرفته است، جایی که در گذشته به عنوان گذرگاهی مخفی برای عبورومرور مخفیانه راهبه ها بین دو کلیسایی که در دو طرف خیابان قرار داشت، استفاده می شد.

گردشگران در روزهای آفتابی می توانند با ایستادن در ضلع شمالی این طاق، آتشفشان بلند ده آگوا را مشاهده نمایند. در زمان سانتا سمانا یا هفته مقدس به این شهر سفر کنید تا شاهد جشنواره ای از تزئینات گل های تازه، میوه و شن باشید که در خیابان روبه روی آرکو ده سانتا کاتالینا چیده می شوند.

منبع: کجارو / cntraveler.com
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 29

به "با رنگارنگ ترین نقاط جهان آشنا شوید (قسمت سوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رنگارنگ ترین نقاط جهان آشنا شوید (قسمت سوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید