نامه مجلس به سازمان بورس: حقوقی های متخلف را معرفی کنید

به گزارش تور ارمنستان، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس ضمن اشاره به ارسال نامه ای به قالیباف اصل گفت: از رئیس سازمان بورس خواسته ایم تا سهامداران حقوقی که برخلاف قانون بازارگردانی نمی کنند را به قوه قضاییه و مجلس معرفی کند.

نامه مجلس به سازمان بورس: حقوقی های متخلف را معرفی کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن علیزاده با اشاره به اینکه شرایط کنونی بازار سرمایه متاثر از این است که در شورای عالی بورس متناسب با شرایط بازار بورس تصمیم گیری نشده است، گفت: امروز برای نجات بازار سرمایه از این شرایط نیاز به اتخاذ تصمیماتی منطقی، علمی، عقلایی و سریع وجود دارد و دریافت تصمیمهایی برای بهبود شرایط آینده بازار بورس، به درد نمی خورد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: همچنین سازمان بورس و اوراق بهادار از ابزارهای قانونی که قانونگذار در اختیارش قرار داده، در زمان مناسب و به نحو مطلوب استفاده نکرد و دامنه نوسان و حجم مبنا را در زمان مناسب تغییر نداد.

لزوم مجازات متخلفان بازار سرمایه

وی تاکید کرد: این اقدام سازمان بورس و اوراق بهادار به استناد دستورالعمل اخیر رئیس قوه قضائیه ترک فعل محسوب شده و عامل ترک فعل هم در سطوح مدریتی و مسئولان باید مجازات شود.

علیزاده شرح داد: از دست رفتن سرمایه های مردم در شرایط فعلی بازار بورس به دلیل آن است که رئیس سازمان بورس در زمان مناسب جرات و جسارت استفاده از ابزارهای لازم و قانونی در اختیارش را نداشت و بنابراین شخص رئیس سازمان بورس کوتاهی کرده و باید هم اکنون برای جلوگیری از آسیب بیشتر به بازار سرمایه وارد عمل شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با اشاره به ارسال نامه ای به قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس نامه ای را تنظیم و طی آن از رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خواستم تا اقدامات سهامداران حقوقی را پس از الزام آنها به بازار گردانی به ما اعلام کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان نمود: در شورای عالی بورس مصوب شد تا همه سهامداران حقوقی ملزم به بازارگردانی شوند اما اکنون شاهدیم که این اتفاق نیافتاده و بسیاری از سهامداران عمده و حقوقی این کار را انجام نداده اند و براساس دستورالعمل اخیر رئیس دستگاه قضا این افراد متخلف بوده و سازمان بورس و اوراق بهادار باید لیست آنها را به مجلس ارائه کند تا بعد از بررسی به قوه قضاییه ارسال شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 717

به "نامه مجلس به سازمان بورس: حقوقی های متخلف را معرفی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه مجلس به سازمان بورس: حقوقی های متخلف را معرفی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید