کدام انتها Life is Strange درست بود؟ سازندگان می گویند هر دو انتها

به گزارش تور ارمنستان، اگر شما از هواداران سبک تصمیم گیری در دنیای گیمینگ باشید، قطعاً با بازی مجموعه زندگی عجیب است (Life is Strange) آشنایی دارید. مجموعه ای که از سال 2016 عرضه شد و توانست هواداران زیادی بدست بیاورد. مجموعه زندگی عجیب است به صورت قسمتی بوده و از طرفی چندین عنوان مختلف دارد. آخرین عنوان عرضه شده از این مجموعه دابل اکسپوژر (Double Exposure) نام داشته که چندی پیش در رویداد تابستانه گیمینگ معرفی گردید.

کدام انتها Life is Strange درست بود؟ سازندگان می گویند هر دو انتها

حال شرکت سازنده تصمیم گرفته تا اطلاعات بیشتری از این بازی منتشر کند. مانند سایر بازی های مجموعه زندگی عجیب است، بازی دابل اکسپوژر چندین خاتمه مختلف دارد. نکته جالب اینجاست که شرکت سازنده به تمامی تصمیم های کاربران احترام گذاشته و در نتیجه هیچ کدام از این خاتمه ها نسبت به مورد دیگر فزونی ندارد.

بازی دابل اکسپوژر داستان شخصیت اصلی مجموعه زندگی عجیب است یعنی مکس کافیلد (Max Caulfield) را دنبال می نماید. مکس دیگر یک نوجوان نبوده و حال تبدیل به یک انسان بالغ شده است. در نتیجه با چالش های تازهی روبرو شده و به همین علت است که گیم پلی بازی دابل اکسپوژر پیچیدگی بیشتری پیدا نموده است.

زمانی که اعلام شد کرکتر اصلی بازی دابل اکسپوژر مکس است، سؤال های بسیار زیادی مطرح شد. اول اینکه آیا تصمیم کاربران در گذشته در این بازی هم مهم است و آیا در روند بازی تأثیر می گذارد؟ همینطور اینکه آیا این تصمیمات به کاربر نشان داده خواهند شد یا نه. شرکت سازنده نیز تصمیم گرفته تا به این سؤالات پاسخ دهد و هواداران را بیشتر از روند بازی مطلع کند.

خاتمه بازی قبلی با کرکتر اصلی مکس تغییری در روند دابل اکسپوژر ایجاد نخواهد کرد

شرکت سازنده اعلام نموده که قصد داشته بازی دابل اکسپوژر یک بازی بسیار خاص باشد. به علت اینکه مکس دوباره به این مجموعه باز گشته و این موضوع برای هواداران قدیمی مجموعه زندگی عجیب است اهمیت زیادی دارد. به همین علت این شرکت تصمیم گرفته تا به تمامی تصمیم های کاربران احترام بگذارد. از طرفی گذشته مکس اهمیت بسیار زیادی داشته و چالش های گذشته او در روند تصمیم گیری و زندگی حال حاضر مکس هم اثر می گذارد.

حال بحث این است که کدام یک از خاتمه های بازی قبلی مکس در مجموعه زندگی عجیب است خاتمه اصلی است. طبق چیزی که سازندگان اعلام کردند یک خاتمه ثابت و اصلی برای این بازی وجود نداشته است. مخصوصاً اینکه بازی زندگی عجیب است دو خط زمانی مختلف را دنبال نموده که باعث می گردد نتوان یه خاتمه اصلی برای آن معین کرد. کارگردان بازی دابل اکسپوژر به نام جان استادر (Jon Stauder) در این مورد شرح داد:

اینکه چگونه تصمیمات قبلی کاربران وارد بازی دابل اکسپوژر خواهد شد، شرکت سازنده به روش خاص مجموعه زندگی عجیب است این کار را انجام داده است. به این شکل که در ابتدای بازی مکس با یکی از دوستانش به نام صفی (Safi) صحبت نموده و در آن از گذشته خود می گوید. اینجاست که کاربران می توانند تصمیمات گذشته خود را وارد بازی تازه بنمایند. برای مثال صفی از مکس می پرسد که کلوئی (Chloe) دوست او است یا خیر. کاربر می تواند با توجه به تصمیمات قبلی خود به این سوال پاسخ بدهد.

در بازی دابل اکسپوژر صداگذار مکس، هانا تل (Hannah Tell) است. مکس در این بازی در نقش یک رزیدنت عکاسی در دانشگاه کالدن (Caledon) بوده و نقش مشابهی با بازی قبلی دارد. تنها نکته مثبت کار مکس این است که دیگر نیازی به کلاس رفتن ندارد و می تواند به راحتی در محیط دانشگاه به گشت و گذار بپردازد.

طبق چیزی که در تریلر بازی به کاربران نشان داده شد، پس از مکالمه با صفی به طور ناگهانی بدن بی جان او را پیدا می نمایند. به این نکته دقت کنید که این اتفاق در یکی از خط های زمانی بازی رخ می دهد. مکس به سرعت متوجه می گردد که می تواند بین دو خط زمانی که در یکی صفی زنده است و در یکی صفی مرده، جابجا گردد. بازی دابل اکسپوژر یک بازی با دو ماجراجویی مختلف است. کاربران باید کوشش نمایند تا دو خط زمانی مختلف را مدیریت نموده و برترین انتخاب ها را داشته باشند.

بازی زندگی عجیب است: دابل اکسپوژر در تاریخ 8 آبان (29 اکتبر) برای کنسول های نسل نهمی و کامپیوتر عرضه گردد. یک نسخه از این بازی برای نینتندو سوییچ هم قرار است عرضه بگردد ولی تاریخ آن هنوز معین نیست نکته اینجاست که اگر شما 30 دلار بیشتر پرداخت کنید به بازی های قبلی مکس هم دسترسی خواهید داشت.

منبع: Eurogamer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 تیر 1403 بروزرسانی: 5 تیر 1403 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1717

به "کدام انتها Life is Strange درست بود؟ سازندگان می گویند هر دو انتها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام انتها Life is Strange درست بود؟ سازندگان می گویند هر دو انتها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید