رجبی: شرکت رجا 40 درصد کسری بودجه دارد خبرنگاران

به گزارش تور ارمنستان، مدیرعامل شرکت حمل ونقل ریلی رجا با بیان اینکه کمبود لکوموتیو مانع عظیم راه اندازی قطارهای مسافری است، گفت: شرکت رجا 40درصد کسری بودجه دارد.

رجبی: شرکت رجا 40 درصد کسری بودجه دارد خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمد رجبی با بیان اینکه تمام صنایع در کشور از جمله صنعت حمل ونقل ریلی سال بسیار سختی را به ویژه در زمینه اقتصادی پشت سر گذاشتند، اظهار کرد: در جریان کامل مسائل معیشتی کارکنان در مجموعه شرکت هستیم و تمام کوشش خود را برای تأمین منابع اقتصادی لازم به کار می گیریم تا حقی از کسی ضایع نگردد.

وی در مورد هزینه ها و درآمد شرکت رجا گفت: حدود 550 میلیارد تومان هزینه داریم در حالی که تا انتهای سال با نگاه خوشبینانه حدود 250 میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت این در حالی است که بانک عامل قول داده است طی همین روزها تسهیلات را پرداخت کند.

مدیرعامل شرکت حمل ونقل ریلی رجا با اشاره به افزایش سرسام آور هزینه ها و کسری بودجه 30 تا 40 درصدی شرکت در سال 99 اضافه نمود: پیگیری و دریافت بخشی از مطالبات گذشته رجا از شرکت ها، فروش تعدادی واگن فرسوده و دریافت تسهیلات از سازمان تأمین اجتماعی و... بعضی منابع اقتصادی در سال 99 بودند که با درایت و هوشمندی مدیران و کارکنان رجا، توانستیم تا حدودی هزینه ها را جبران کنیم.

رجبی کمبود لکوموتیو را یکی از موانع عظیم برای راه اندازی قطارهای جدید مسافری خاطرنشان کرد و گفت: از 150 لکوموتیو مسافری زیمنس در کشور حداکثر 95 دستگاه از آن برای نوروز قابلیت استفاده دارد که مابقی از لکوموتیوهای غیرمسافری تأمین شدند که باید هم در بخش باری و هم در بخش مسافری استفاده گردد و قطعاً پاسخ گوی احتیاج کشور نخواهد بود.

وی با بیان اینکه با وجود تمامی مسائل، از آینده شرکت غافل نبوده و حدود 300 واگن فرسوده را به حال خود رها نکرده ایم، گفت: کارگاه بازسازی رجا فعال است و از محل تبصره 18 حدود 45 میلیارد تومان برای بازسازی واگن ها وام گرفته ایم، ضمن اینکه 8 واگن را به تازگی از واگن ساز داخلی تحویل گرفته ایم با این امید که بتوانیم سال 1400 را بدون ضعف و پرقدرت آغاز کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 924

به "رجبی: شرکت رجا 40 درصد کسری بودجه دارد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رجبی: شرکت رجا 40 درصد کسری بودجه دارد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید