ورزش شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز است

به گزارش تور ارمنستان، خبرنگاران/ایلام دکتر مظفر علیشائی مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام در پیامی به شرح زیر فرارسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش را تبریک گفت.

ورزش شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز است

ورزش و تربیت بدنی به عنوان یک پدیده تربیتی سازنده و مفید در غنای فرهنگی جامعه، با اهمیت است. تربیت بدنی واژه ای است به وسعت رشد و تربیت و کمال انسان و راستا الهی آن، که با تقویت و تربیت تمامی ابعاد وجودی انسان جسمانی، روحانی، تعقلی، اجتماعی و اعتقادی انسان را به کمال می رساند.

بی شک امروز مسئولیتی خطیر متوجه جامعه ورزش است و تمامی مسئولان و دست اندرکاران در عرصه ورزش می بایست برای توسعه، رشد و سرلوحه قراردادن الگوهای انسانیت و منش پهلوانی گام بر دارند. ورزش به عنوان یکی از مهمترین ارکان تأمین شادابی و سلامتی جسم و روح و هم شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز نقشی اساسی و بنیادی دارد و برهمین اساس نه تنها یک روز، بلکه تمام روزها و ساعات زندگی را تحت الشعاع قرار می دهد.

- بدینوسیله از همّت بلند و تلاشهای مؤثر تمامی همکاران خدوم و مخلص حوزه های مختلف مجموعه بزرگ خانواده ورزش و جوانان کشور و جامعه ورزش استان ایلام، که نقش مهمی در دستیابی به توفیقات مختلف ورزشی در عرصه های گوناگون ایفا نموده و در انجام رسالت واقعی خود که نشر فراگیر فرهنگ ورزش عمومی در جامعه می باشد ممنونم و از درگاه خداوند منّان سلامتی و توفیقات همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اعتلای ورزش کشور را خواستارم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1252

به "ورزش شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید