تجربه کاربری و سئو: 4 نکته از UX برای بهبود سئو

به گزارش تور ارمنستان، در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه تجربه کاری یا UX سایت می تواند بر بهینه سازی سایت شما نیز تاثیر بگذارد.

تجربه کاربری و سئو: 4 نکته از UX برای بهبود سئو

در ادامه نیز به 4 نکته از UX خواهیم پرداخت که با به کارگیری آنها می توانید سئوی سایت خود را بهبود بخشید.

تجربه کاربری یا UX چیست؟

دانش UX به ایجاد خلق بهترین تجربه برای کاربران یک وب سایت می پردازد. حتما شما نیز تمایل دارید که کاربران از کار با سایت شما لذت ببرند و زمان بیشتری را به بازدید از سایت شما اختصاص دهند.

ایجاد ترافیک مهم است اما اینکه بتوانید با تجربه کاربری مناسب، کاربران را به تعامل با سایت خود واداشته و نرخ تبدیل آنها به مشتری را افزایش دهید نیز بسیار مهم است.

چگونه UX بر سئوی سایت تاثیر می گذارد؟

گوگل اکنون بر ایجاد بهترین تجربه کاربری برای جستجوگران تمرکز زیادی دارد. بهینه سازی سایت می تواند برای شما ترافیک خوبی به دست آورد و تجربه کاربری مناسب می تواند نرخ تعامل و تعداد مشتریان شما را افزایش دهد بنابراین این دو جنبه از دیجیتال مارکتینگ بسیار به هم آمیخته شده اند.

اگر نتوانید تجربه خوبی برای کاربران رقم بزنید، گوگل نیز رتبه خوبی به سایت شما نخواهد داد. و UX ضعیف به سئوی ضعیف خواهد انجامید.

اما این تاثیر دقیقا چگونه انجام می گردد؟

1. کاربران راحت سایت شما را پیدا نموده و در آن باقی می مانند

شما با عملیات سئو کاربران را به سایت خود جذب می کنید و با ایجاد UX مناسب آنها را به سایت خود علاقه مند نموده و در سایت نگاه می دارید. با افزایش میزان زمانی که کاربران در سایت شما سپری می نمایند، به گوگل سیگنال مثبتی داشته می گردد که سایت شما ارزشمند و مرتبط با جستجوی کاربران بوده است. بدین ترتیب گوگل نیز به شما رتبه بهتری داده و سئوی شما بهبود خواهد یافت.

2. به کاربران یاری می نماید تا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا نمایند

مهم نیست که کاربران ابتدا وارد کدام صفحه سایت شما می شوند. باید بتوانید به یاری یک UX مناسب کاری کنید که کاربران به راحتی مطالب مورد نظر خود را پیدا نموده و در سایت شما به گشت وگذار بپردازند. بدین ترتیب میزان زمان بیشتری را در سایت شما سپری خواهند کرد.

3. تبدیل بازدیدنمایندگان به مشتری

با ایجاد تجربه کاربری مناسب، افراد را بیشتر با سایت و برند خود درگیر می کنید و این کار احتمال اینکه آنها مشتری شما شوند را افزایش می دهد.

4. کاربران به سایت شما باز خواهند گشت

اغلب سایت ها به این موضوع فکر می نمایند که چطور کاری نمایند که کاربران دوباره از سایت آنها بازدید و خرید نمایند. با ایجاد UX مناسب، کاربران تجربه مثبت خود را به خاطر خواهند سپرد و احتمال اینکه به سایت شما بازگردند بیشتر خواهد شد.

المان های مشترکی که که بر سئو و UX تاثیرگذار است

بین سئو و UX المان های مشترکی وجود دارد که بر کارآیی و رتبه سایت شما همزمان تاثیر دارند که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

1. منو

یکی از راه هایی که باعث می شد تجربه کاربری مناسبی برای کاربران خود فراهم کنید استفاده درست از منوها می باشد. این منوها مانند نقشه راه برای کاربران و موتورهای جستجو عمل می نمایند. اگر منو ساده و مناسب باشد افرادی که وارد سایت شما می شوند می توانند به راحتی مطالب مورد نظر خود را پیدا نمایند و بنابراین بیشتر در سایت شما باقی بمانند.

2. سرعت سایت

اگر از مشاوره سئو استفاده می کنید، حتما به شما خواهند گفت که سرعت سایت بسیار در UX و سئو سایت تاثیرگذار است. کاربران از اینکه برای لود شدن سایت منتظر بمانند متنفر هستند و دوست دارند به سرعت به اطلاعات دسترسی داشته باشند. اگر اینطور نباشد کابران سایت شما را ترک خواهند کرد. گوگل نیز تمایل دارد تا سایت های پرسرعت را به کاربران نشان دهد تا تجربه کاربری بهتری برای آنها فراهم گردد. سرعت بالای سایت باعث افزایش تعامل کاربران شده و رتبه سایت شما نیز بهتر خواهد شد.

3. بهینه سازی برای موبایل

اغلب کاربران به وسیله موبایل از سایت ها دیدن می نمایند. بنابراین مهم است که منوها، نوشته ها، تصاویر و... را برای آنها نیز بهینه کنید تا آنها نیز از سایت شما به راحتی استفاده نمایند. با توجه به اینکه گوگل نیز به این موضوع بسیار اهمیت می دهد، بهینه سازی سایت برای موبایل می تواند رتبه سایت شما را بهبود بخشد.

چگونه سئو و UX را با هم ترکیب کنیم؟

سئو و UX هرکدام به تنهایی بسیار عالی هستند اما ترکیب آنها به مراتب بهتر است. بیاید با هم به 4 روشی بپردازیم که می توانیم به یاری آنها سئو و UX را با هم یکپارچه کنید.

1. بر روی طراحی بهینه شده برای تمرکز کنید

اگر قصد یکپارچه سازی سئو و UX را دارید از طراحی سایت آغاز کنید. طراحی شما باید اینگونه باشد که هم مناسب سئو باشد و هم اینکه تجربه کاربری خوبی را رقم بزند.

اما طراحی یک سایت بهینه شده برای سئو چگونه است؟

ابتدا باید کاری کنید که موتورهای جستجو بتوانند به راحتی سایت شما را کراول نمایند. اگر آنها نتوانند سایت شما را آنالیز و کراول نمایند نمی توانند آنها را به دیگران نشان دهند.

می توانید با بهینه کردن تگ های عنوان کار موتورهای جستجو را برای کراول کردن سایت خود راحت تر کنید. این کار یاری می نماید تا گوگل راحت تر موضوع سایت و مطالب شما را متوجه گردد.

روش دیگری که به یاری آن می توانید طراحی سایت خود را برای سئو بهینه کنید، استفاده مناسب از منوها می باشد. منویی که کاربردی باشد و کاربران می توانند به راحتی مطالب خود را از داخل آن پیدا نمایند به موتورهای جستجو در کراول کردن و آنالیز سایت شما یاری خواهد نمود.

2. استفاده از دکمه های دعوت به اقدام (CTAs)

اگر قصد دارید کاربران را بیشتر در سایت خود نگاه دارید و نرخ تعامل آنها را افزایش دهید از دکمه های CTA بهره ببرید تا تجربه کاربری بهتری را رقم بزنید.

این دکمه ها به کاربران شما یاری می نمایند تا مراحل مورد نظر را در سایت شما طی نموده و به مطالب مرتبط تر دسترسی داشته باشند. بدین ترتیب تجربه کاربری سایت شما ارتقا خواهد یافت.

با نگاه داشتن کاربران در سایت سئوی شما نیز بهبود خواهد یافت.

3. به تصاویر تگ مناسب بهره ببرید

یکی از کارهای لازم که شرکت های خدمات سئو برای شما انجام می دهند افزایش خوانایی سایت است. اگر کسی وارد سایت شما گردد ولی تصاویر برای او لود نگردد نمی تواند بفهمد چه چیزی در آنجا قرار داشته است.

با اضافه کردن تگ به تصاویر می توانید جزئیاتی در خصوص تصاویر را به کاربران نشان دهید که اگر تصویر لود نگردد آن جزئیات نشان داده می گردد. در این حالت با اینکه آنها تصاویر را مشاهده نمی نمایند اما اطلاعاتی در خصوص آن به دست خواهند آورد.

این تگ ها همچنین باعث می شوند موتورهای جستجو بتوانند اطلاعات لازم در خصوص سایت شما را به دست آورند و آن را ایندکس نمایند.

با این کار سایت شما در صفحه نتایج جستجو عملکرد بهتری خواهد داشت. بنابراین این تگ ها هم برای سئو و موتورهای جستجو و هم برای تجربه کاربری مناسب هستند.

4. ایجاد محتوای با کیفیت

محتوای با کیفیت یکی از عامل های بسیار تاثیرگذار در سئو می باشد. محتوای با کیفیت به طرز قابل توجهی می تواند در افزایش رتبه سایت شما موثر باشد. پوشیده نیست که این گونه از محتوا می تواند تجربه خوبی را نیز برای کاربران شما فراهم کند. البته ایجاد این محتوا می تواند قیمت سئو سایت افزایش دهد اما نتیجه بخش خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 693

به "تجربه کاربری و سئو: 4 نکته از UX برای بهبود سئو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه کاربری و سئو: 4 نکته از UX برای بهبود سئو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید