کاشت 6 محصول در آپارتمان!

به گزارش تور ارمنستان، مهم نیست که شما کشاورز یا گلخانه دار نیستید، همه ما به حس خوبی که از برداشت محصول احساس می گردد، احتیاج داریم. فقط کافی است یک گلدان مناسب، خاک، بذر و نکاتی که در این مطلب یادآور می شویم را داشته باشیم.

کاشت 6 محصول در آپارتمان!

جهت دریافت خدمات آلاچیق ساده با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، مهم ترین بخش کاشتن محصولات، زمان بندی مناسب است. اگر بدانیم که تابستان مناسب چه محصولاتی است پس با خیال راحت تری به کاشت بذرهای خود مشغول می شوید.

مطمئن باشید بعد از یکبار امتحان کردن دیگر لذت کاشت و برداشت را از دست نمی دهید.

قدم اول: تراس یا پنجره

در قدم اول بهتر است جای مناسبی را انتخاب کنید تا گیاه، نور خورشید را به اندازه کافی داشته باشد. اگر تراس یا حیاط دارید از آن بهره ببرید و اگر ندارید از گلدان هایی که به پنجره نصب می شوند بهره ببرید.

قدم دوم: خاک و کود

در مرحله دوم، خاک مناسب را از گل فروشی یا بازار گل تهیه کنید و آن را با چند پوست تخم مرغ پودر شده، مخلوط کنید.

اگر مایل به استفاده از کود هستید، از نوع کود حیوانی پوسیده بهره ببرید. بهترین خاک برای کشت محصولات، خاک بدون سنگ و کلوخ است.

قدم سوم: نحوه کاشت

سطح خاک را مانند خطوط موازی به فاصله های 5 سانت به 5 سانت (بسته به نوع محصولی که می خواهید بکارید) خطوط فرضی بکشید و مانند راه آب آنها را از هم جدا کنید.

قدم چهارم: انتخاب بذر

لوبیا: این دانه کاربردی بسیار خوش کشت است و از 40 تا 60 روز به برداشت می رسد. بهتر است این گیاه را در اواخر خرداد تا اواسط مرداد بکارید. می توانید شاخه ها را با نخ رو به بالا ببندید تا سطح کمتری را اشغال کند.

بادمجان و گوجه فرنگی: اواخر بهار و اوایل تابستان، بهترین زمان برای کاشت بادمجان و گوجه است. این محصول ها بعد از 60 تا 80 روز میوه می دهند. بهتر است این دو را کنار یکدیگر نکارید؛ زیرا آفت های مشابه دارند و در صورت آفت یکی از محصولات آن یکی نیز درگیر می گردد.

فلفل: بهار و اوایل تابستان بهترین زمان برای کاشت فلفل است. این گیاه نه تنها میوه می دهد بلکه زیبایی خاصی هم دارد. این گیاه بین 5 تا 6 روز جوانه می زند. کود زیاد برای این گیاه مفید نیست و سبب شاخ و برگ های زیاد می گردد.

کدو تنبل و کدو سبز: بذر این گیاه را در بهار یا اول تابستان بکارید. 14 تا 18 روز طول می کشد تا این گیاه جوانه بزند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 386

به "کاشت 6 محصول در آپارتمان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت 6 محصول در آپارتمان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید