فعالیت 182 اقامتگاه بومگردی در سطح استان گلستان

به گزارش تور ارمنستان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، فعالیت 182 اقامتگاه بومگردی در سطح استان گلستان مشاهده می گردد.

فعالیت 182 اقامتگاه بومگردی در سطح استان گلستان

محمد جواد ساوری با تأکید بر اینکه بخشی از چالشهای گردشگری به علت عدم نظارت مناسب و کافی است، اظهار کرد: تیم های نظارتی با حضور نماینده انجمن های تأسیسات گردشگری و کارشناسان میراث فرهنگی با هدف افزایش کیفیت ارائه خدمات به گردشگران ورودی به استان در حال نظارت های مستمر از تأسیسات گردشگری استان هستند.

وی بیان نمود: امیدواریم با کوشش همه دستگاه های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان و ارائه خدمات مطلوب به وسیله مراکز اقامتی و اقامتگاه های بومگردی شاهد میزبانی شایسته از گردشگران در تأسیسات گردشگری و مراکز اقامتی استان باشیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از فعالیت 182 اقامتگاه بومگردی در سطح استان با ظرفیت بیش از پنج هزار نفر اطلاع داد و اضافه نمود: این تعداد اقامتگاه بومگردی با 178 هزار مترمربع عرصه و 37 هزار مترمربع عیان، زمینه اشتغال بیش از 660 نفر را به صورت مستقیم در استان فراهم نموده است.

ساوری یادآور شد: سامانه 09629 آماده دریافت نظرات، شکایت، انتقاد و پیشنهاد مردم و گردشگران در مدت اقامت در استان گلستان است.

این مقام مسئول از فعالیت 90 دفتر و شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری در سطح استان اطلاع داد و افزود: از این تعداد 48 دفتر در مرکز استان و 42 دفتر در دیگر شهرستانها به فعالیت مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه این تعداد دفتر خدمات مسافرتی زمینه اشتغال بیش از 250 نفر علاقمند به این حوزه را در سطح استان فراهم ساخته، گفت: این دفاتر تنظیم و انجام مسافرت گروهی داخلی و خارجی و ذخیره مکان و هر گونه خدمات ایرانگردی و جهانگردی با رعایت قوانین و مقررات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت می نمایند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان با تاکید اینکه نظارت بر فعالیت این دفاتر و شرکتها به لحاظ کیفی و سطح کارایی و رعایت مقررات بر عهده اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان است، اضافه نمود: در صورت مشاهده تخلف از مفاد آیین نامه برابر قانون با این دفاتر و شرکتها برخورد خواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 20 شهریور 1402 بروزرسانی: 20 شهریور 1402 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1694

به "فعالیت 182 اقامتگاه بومگردی در سطح استان گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 182 اقامتگاه بومگردی در سطح استان گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید