ایران، میزبان را هم شکست داد

به گزارش تور ارمنستان، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین بازی خود در لیگ ملت های 2021 از ساعت 19 امروز در زمین شماره یک سالن فیرا به مصاف ایتالیا، میزبان مسابقات رفت و توانست با نتیجه 3 بر یک مقابل این تیم به پیروزی برسد.

ایران، میزبان را هم شکست داد

دو تیم پیش از این 21 بار در میادین مهم بین المللی به مصاف هم رفته بودند که 14 بازی به سود ایتالیا و 7 ملاقات به سود ایران تمام شده است. ایران در لیگ ملت های 2018 در 3 ست متوالی مغلوب ایتالیا شد ولی در مسابقات سال 2019 توانست 3 بر یک آتزوری را شکست دهد.

تیم ملی ایتالیا در جام جهانی 2019 نیز در حالی که 2 ست نخست را 25 بر 27 و 27 بر 29 از ایران باخته بود اما در 3 ست بعدی 28 بر 26، 25 بر 17 و 15 بر 13 برنده شد. این آخرین تقابل دو تیم بود.

تیم ملی ایران در المپیک توکیو نیز با ایتالیا همگروه است.

تیم ایران در این ملاقات با ترکیب سعید معروف، صابر کاظمی، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی و آرمان صالحی (لیبرو) وارد زمین شد تا ولادیمیر آلکنو، سرمربی روس تیم ملی، باز هم ترکیب جدیدی را آزمایش نموده باشد.

تیم ملی ایتالیا در غیبت ستاره های نامدار و همچنین سرمربی این تیم با ایتالیای همیشگی کاملا تفاوت داشت اما تیمی نبود که بتوان از کنار آن به آسانی گذشت. بازی با رجحان ایران شروع شد و در دقایقی اختلاف به 5 امتیاز به سود ایران هم رسید اما اشتباهات طرفین، بازی را در امتیاز 21 به تساوی کشاند.در نهایت تیم ایران در ست نخست با نتیجه 26 بر 24 به پیروزی رسید.

تیم ملی ایران در سرانجام ست نخست، 11 امتیاز از حمله، 3 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن سرویس و 12 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ایتالیا نیز 15 امتیاز از حمله، 3 پوئن سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

حملات بازیکنان ایتالیا در ست دوم، همچنات موثرتر از ایران بود، ضمن اینکه بیشتر شدن اشتباهات بازیکنان ایران، سبب شد، میزبان لیگ ملت ها، اندک رجحان خود را تا امتیازات سرانجامی این ست حفظ کند. میثم صالحی در این ست جای امیرحسین اسفندیار را گرفت و 2 امتیاز بسیار مهم نیز کسب کرد. سرویس و در پی آن دفاع خوب بازیکنان ایران، امتیازات را در پوئن 24 به تساوی کشاند. ست دوم با نتیجه 29 بر 27 به سود ایران تمام شد. امتیاز 29 با اسپک صالحی از منطقه 4 به دست آمد.

تیم ملی ایران در سرانجام ست دوم، 25 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 18 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ایتالیا نیز 30 امتیاز از حمله، 2 امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

بازیکنان ایران در ست سوم، بازی را به اندازه دو ست قبلی، جدی شروع نکردند. علاوه بر این، دریافت های تیم ایران در ست سوم، کیفیت دو ست پیشین را نداشت. از همین رو، پوریا فیاضی، جایگزین میلاد عبادی پور شد. انگیزه شاگردان آلکنو و همچنین اسپک های منجر به امتیاز آنها برای پیروزی در این ست کافی نبود و نتیجه 25 بر 21 به سود میزبان رقم خورد. عابدینی، سعادت و وادی هم در این ست فرصت بازی پیدا کردند.

تیم ملی ایران در سرانجام ست سوم، 36 امتیاز از حمله، 9 امتیاز از دفاع روی تور، 5 پوئن سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ایتالیا نیز 51 امتیاز از حمله، 2 امتیاز از دفاع روی تور، 6 پوئن سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ایران، ست چهارم را با انرژی مضاعف و انگیزه بیشتر شروع کرد. اسپک های ایتالیا، بسیار بهتر از بازیکنان ایران بود ولی تعداد اشتباهات آتزوری، رجحان آنها در حمله را کاملاً خنثی می کرد. تیم ایران، بازی را با رجحان 3 امتیازی شروع کرد و در سرانجام با نتیجه 25 بر 22 به پیروزی رسید تا 3 بر یک برنده این ملاقات باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1073

به "ایران، میزبان را هم شکست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران، میزبان را هم شکست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید