فاصله بین 2 دوز در انواع واکسن کرونا چند روز است؟

به گزارش تور ارمنستان، خبرنگاران/کرمانشاه معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه با بیان اینکه رعایت فاصله بین تزریق دو دوز واکسن کرونا اهمیت بالایی دارد، گفت: این فاصله در انواع واکسن کرونا فرق دارد.

فاصله بین 2 دوز در انواع واکسن کرونا چند روز است؟

دکتر سارا شاه آبادی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه واکسن کرونا باید در دو دوز تزریق شود، گفت: بطور معمول در انواع واکسن کرونا فاصله چند هفته ای میان تزریق دو دروز واکسن در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اهمیت رعایت این فاصله گفت: رعایت این فاصله و تزریق به موقع دوز دوم واکسن در اثربخشی واکسن تاثیر بسزایی دارد.

شاه آبادی در خصوص اندازه فاصله میان تزریق دو دوز واکسن در انواع واکسن کرونا گفت: در واکسن هایی مانند برکت و سینوفارم که از ویروس کشته شده ساخته شده اند فاصله تزریق مناسب 21 تا 28 روز است.

این مسئول گفت: نهایت یک یا دو هفته بیشتر از این مدت هم مجاز است، اما نباید بیش از این در تزریق واکسن تاخیر داشت.

شاه آبادی افزود: این میان برخی افراد در فاصله تزریق میان دو دوز واکسن، مبتلا به کرونا می شوند و توصیه می شود این افراد چهار هفته بعد از شروع علائم بیماری اقدام به تزریق دوز دوم واکسن نمایند.

معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه فاصله میان تزریق دوز اول و دوم واکسن آسترازینکا را هم چهار تا 12 هفته اعلام و شرح داد: مناسبت ترین زمان حدود هشت تا 12 هفته است.

شاه آبادی فاصله میان تزریق دو دوز واکسن اسپوتنیک را هم حدود 90 روز گفت.

وی با بیان اینکه مسئله ای در تامین واکسن وجود ندارد گفت: افرادی که دوز دوم واکسن آنها فعلا موجود نیست نگران نباشند، چرا که برای این افراد حتما از همان نوع واکسن به موقع تامین شده و یا در نهایت کمیته فنی واکسیناسیون مستقر در وزارت بهداشت، واکسن جایگزین برای تزریق دوز دوم را برای این دسته افراد اعلام خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1190

به "فاصله بین 2 دوز در انواع واکسن کرونا چند روز است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاصله بین 2 دوز در انواع واکسن کرونا چند روز است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید