رفتار های عجیب سلبریتی هایی که کافر بشنود و مسلمان باور نکند (2)

به گزارش تور ارمنستان، روزنامه خراسان - الهام حبشی: ممکن است همه آدم ها در اولین نگاه شبیه یکدیگر به نظر برسند، اما همین که وارد زندگی شان شوید یا کمی بیشتر روی جزئیات رفتارهایشان دقت کنید، متوجه اتفاقاتی عجیب و غریب خواهید شد. اتفاقاتی که شاید در نگاه عموم غیرعادی به نظر بیاید، اما بخشی ناگسستنی و معمول از زندگی بعضی از افراد شده است.

رفتار های عجیب سلبریتی هایی که کافر بشنود و مسلمان باور نکند (2)

شاید پیش خودتان بگویید رفتار های نامعقول و نامعمول خاصِ هالو هپروتی هاست که این جا باید متذکر شوم خودتان را گول نزنید. بسیاری از آدم حسابی هایی که می شناسیم و پیروز بودن شان برای همه اثبات شده است، رفتار های عجیب داشته اند. آدم هایی که شاید به شغل و شهرت و شمایل شان چنین وصله هایی نچسبیدنی به نظر بیاید، اما تاریخ، حقیقت آن ها را در دل خود حفظ کرده است تا یک روز دست شان را برای آیندگان رو کند.

چشیدن طعم همه موجودات زنده

داروین که در زمینه علوم و تنوع زیستی تحقیقات انجام می داد، در طول عمر خود به سرزمین های متعددی سفر کرد. این نظریه پرداز مشهور پس از آشنایی با هر موجود جدیدی که روی آن تحقیق می کرد، آن جانور را می خورد. داروین عادت های غذایی عجیب و غریبی داشت و از خوردن هیچ موجود زنده ای صرف نظر نمی کرد. البته این را هم بگویم که بخش بزرگی از این تحقیقات به حشرات مختلف اختصاص پیدا می کرد.

داروین در کلوب عجیبی به نام گلوتن عضو شده بود که اعضای آن باشگاه، دست کمی از خودش نداشتند. آن ها هر هفته گرد هم می آمدند و تجربه چشیدن جانوران مختلف را با یکدیگر به اشتراک می گذاشتند. در خاطرات داروین آمده است که مزه نوعی حیوان جونده که آرمادیلو نام دارد بسیار خوب است و گوشت پومای که عنوان یکی از شیر های کوهی است، طعم ناخوشایندی دارد.

رفتار های عجیب دیکنز و بتهوون برای افزایش خلاقیت

برای تقویت خلاقیت راه های فراوانی وجود دارد و مشاهیر فراوانی با روش های محیرالعقول قوه تخیل و خلاقیت خود را بالا می بردند؛ در این میان بتهوون را داریم که پوشیدن لباس های مندرس و کثیف، صورت اصلاح نشده و مو های بلند و آشفته را عامل خلاق تر شدن خود می دانسته است. بزرگ ترین آهنگ ساز جهان، هنگام کار روی تصنیف های جدید، دور اتاقش راه می رفته و گاهی تشتی پر از آب را روی سر خودش خالی می کرده.

فریدریش شیلر در کشوی میز کار خود سیب های گندیده نگهداری می کرد و از بوی متعفن سیب ها الهام می گرفت! شارل بودلر، نویسنده و شاعر فرانسوی پیش از نوشتن عادت داشت چند عطر با بوی بسیار تند را استنشاق کند. چارلز دیکنز هم پیش از خواب یک عقربه قطب نمای ناوبری را به سمت شمال تنظیم می کرد و نزدیک خود قرار می داد. دیکنز احساس می کرد با این کار در روز بعد با احساس و انگیزه بهتری به نوشتن خواهد پرداخت.

شیوه های عجیب برای اقزایش تمرکز

برای همه ما بسیار پیش می آید که در زمان به ثمر رساندن کار و مسئولیتی مدام حواس مان پرت بشود یا در حالی که هنوز کارمان را به سرانجام نرسانده ایم، سراغ سرگرمی و دل مشغولی دیگری برویم. بزرگان هم از این قاعده مستثنا نیستند و بسیارند کسانی که نمی توانسته اند بدون وضع شرایطی سنگین، با اراده ای فولادین پای کارشان بمانند. ویکتور هوگو برای وادار کردن خودش به نوشتن از خدمتکارانش می خواست لباس های او را از دسترس اش خارج کنند تا فکر بیرون رفتن از خانه را از سرش بیرون کند.

او زمانی که گوژپشت نتردام را می نوشت نیمی از ریش و مو های سرش را تراشید و تمام قیچی هایی که در خانه داشت را دور انداخت. لئو تولستوی، غول ادبیات روسیه با این که به بالاترین طبقات اجتماعی تعلق داشت، گیاه خوار شده بود و بدون در نظر دریافت ثروتش لباس و کفش های فقیرانه ای می پوشید که حاصل خیاطی ناشیانه خودش بودند.

میکلانژ مردی که طراحی های پاک و آسمانی کلیسای سیستین واتیکان را نقش کرده است، شخصیتی داشت که به رعایت اصول بهداشت توجهی نشان نمی داد و معتقد بود حمام کردن برای سلامتی ضرر دارد. برعکس میکلانژ، گلن گولد پیانیست مشهور کانادایی فوبیای کثیف شدن داشت و به هیچ عنوان دستکش هایش را در نمی آورد و برای اجرا از صندلی مخصوص خودش استفاده می کرد.

شیوه های خاص برای استخدام همکار

توماس ادیسون، مخترع نامدار آمریکایی روش غیرمعمولی را برای همکاری با دانشمندان و محقق های جدید در پروژه هایش به کار می گرفته است. او این دانشمندان را برای شام دعوت و ظرفی سوپ به آن ها تعارف می کرده است. سپس هرکدام از مهمان ها که قبل از چشیدن سوپ به آن نمک اضافه می کردند، از فهرست استخدام خارج می شدند.

ادیسون استدلال می کرد فردی که بدون چشیدن غذا به آن نمک اضافه می کند، قبل از آزمایش کردن به نتیجه گیری می پردازد و او نمی خواهد با چنین افرادی کار کند. اینشتین هم اگر فردی در محل کارش بوده که بیش از حد غر می زده و از شرایط گلایه می کرده، او را به عنوان همکار انتخاب نمی کرده است. کار محقر او در یک اداره دولتی ثبت اختراعات در شهر برن، همه چیزی بوده که او می خواسته است.

حتی با این که حقوق او پایین بوده و شغلش به نظر خسته کننده می رسیده، اما در حقیقت این ملالت همان چیزی بوده که اینشتین عاشقش بوده است. هنگامی که ما کار یکنواختی را انجام می دهیم که به مهارت و تسلط خاص و زیادی نیاز ندارد، مغز ما به سرعت آن را می پذیرد و با آن منطبق می شود. خیلی زود ما یاد می گیریم که کار مد نظر را بدون حتی فکر کردن هم انجام دهیم. این موضوع به تفکرات ما اجازه می دهد تا آزادانه از یک موضوع به موضوعی دیگر حرکت کنند و این دقیقا همان چیزی است که اینشتین به آن نیاز داشته است.

منبع: برترین ها
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 600

به "رفتار های عجیب سلبریتی هایی که کافر بشنود و مسلمان باور نکند (2)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار های عجیب سلبریتی هایی که کافر بشنود و مسلمان باور نکند (2)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید