یارانه نو و عجیب دولت، یارانه بعدی نقدی است یا غیرنقدی؟

به گزارش تور ارمنستان، ربه گزارش خبرنگاران، قرار بود در هفته سوم مهر ماه امسال کاهش10 درصدی قیمت در سه محصول اصلی شیر و پنیر و ماست عملیاتی شود؛ اما این اتفاق رخ نداد.

یارانه نو و عجیب دولت، یارانه بعدی نقدی است یا غیرنقدی؟

مسئله ای که سخنگوی انجمن صنایع لبنی دلیل آن را عدم انگیزه خرده فروشی ها برای دریافت و عرضه این سه قلم کالا به دلیل کاهش سود این اقلام دانست.(دنیای اقتصاد)

انجمن صنایع فرآورده های لبنی در نامه ای به دولت اعلام کرده تولیدکنندگان صنایع لبنی آماده هستند اقلام مورد نیاز دهک های محروم را به هر میزان که دولت مشخص کند در میادین میوه و تربار یا با قرار دادن در سبد و بن الکترونیکی کالای خانوارهای محروم تامین کند.

اگر قرار باشد دولت به واسطع تولییدکنندگان صنایع لبنی یارانه توزیع کند، این یارانه از جنس کالا خواهد بود. در سال های گذشته نیز دولت سبد کالا به خانوارها داده اما با حواشی بسیاری همراه شد.

این پیشنهاد انجمن صنایع فرآورده های لبنی در حالی مطرح شده که قرار بوده دولت در آذر ماه به خانوارها کارت اعتباری بدهد.

ابراهیم رئیسی یکی از برنامه های اقتصادی خود را اعطای کارت اعتباری 150 تا 200 هزار تومانی اعلام کرده که به گفته او قرار است در آذر ماه اعطا شود اما پس از گذشت حدود دو هفته هنوز اطلاعات جدیدی منتشر نشده است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور نیز وعده داده بود که دولت در آذر ماه خبرهای خوبی دارد، انتظارها بر این بود که خبر خوب دولت همان کارت اعتباری باشد اما در روزهای اخیر این خبر خوب به یک موضوع بورسی تغییر کرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1320

به "یارانه نو و عجیب دولت، یارانه بعدی نقدی است یا غیرنقدی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه نو و عجیب دولت، یارانه بعدی نقدی است یا غیرنقدی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید