10 کشور برتر دنیا برای سفرهای سیاحتی

به گزارش تور ارمنستان، بدون شک، آفریقا یکی از بخش های شاخص دنیا است که دارای حیات وحشی شگفت انگیز و درخور توجه است. با این حال، مکان های مشابه دیگری نیز وجود دارند که سفر به آن ها خالی از لطف نخواهد بود.

10 کشور برتر دنیا برای سفرهای سیاحتی

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که علاقه شدیدی به سفرهای سیاحتی دارند، در این صورت رفتن به قلب کشورهای آفریقایی، دقیقا چیزی است که احتیاج دارید. در این کشورها چیزهای زیادی خواهید دید؛ ممکن است با موجوداتی که نسلشان در معرض انقراض است آشنا شوید؛ یا طلوع و غروب خورشید را نظاره گر باشید که در نوع خود بسیار زیبا و چشم نواز است. در ادامه با 10 کشور برتر جهان برای سیاحت های اکتشافی آشنا خواهیم شد.

10. بوتسوانا

بیابان کالاهاری در کشور بوتسوانا واقع شده است. این بیابان، از جمله مکان هایی است که شدیدا با کمبود آب روبرو است. با وجود اندازه بارش بسیار اندک در کالاهاری، این بیابان یکی از منحصربه فردترین حیات وحش های جهان را دارد. سفر به بیابان کالاهاری در نوع خود بسیار جالب است و طی آن می توان نکات زیادی یاد گرفت. حتی با وجود گرمای شدید و برهوتی که حاکم بر این بیابان است، سفر در آن می تواند امری لذت بخش باشد. گشت و گذار در صحرای وسیع و خالی از سکنه این مکان تجربه ای نو برایتان به ارمغان می آورد که ارزش در میان گذاشتن با دیگران را خواهد داشت. نکته جالب توجه اینجا است که هتل ها یا مهمانسراهای بسیاری کمی در بوتسوانا وجود دارد. پس اگر روزی به یکی از این هتل ها در بوتسوانا رفتید، با آسودگی خاطر استراحت کنید، چرا که گردشگران زیادی در اطراف خود نخواهید دید.

9. کنیا

یکی دیگر از مکان های بسیار عالی برای بازدید از حیات وحش، کنیا است. این کشور به خاطر تورهای حیات وحش خود بسیار معروف است که طی آن می توانید تعداد زیادی ببر، پلنگ، فیل و کرگدن ببینید. وقتی صحبت از حیات وحش و گونه های مختلف جانوری می گردد، کنیا چیزی فراتر از آنچه که فکرش را کنید برای عرضه کردن دارد. پس بهتر است برای یک بار هم که شده به کنیا بروید و از منظره ها و جانوران گوناگون آن لذت ببرید. دره گسل بزرگ و دریاچه نیواشا از دیگر جاذبه های گردشگری کنیا به شمار می فرایند. در کنیا بعلاوه می توانید با فرهنگ قبایل بسیاری مانند قبیله ماسای نیز آشنا شوید. به عنوان آخرین نکته، سفر به این کشور تجربه کم نظیری خواهد بود.

8. هند

هند رده هشتم برترین کشورهای جهان برای سفرهای اکتشافی و سیاحتی را به خود اختصاص داده است. نمایش خیره نماینده یوزپلنگ های سفید و پلنگ ها در کوه های تبت، جنگل هایی که در دل خود حیواناتی مانند شیر، مار و موجودات جالب دیگر دارند، همه و همه به قدری زیبا هستند که تنها باید از نزدیک آن ها را دید. پارک ملی رانتامبور در هند، یکی از برترین مکان های جهان برای دیدن ببر، روباه و بسیاری از موجودات دیگر است. پارک های ملی فراوانی در هند وجود دارد که هر یک دارای گونه های جانوری مختلفی هستند. نگران نباشید، دیدن این حیوانات ترس ندارد؛ حتی می توانید با آن ها از پشت قفس عکس یادگاری هم بگیرید.

7. تانزانیا

تانزانیا یکی از برترین مکان های جهان برای گشت و گذار در طبیعت است. اما معروفیت تانزانیا برای گشت و گذار در بیابان و دیدن حیواناتش نیست؛ موجودات آبزی فراوانی که در مرداب فوندو این کشور وجود دارد، چشم هر بیننده ای را خیره می نماید. وقتی صحبت از حیات وحش آفریقا می گردد، اغلب مردم تنها به بیابان ها و حیواناتی مانند شیر، زرافه و میمون فکر می نمایند. اما آفریقا چیزی فراتر از این ها برای عرضه کردن دارد. نکته جالب توجهی که در خصوص مرداب فوندو وجود دارد، این است که می توانید در آن حیوانات عجیبی را ببینید که تنها اسمشان را شنیده اید. یکی از این موجودات، وال های غول پیکر هستند که دیدن آن ها از نزدیک، تجربه ای بسیار شگفت انگیز خواهد بود. بعلاوه می توانید موجوداتی مانند دلفین و لاک پشت دریایی نیز در این مکان ببینید.

6. آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از پیشرفته ترین کشورهای قاره آفریقا محسوب می گردد. این کشور پیشرفته، امکانات خوبی برای سفرهای سیاحتی در اختیار گردشگران قرار می دهد. یک پارک ملی به نام پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی وجود دارد که دارای حیات وحش بسیار گسترده ای است. در این پارک، حیوانات زیادی زندگی می نمایند که بعضی از آن ها نیز بسیار خطرناک هستند. با این حال، جای نگرانی نیست؛ چرا که افراد زیادی در این پارک کار می نمایند که امنیت شما را در مقابل موجودات خطرناک آن، تضمین می نمایند. بنابراین، تنها کاری که باید بکنید این است که به همراه خانواده خود به این پارک رفته و عکس های به یاد ماندنی بگیرید.

5. استرالیا

استرلیا که کوچکترین قاره جهان است، با کانگوروهای معروف و دوست داشتنی اش، مکانی بسیار مناسب برای گشت و گذار در حیات وحش محسوب می گردد. استرالیا در رده پنجم لیست ما جا خوش نموده است. در سفر به استرالیا، می توانید کانگوروهای بسیاری ببینید، چرا که خانه اصلی این موجودات، استرالیا است. در استرالیا، دو پارک ملی معروف به نام های پارک ملی داروین و پارک ملی کاکادو وجود دارد که دارای منظره ها بسیار شگفت انگیز و دیدنی هستند. بدون شک، برترین جاذبه گردشگری استرالیا، کانگوروهای آن است اما علاوه بر آن، سوارکاری روی شترمرغ نیز خاطره ای به یاد ماندنی خواهد بود.

4. برزیل

اگر این سوال در ذهنتان وجود دارد که برای دیدن جنگل های بارانی کجا بروید، برترین پاسخ برای شما، برزیل است. جنگل های بی نظیر آمازون در برزیل واقع شده است که تجربه بسیار جالبی از یک سفر اکتشافی برایتان به ارمغان خواهد آورد. چیزهای زیادی برای دیدن در این جنگل ها وجود دارد. موجوداتی مانند جگوار که نسلشان نیز در معرض خطر انقراض واقع شده است، در جنگل های آمازون برزیل زندگی می نمایند. اگر خواستار دیدن این جانوران خطرناک هستید، بایستی به برزیل سفر کنید. در سفر به جنگل های آمازون، ممکن است با مارهای بزرگ الجثه آناکوندا نیز روبه رو شوید که هم در فیلم ها و هم در واقعیت، بسیار ترسناک هستند. از دیگر جاذبه های گردشگری حیات وحش برزیل می توان به رودخانه آمازون، درختان بلند و حیوانات متعدد که تعجبتان را بر خواهند انگیخت، اشاره نمود.

3. تایلند

تفاوت زیادی در حیات وحش تایلند و هند وجود ندارد. در هر دوی این کشورها، موجودات بسیاری برای دیدن کردن وجود دارند. ممکن است به قدری در تایلند حیوانات مختلف ببینید که فکر کنید جزئی از شهفرایندان این کشور هستند. شاید این موجودات تعجب شما را بر انگیخته ننمایند، اما تعدادشان به قدری زیاد است که ممکن است احساس کنید در محیطی بیگانه و به دور از جامعه انسانی هستید. پارک هایی در تایلند وجود دارد که 5 الی 10 گونه مختلف از یک جانور در آن ها زندگی می نمایند. حتی می توانید بر فیل های بزرگ نیز سوار شوید.

2. مالاوی

اکنون نوبت معرفی حیات وحش مالاوی است. نام این کشور برای بسیاری از مردم جهان ناشناخته است اما در عین حال، یکی از برترین مکان ها برای سفر اکتشافی محسوب می گردد. به همین علت است که رتبه دوم لیست ما را به خود اختصاص داده است. تنوع گونه های جانوری آبزی و منظره ها دیدنی مالاوی، این کشور را به مکانی شگفت انگیز تبدیل نموده است.

این کشور رودخانه ها و سواحل بزرگی دارد. به همین علت، موجودات آبزی فراوانی در مالاوی زندگی می نمایند. علاوه بر این موجودات آبزی، حیوانات دیگری نیز در مالاوی وجود دارند که در خشکی های این کشور به زندگی خود ادامه می دهند. بعضی از این حیوانات عبارت هستند از: شیرها، پلنگ ها، فیل ها و غیره. اگرچه بسیاری از مردم حتی نام مالاوی را هم نشنیده اند اما کسانی که با سفرهای اکتشافی آشنایی دارند، این کشور را در صدر لیست خود قرار می دهند.

1. مصر

اگر می خواهید برترین تجربه از یک سفر سیاحتی و اکتشافی در حیات وحش را تجربه کنید، باید به مصر سفر کنید. مصر به لحاظ جغرافیایی در مکانی واقع شده که دارای بیابان های فراوان است. اما جای نگرانی نیست؛ می توانید با یک شتر به قلب بیابان رفته و با موجوداتی که در شرایط سخت صحرایی زندگی می نمایند، آشنا شوید. مصر مثال خوبی برای درک این موضوع است که موجودات مختلف، چگونه می توانند بدون آب و مدت ها در شرایط آب و هوایی گرم و طاقت فرسا زندگی نمایند.

منبع: کجارو / frecked.com
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1344

به "10 کشور برتر دنیا برای سفرهای سیاحتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کشور برتر دنیا برای سفرهای سیاحتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید