کوشش ناسا برای نجات تلسکوپ فضایی مشهور

به گزارش تور ارمنستان، دیجیاتو نوشت: ناسا از شرکت های خصوصی دعوت نموده است تا ایده های احتمالی خود را برای افزایش طول عمر تلسکوپ فضایی هابل مطرح نمایند.

کوشش ناسا برای نجات تلسکوپ فضایی مشهور

تلسکوپ فضایی هابل بیش از 30 سال است که فعالیت می نماید، اما دیر یا زود قابلیت های خود را از دست می دهد و از کار خواهد افتاد. اگر ناسا بتواند مدار این رصدخانه فضایی را بالاتر بیاورد، می تواند طول عمر آن را بیشتر کند. این سازمان حالا اعلام نموده است که پذیرای پیشنهادهای شرکت های خصوصی در این زمینه خواهد بود.

ناسا از شرکت های خصوصی دعوت نموده است تا طرح خود را برای ارتقای مدار تلسکوپ فضایی هابل ارائه نمایند. در نسخه اولیه یکی از این طرح ها که بین اسپیس ایکس و ناسا به بحث گذاشته شده بود، هیچ هزینه ای به دولت تحمیل نمی شد و قرار بود در مطالعه ای آنالیز گردد که آیا برنامه Polaris اسپیس ایکس امکان انجام این کار را دارد یا خیر. این مطالعه همچنان در دست انجام واقع شده است.

بیشتر بخوانید:

دنیایی که در یک چشم به هم زدن زیر و رو می گردد

رمزگشایی از تغییرات مغز هنگام سردردهای میگرنی

حالا در همین حال، ناسا از سایر شرکت ها هم خواسته است تا پیشنهادهای خود را برای ارتقای موقعیت تلسکوپ فضایی هابل مطرح نمایند. سازوکاری که در این عملیات انجام گردد، درنهایت قرار است به عنوان یک روش مناسب برای یاری به سایر تلسکوپ های فضایی به کار گرفته گردد.

طول عمر تلسکوپ فضایی هابل افزایش می یابد؟

توماس زربوچن، مدیر واحد مأموریت های علمی ناسا در بیانیه ای دراین باره گفت: این پژوهش مثال هیجان انگیزی درباره رویکرد نوآورانه ناسا در همکاری با بخش های خصوصی است. با توسعه ناوگان فضایی، می خواهیم دامنه گسترده ای از فرصت های مختلف را پیش روی خود داشته باشیم تا از بهترین و بهترین مأموریت های علمی خود پشتیبانی کنیم.

برنامه Polaris اسپیس ایکس یک برنامه سفر فضایی خصوصی با حمایت جرد آیزاکمن است. آقای آیزاکمن پیش تر عضوی از مأموریت Inspiration4 که برای اولین بار گروهی از شهروندان غیرفضانورد را به فضا فرستاد. برنامه Polaris قرار است در آینده پروازهای خصوصی بیشتری با کپسول کرو دراگون و استارشیپ انجام دهد.

جسیکا جنسن، معاون واحد عملیات های مشتریان اسپیس ایکس می گوید: اسپیس ایکس با برنامه Polaris می خواهد مرزهای کنونی فناوری را توسعه دهد و دریابد که همکاری های تجاری چگونه می توانند مسائل پیچیده و چالش برانگیز را حل نمایند. مأموریت هایی مثل یاری به هابل توانمندی های فضایی ما را افزایش خواهند داد تا درنهایت همه بتوانیم به یک تمدن چندسیاره ای و فضانورد تبدیل شویم.

58321

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 دی 1401 بروزرسانی: 14 دی 1401 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1591

به "کوشش ناسا برای نجات تلسکوپ فضایی مشهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش ناسا برای نجات تلسکوپ فضایی مشهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید