قیمت نهایی شاهین و تارا چقدر است؟ ، دو خودروی جدید واقعا باکیفیت اند؟

به گزارش تور ارمنستان، اسد کرمی، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در مصاحبه با خبرنگاران گفت:دو خودروی شاهین و تارا جایگزین خودروهای بی کیفیت می شود و با عرضه آن به بازار نظر مردم دوباره به صنعت خودرو جلب می شود.

قیمت نهایی شاهین و تارا چقدر است؟ ، دو خودروی جدید واقعا باکیفیت اند؟

براساس آنچه فعالان بازار می گویند شاهین و تارا دو خودروی پیشرفته هستند که می تواند به تقاضای مردم برای داشتن خودروی باکیفیت پاسخ دهد.

قیمت نهایی شاهین چقدر است؟

چندی پیش رضا شیوا، رئیس شورای رقابت به تسنیم گفته بود: قیمت کارخانه ای خودروی شاهین در سه ماهه سوم سال 236 میلیون تومان است که با احتساب افزوده شماره گذاری و بیمه، ممکن است حدود 13 درصد به این مبلغ اضافه شود.

اما فروشندگان خودرو قیمت تارا و شاهین را چقدر برآورد می کنند؟

نعمت الله کاشانی نسب، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو به خبرنگاران گفته بود: شاهین خودروی به روزی است. این خودرو هنوز وارد بازار نشده اما ممکن است در کارخانه با قیمت 200 میلیون تومان به مردم عرضه شود اما قیمت این خودرو در بازار احتمالا معادل قیمت خودرو پژو 2008 است.

همچنین فیروز نادری، یک فعال بازار خودرو نیز با تایید صحبت های نایب رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو به خبرنگاران گفته بود: چنانچه شاهین زمستان وارد بازار شود قیمت این خودرو بالای 200 میلیون تومان است. همچنین پیش بینی می شود قیمت این خودرو در بازار آزاد هم قیمت پژو 2008 باشد.

قیمت تارا 300 میلیون تومان است

اما در روزهای پایانی آذر اسد کرمی، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو درباره قیمت تارا به خبرنگاران گفته بود: هنوز قیمت کارخانه ای تارا و بازار تعیین نیست اما آنچه برآورد شده قیمت تارا کمی از قیمت شاهین بالاتر است. یعنی قیمت شاهین در بازار 260 میلیون تومان است. این در حالی است که کیفیت تارا یک سر و گردن از شاهین بیشتر است و قیمت این خودرو حدودا 300 میلیون تومان ارزیابی می شود.

این در حالی است که چندی پیش فعالان صنعت خودرو گفته بودند که قیمت تارا حدود 800 میلیون تومان است. قیمتی که با انتقاد مردم روبرو شد. اما اکنون در حالی قیمت تارا و شاهین بین 200 تا 300 میلیون تومان عنوان می شود که قیمت پراید در بازار حداقل 100 میلیون تومان است و با این حساب قیمت این خودروی جدید و البته باکیفیت از بسیاری از خودروهای موجود در بازار مانند انواع پژو و یا تندر کمتر است!

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 809

به "قیمت نهایی شاهین و تارا چقدر است؟ ، دو خودروی جدید واقعا باکیفیت اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نهایی شاهین و تارا چقدر است؟ ، دو خودروی جدید واقعا باکیفیت اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید