نصب اولین قطعه مهم در قلب راکتور جدید اراک

به گزارش تور ارمنستان، یک منبع مطلع در مصاحبه با یکی از رسانه های داخلی اظهار داشت که ایران توانسته است برای اولین بار پس از توافق هسته ای، یک قطعه مهم را در راکتور جدید اراک نصب کند.

نصب اولین قطعه مهم در قلب راکتور جدید اراک

به گزارش گروه بین الملل خبرگزارسی تور ارمنستان، روزنامه خراسان به نقل از یک منبع مطلع گزارش داد که در روزهای اخیر جمهوری اسلامی ایران توانسته برای اولین بار پس از توافق برجام، یک قطعه سنگین و مهم چاله راکتور آب سنگین اراک را با موفقیت در راکتور نصب کند.

این منبع مطلع که نخواست نامش فاش گردد در گفت و گو با روزنامه خراسان با اعلام این خبر اضافه کرد: هفته گذشته به لطف خدا و کوشش متخصصان ایرانی توانستیم درپوش اصلی راکتور آب سنگین اراک موسوم به Reactor Pit Cover را که بیش از 100تن وزن دارد در محل خود در چاله راکتور نصب کنیم.کار ساخت ماشین سوخت گذاری راکتور نیز خاتمه یافته و آماده آزمایش با سوخت مجازی است ضمن این که در حال تکمیل بخشی از اتاق کنترل راکتور اراک هستیم.

وی اضافه کرد: کار طراحی راکتور مدرن اراک در مرحله خاتمهی بوده و قراردادهای خرید تجهیزات اصلی برای آغاز ساخت منعقد شده است

با توجه به اظهارات این منبع مطلع، به نظر می رسد ایران توانسته علاوه بر بخش ثانویه و ماشین سوخت راکتور اراک، در بخش اولیه و هسته ای راکتور نیز اقدامات مهمی را به خاتمه برساند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 26

به "نصب اولین قطعه مهم در قلب راکتور جدید اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب اولین قطعه مهم در قلب راکتور جدید اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید