ماجرای کشف شهر تاریخی در تونل مترو

به گزارش تور ارمنستان، مسئول ثبت آثار ملی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در رابطه با کشف شهر زیرزمینی در مسیر تونل متروی مشهد توضیحاتی ارائه کرد.

ماجرای کشف شهر تاریخی در تونل مترو

به گزارش همشهری آنلاین، محمود طغرایی مسئول ثبت آثار ملی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در خصوص قنات قدیمی و کانال یافت شده در مسیر حفاری تونل قطار شهری مشهد اظهار کرد: متاسفانه با توجه به موضوع کشف قنات قدیمی در مسیر حفاری تونل قطار شهری و ریزش تونل، مسیر بازدید از منطقه مسدود بود و در حال حاضر بررسی منطقه میسر نشد.

او اضافه کرد: قرار است چاهی از طریق گروه مشغول به کار در تونل حفر شود تا از طریق آن به منطقه مورد نظر دسترسی پیدا کنیم.

طغرایی شرح داد: به هیچ عنوان مشخص نیست که ادعا های مطرح شده در خصوص کشف شهر زیرزمینی صحت پیدا می کند و اینکه این منطقه با اصالت همراه خواهد بود یا خیر. تا منطقه بررسی نشود نمی توان پاسخ قطعی برای این مورد داشت و پس از بررسی در روز های آینده نتایج دقیق بازدید اعلام خواهد شد.

ناصر نعمتی، مدیر روابط عمومی شهرداری مشهد، در صفحه توییتر خود از کشف یک کانال زیرزمینی در حفاری خط سه قطار شهری خبر داده و مدعی شده است که محیط در اختیار میراث فرهنگی قرار گرفته تا ارزش تاریخی سازه و سایر موضوعات مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 دی 1401 بروزرسانی: 24 دی 1401 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1597

به "ماجرای کشف شهر تاریخی در تونل مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای کشف شهر تاریخی در تونل مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید