مدیرعامل تراکتور: آیا برگزارنمایندگان مسابقات می توانند پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند؟

به گزارش تور ارمنستان، مدیرعامل باشگاه تراکتور گفت: نباید فراموش کنیم که شرط آغاز مسابقات، رعایت پروتکل های بهداشتی اعلامی فیفا و ستاد مبارزه با کروناست.

مدیرعامل تراکتور: آیا برگزارنمایندگان مسابقات می توانند پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت باشگاه تراکتور سازی ، میر معصوم سهرابی با اشاره به صحبت های روز گذشته رئیس جمهوری در مورد از سرگیری فعالیت های ورزشی پس از عید سعید فطر، گفت: بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با کرونا، فعالیت های ورزشی همانند سایر صنوف به صورت پلکانی و با رعایت پروتکل های بهداشتی، می توانند فعالیتشان را پس از عید فطر آغاز نمایند. رئیس جمهوری تمامی رشته های ورزشی از جمله باشگاه های بدنسازی خصوصی را مد نظر داشت. اما سوال اینجاست که آیا برگزارنمایندگان مسابقات می توانند پروتکل های بهداشتی که مورد تأئید فیفا هست را رعایت نمایند؟ نباید از این شرط رئیس جمهوری به سادگی عبور کنیم و موضوع مهمی است.

وی با تأکید بر اینکه از سخنان رئیس جمهوری به نفع خود برداشت نکنیم، اضافه نمود: بعضی ها پس از سخنرانی رئیس جمهوری، با خوشحالی مصاحبه کردند. این افراد باید بدانند که از این پس، دیگر مسئولیت مسابقات با ستاد مبارزه با کرونا نبوده و سازمان لیگ مسئول اصلی ایجاد زیرساخت ها، رعایت پروتکل های بهداشتی و تضمین سلامت ورزشکاران است.

  • تمرینات و مسابقات تیمی از خرداد ماه مجاز اعلام شد

سهرابی تأکید کرد: در مصاحبه روز گذشته بعضی ها، ضعف مدیریت به عنوان یکی از دلایل تأکید باشگاه ها به عدم آغاز تمرینات و پیگیری مسابقات مطرح شد. 15 تیم لیگ رجحان و چندین تیم از دسته های پایین تر به عنوان گردانندگان اصلی فوتبال ایران، خواهان لغو مسابقات شده اند و اگر مدیریت ما ضعیف است، پس شما بیایید برای ما کلاس برگزار نموده و شیوه نامه تدریس کنید! شما به عنوان افراد قوی که سریعاً ضعف مدیریت ما را تشخیص داده اید، نتوانستید در طول 75روز تعطیلی مسابقات، جلسه ای دو ساعته با مدیران 16 باشگاه لیگ رجحان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کنید تا طرفین نظرات خود را در مورد معین تکلیف مسابقات لیگ نوزدهم اعلام نمایند.

مدیرعامل تراکتور ادامه داد: شاید هم حوصله و یا توان برگزاری جلسه با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری را ندارید. با این تفاسیر، چه انتظاری از باشگاه ها دارید که روزانه دو جلسه تمرین دو ساعته با حضور 100 نفر برگزار نمایند؟ همچنین طی اظهاراتی اعلام شده که بازیکنان پس از 21 روز تمرین، وارد مسابقات می شوند که این موضوع از نظر فنی، کارشناسی شده نیست.

  • حسینی: شانس قهرمانی داریم؛ تکلیف لیگ باید درون زمین معین گردد

سهرابی اظهار داشت: تصمیم گیرندگان باید به تصمیم 15 باشگاه به عنوان گردانندگان فوتبال، نظریه کانون مربیان به عنوان آموزش دهنده های فوتبال، نظریه پزشکان زیر مجموعه های خود (ایفمارک)، نظر پزشک تیم ها به عنوان متخصصان این امر و هیأت های فوتبال، توجه نمایند.

وی اضافه نمود: تصور کنید تمرینات و مسابقات آغاز شده و تعدادی از اعضای تیم ها به کرونا مبتلا شدند، برنامه فدراسیون در چنین شرایطی چیست؟ تعطیلی دوباره مسابقات؟ متولیان امر که در صحبت هایشان به آغاز مسابقات بوندسلیگا و لالیگا اشاره می نمایند، به این موضوع هم توجه نمایند که امکانات ما قابل قیاس با آنان نیست. آیا ما هم همچون کشور آلمان می توانیم جواب تست کرونا را ظرف دو ساعت اعلام کنیم؟ آیا همچون کره جنوبی می توانیم هزینه و امکانات قرنطینه 15 روزه تیم ها را تأمین کنیم؟ رعایت پروتکل ها و تست های مکرر کرونا هزینه های سنگینی به دنبال دارد و آیا فدراسیون فوتبال به باشگاه ها یاری خواهد نمود و یا اینکه همه چیز را به امید خدا رها می نماید؟ تا بحال از خودمان سوال نموده ایم که در صورت ابتلای یک ورزشکار و خانواده اش به کرونا، چه کسی جوابگو خواهد بود؟

مدیرعامل تراکتور اضافه نمود: همگان به این موضوع اذعان دارند که برگزاری مسابقات در شرایط کنونی و به صورت فشرده، علاوه بر خطر ابتلا به کرونا، احتمال مصدومیت بازیکنان و به خطر افتادن آینده فوتبالی آنان را هم به دنبال دارد؛ همچنین استرس ناشی از حضور در اجتماع، روی اعصاب و روان بازیکنان و خانواده آنان نیز تأثیر خیلی بدی خواهد داشت.

سهرابی اظهار داشت: شاید ضدعفونی محل تمرینات و رختکن استادیوم ها امکان پذیر باشد؛ اما چگونه استخر و سالن های بدنسازی مورد استفاده -که مالکیتش با خود باشگاه ها نیست- را ضدعفونی کنیم؟ اتوبوس، هواپیما، هتل، رستوران و غیره، فضاهای عمومی هستند که تیم ها به ناچار از این محل ها هم استفاده می نمایند.

  • تدوین پروتکل بهداشتی لیگ برتر؛ از تست کرونا گرفته تا توپ جمع کن های الکل به دست

وی با تأکید بر اینکه برگزار نمایندگان مسابقات، به طور شفاف دلایل اصرارشان برای آغاز بازی ها را اعلام نمایند، گفت: معتقدم اصرار برگزار نمایندگان به دلیل درآمد ناچیزشان از محل تبلیغات دور زمین و زیان های ناشی از آن در صورت عدم برگزاری مسابقات است که اگر این موضوع در جلسه ای به صورت شفاف به اطلاع باشگاه ها برسد، می توان راه چارههایی همچون تأمین این ضرر اقتصادی توسط تیم ها را یافت؛ چرا که هزینه برگزاری 9 بازی باقی مانده برای باشگاه ها، مبلغ بسیار زیادی است.

سهرابی با بیان اینکه ما علاوه بر اعلام موضع خود، راه چاره هم ارائه می دهیم، تأکید کرد: اعتقادمان بر این است که می توان با برگزاری مجمع با حضور نمایندگان باشگاه ها، هیأت های ورزشی، مربیان و داوران، اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال و ... در مورد معین تکلیف لیگ نوزدهم و تدوین پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال به صورت جمعی تصمیم گیری کرد. همچنین با توجه به اینکه 15 تیم به طور رسمی مخالفتشان با آغاز تمرینات و پیگیری مسابقات را اعلام نموده اند، فدراسیون نباید نگران معین شدن شرایط تیم های راه یافته به مسابقات آسیایی و سقوط و یا صعود نمایندگان به لیگ برتر و یا دسته های پایین تر باشد.

وی ادامه داد: مسئولان مطمئن باشند که باشگاه هایی که خواهان لغو مسابقات شده اند، متوجه پیامدهای آن هستند و قطعاً با بازیکنانشان در مورد مابقی قرارداد تفاهم خواهند کرد؛ پس این موضوع نشان می دهد که ما ترسی از هزینه ها هم نداریم و تنها حفظ سلامت جامعه و ورزشکاران برای ما مهم است.

مدیرعامل باشگاه تراکتور یادآور شد: فیفا و ای اف سی، فدراسیون هر کدام از کشورها را در مورد تصمیم گیری برای معین تکلیف مسابقات آزاد گذاشته است و اکنون ستاد مبارزه با کرونا نیز توپ را به زمین فدراسیون فوتبال انداخته است؛ پس ضرورت دارد که متولیان امر بار دیگر موضوع را آنالیز نموده، نظرات باشگاه ها را جویا شده و سپس در این خصوص تصمیم گیری نمایند.

  • مدیرعامل نفت مسجد سلیمان:شرایط خوزستان قرمز است چطور تمرین کنیم؟

سهرابی با اشاره به ادعاهایی در این خصوص که باشگاه ها می ترسند که رتبه شان را در جدول از دست دهند، گفت: هر کدام از تیم های تراکتور، سپاهان، استقلال، شهر خودرو، فولاد و نفت مسجد سلیمان شانس قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی را دارند، ولی با این حال، عدم کسب سهمیه و عنوان قهرمانی را علی رغم هزینه یکساله به جان می خرند و خواهان لغو مسابقات به خاطر حفظ سلامت جامعه هستند. باشگاه تراکتور در جام حذفی نیز مدعی عنوان کسب قهرمانی بوده و با دو پیروزی، می تواند به مقام قهرمانی این مسابقات دست یابد؛ ولی بازهم تأکید می کنیم که جام قهرمانی را هم فدای سلامت کشورمان می کنیم.

وی ادامه داد: شاید شرایط بعضی استان ها از نظر ابتلا به بیماری کرونا سفید باشد؛ اما ضرورت دارد که شرایط تمامی شهرستان های درگیر با مسابقات در تصمیم گیری ها، مدنظر قرار گیرد. به عنوان مثال، استان های خوزستان و تهران با چندین تیم لیگ رجحان، به شدت با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می نمایند.

مدیر عامل تراکتور سازی تأکید کرد: باشگاه تراکتور هیچ ترسی از آغاز مسابقات و رویارویی با حریفان ندارد و در صورت اصرار متولیان امر بر برگزاری مسابقات، به صورت قدرتمند در رقابت ها حاضر خواهد شد؛ اما این نکته را نیز فراموش نکنیم که بازیکنان از باشگاه های طرف قراردادشان برای حفظ سلامتی خود تضمین می خواهند و برگزار نمایندگان باید این ضمانت را به باشگاه ها به عنوان زیر مجموعه هایشان بدهند. اکنون همه چیز معین شده و می دانیم که عواقب تصمیمات برعهده چه کسانی است.

وی ادامه داد: همگان در بازی های روزگذشته بوندسلیگا، شاهد فوتبال بدون هیجان و بی روح بودند، فوتبال ماشینی و با هدف برطرف تکلیف، مورد پسند طرفداران این رشته ورزشی پرطرفدار نیست.

مدیرعامل باشگاه تراکتور تأکید کرد: ما هم امیدواریم در صورت آغاز مسابقات، بازی ها را در سلامت به سرانجام برسانید، امیدواریم هیچ بازیکنی کرونا نگیرد، هیچ خانواده ای داغدار نگردد، استعدادی از بین نرود و بازیکنی به دلیل مصدومیت و یا ابتلا به کرونا، فوتبالش تمام نگردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 410

به "مدیرعامل تراکتور: آیا برگزارنمایندگان مسابقات می توانند پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل تراکتور: آیا برگزارنمایندگان مسابقات می توانند پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید