تمرینات برای افزایش انعطاف پذیری بدن

به گزارش تور ارمنستان، انعطاف پذیری بدن، مهمترین عاملی است که برای حفظ سلامتی و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها اهمیت دارد. به طور کلی، انعطاف پذیری به اندازه حرکت و قابلیت توسعه مفاصل و عضلات بدن اشاره دارد. با افزایش انعطاف پذیری، مفاصل شما برترین حرکت را دارند و شما قادر به انجام فعالیت های روزمره و ورزشی خود با کیفیت بهتری هستید.

تمرینات برای افزایش انعطاف پذیری بدن

در این مطلب، به آنالیز تمریناتی که می توانید برای افزایش انعطاف پذیری بدن انجام دهید، پرداخته ایم. این تمرینات شامل گردش های مفصل گردن، حرکات دست، تمرینات کششی برای پا و کمر و دیگر حرکات کششی هستند که می توانند به شما در افزایش انعطاف پذیری بدن یاری نمایند. با انجام این تمرینات به طور منظم، می توانید بدن خود را بهبود بخشید و سلامتی بهتری را تجربه کنید.

گردش های مفصل گردن:

با این تمرین، می توانید انعطاف پذیری مفصل گردن خود را افزایش دهید. برای انجام این تمرین، می توانید دست را به سمت چپ ببرید و سر را به سمت راست چرخش دهید، سپس این حرکت را در جهت برعکس تکرار کنید.

حرکات دست:

تمرین کششی دست ها می تواند به شما یاری کند تا انعطاف پذیری عضلات دست خود را افزایش دهید. برای این تمرین، دست را برای کشش به عقب گردانید و از دیگر دست بهره ببرید تا انگشتان را به سمت شانه کشانید.

تمرینات کششی برای پا:

برای افزایش انعطاف پذیری پاها، می توانید با دست های خود به پاهای خود یاری کنید تا کشیده شوند. بعلاوه، می توانید با قرار دادن پای خود روی سطحی بالا و سپس انجام حرکاتی مانند خم کردن پای روی سطح، این تمرین را انجام دهید.

حرکات کششی برای کمر:

برای افزایش انعطاف پذیری کمر، می توانید با نشستن روی سطحی صاف و سپس با بالا بردن دست ها بالای سر و خم شدن به طرف جلو، این تمرین را انجام دهید. بعلاوه می توانید با بلند کردن پایین و بالا کردن محور بدن به صورت چرخشی، این تمرین را تکمیل کنید.

در ادامه جدولی را برای تمرینات افزایش انعطاف پذیری بدن ارائه می دهیم:

نام تمرینبخش بدنتکرار مجاززمان مناسب برای انجامنحوه انجام
گردش گردنگردن10-15 بار1 دقیقهبا نگاه کردن به جلو، سر را به چپ و راست بچرخانید
خم شدن دست ها به سمت پشتدست10-15 بار1 دقیقهدست ها را به عقب بردارید و کوشش کنید تا پشت دست ها به هم برخورد نمایند
خم شدن دست ها به سمت جلودست10-15 بار1 دقیقهدست ها را به جلو بردارید و کوشش کنید تا انگشتان را به طرف کف دست برسانید
خم شدن پا به سمت شکمپا10-15 بار1 دقیقهپای چپ را به سمت شکم بردارید و آن را با دست راست گرفته و به سمت شکم فشار دهید، سپس پای راست را هم به همین صورت تمرین کنید
کشش بازو به سمت آسمانبازو10-15 بار1 دقیقهدست ها را به بالا بردارید و کوشش کنید تا بازوهای خود را به سمت آسمان کشیده و سپس به حالت اول بازگردانید
خم شدن تن به سمت جلوکمر10-15 بار1 دقیقهتن را به جلو خم نموده و کوشش کنید تا دست ها به طرف زانوها برسند و سپس به حالت اول بازگردانید

در آخر، هر بدنی به دلایل مختلفی ممکن است احتیاج به تمرینات خاصی داشته باشد. بنابراین، برای به دست آوردن برترین نتیجه برای خود، بهتر است با مربی ورزشی یا متخصص فیزیوتراپی مشورت کنید و برنامه تمرینی خود را با او تنظیم کنید. در هر صورت، هدف شما باید افزایش انعطاف پذیری بدن باشد که به شما یاری می نماید در طول روز با احساس راحتی و آسایشی بیشتری به فعالیت های خود ادامه دهید.

منبع: فوت و فن / فوت و فن
انتشار: 13 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1402 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1643

به "تمرینات برای افزایش انعطاف پذیری بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرینات برای افزایش انعطاف پذیری بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید