ناسا آماده ارسال هلیکوپتر به مریخ است

به گزارش تور ارمنستان، ناسا خود را برای ارسال هلیکوپتری کوچک همراه با کاوشگر استقامت به مریخ آماده می کند. این هلیکوپتر 1.8 کیلوگرمی به تازگی روی کاوشگر نصب شده و با استفاده از انرژی خورشیدی روی سیاره سرخ به پرواز در خواهد آمد.

ناسا آماده ارسال هلیکوپتر به مریخ است

کاوشگر استقامت (Perseverance) پیشرفته ترین رباتی است که مهندسان ناسا تا کنون برای اکتشاف در مریخ طراحی کرده اند و با ابزارهای قدرتمندش سیاره همسایه ما را از جهات مختلف بررسی خواهد کرد. در حالی که حدود سه ماه به موعد پرتاب این کاوشگر باقی مانده، آزمایشگاه JPL ناسا با نصب هلیکوپتر مریخ زیر بدنه کاوشگر آنرا یک گام به نهایی شدن نزدیکتر کرده است.

این هلیکوپتر بخش مهمی از پروژه مریخ 2020 است و در صورت موفقیت بشر برای نخستین بار پرواز کنترل شده در سیاره ای دیگر را تجربه خواهد کرد. پس از رسیدن فضاپیما به مریخ، کاوشگر با طی کردن مسافتی 100 متری طی سه ماه برخی بررسی های اولیه را انجام خواهد داد و پس از آن نوبت به پرواز هلیکوپتر می رسد. آزمایشگاه JPL در این باره می گوید:

هلیکوپتر تا زمان استقرار در دهانه Jezero برای تامین انرژی به کاوشگر وابسته است اما پس از آن از طریق پنل خورشیدی انرژی موردنیازش را تامین می کند. این پنل روی پروانه های دو قلویی نصب شده که خلاف جهت هم می چرخند.

وزن پرنده از 1.8 کیلوگرم فراتر نمی رود و پروانه های 4 متری توان کافی را برای به پرواز درآوردن آن تامین می کنند. هلیکوپتر جدای از سیستم پرواز به تجهیزات خاص دیگری برای انجام تحقیقات مجهز نشده و به جمع آوری نمونه یا تحلیل خاصی نمی پردازد.

در واقع هدف ناسا از اعزام آن به این ماموریت بررسی شرایط پرواز در اتمسفر رقیق و نازک مریخ است. از اینرو شکست یا موفقیت هلیکوپتر در برنامه های آینده این آژانس فضایی برای تولید نمونه های پیشرفته تر به منظور کاوش سریع مریخ و سیاره های دیگر تاثیر به سزایی خواهد داشت.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 340

به "ناسا آماده ارسال هلیکوپتر به مریخ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا آماده ارسال هلیکوپتر به مریخ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید