گردشگران تایلند برای خدمات ترساندن کبوترها پول می دهند

به گزارش تور ارمنستان، گردشگران دروازه تا پی در چیانگ مای تایلند، برای اینکه عکس های اینستاگرامی معرکه ای بگیرند، به افرادی پول می دهند که کارشان ترساندن و به پرواز درآوردن کبوترها در زمان عکاسی آن ها است.

گردشگران تایلند برای خدمات ترساندن کبوترها پول می دهند

با تور 7 روزه تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید و بازار های بانکوک، سواحل پاتایا و پوکت را ببینید و از آرامش چیانگ مای لذت ببرید.

دروازه تا پی (Tha Pae Gate)، یکی از جاهای دیدنی چیانگ مای تایلند به شمار می رود که سالانه هزاران گردشگر برای دریافت عکس، در میدان جلوی این دیوار جمع می شوند. این دیوار قدیمی به قرن سیزدهم تعلق دارد و بازدیدنمایندگان بابت خدمات ترساندن کبوترها پول می دهند تا بتوانند تصاویر اینستاگرامی فوق العاده ای بگیرند.

از میدان همین محدوده برای اجرای موسیقی زنده و سایر رویدادها نیز استفاده می گردد؛ اما این همه ماجرا نیست و کبوترها، دسته دسته در اینجا به پرواز درمی آیند تا شاید خرده غذایی روی زمین نصیب شان گردد. واضح است که چنین چشم انداز وسوسه نماینده ای باعث می گردد این کبوترها، دشمنان خود را فراموش نمایند که معمولاً در همین مکان کمین نموده اند.

کبوترهای دروازه تا پی، شهرت زیادی در شبکه های اجتماعی دارند. با نگاهی به تصاویر منتشرشده از این محل می بینید که گردشگران با دست هایی باز مشغول رقصیدن و چرخیدن در میان کبوترهایی هستند که به این طرف و آن طرف پرواز می نمایند. اما واقعیت فراتر از چیزی است که در اینستاگرام دیده می گردد.

همان طور که گفتیم، کبوترها دوست دارند که در اطراف این میدان راه بروند و استراحت نمایند؛ اما گردشگرانی که به دنبال عکس دریافت با آن ها هستند، به همین موضوع اکتفا نمی نمایند و به یک سری افراد حدود 0.6 دلار پول می دهند تا با ترساندن پرنده ها، بتوانند عکس های جذاب تری بگیرند. این افراد معمولاً پرنده ها را با غذا فریب می دهند و بعد درست زمانی که مشتری قصد عکاسی دارد، با کوبیدن پای خود بر زمین یا تکان دادن پرچم، موجب پرواز پرنده ها می شوند.

اگر با شنیدن این موضوع دل تان برای کبوترها سوخته است، احتمالاً از شنیدن این خبر شادمان می شوید که مقامات شورای شهر در حال محدودکردن و کاهش فعالیت ترساننده های پرنده هستند. هرچند که این موضوع به خاطر حمایت از کبوترها نبوده است و در واقع شورای شهر می خواهد تعداد کبوترهای این منطقه را محدود کند؛ هرچند تا زمانی که گردشگران و ترساننده های پرنده به کبوترها غذا می دهند و آن ها را طعمه خود می نمایند، این امر محقق نمی گردد. به همین دلیل هر کسی که در این منطقه اقدام به فروش غذای پرنده کند، با جریمه 663 دلاری روبرو می گردد.

اگر می خواهید به تایلند سفر کنید، خبرنگاران انواع تورهای لحظه آخری تایلند را در اختیارتان قرار داده است تا بتوانید با مقایسه قیمت، امکانات تورها و همچنین آژانس های برگزارنماینده، تور دلخواهتان را با هزینه کمتری رزرو کنید.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 77

به "گردشگران تایلند برای خدمات ترساندن کبوترها پول می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران تایلند برای خدمات ترساندن کبوترها پول می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید