یک تلویزیون قدیمی اینترنت یک دهکده را قطع می کرد

به گزارش تور ارمنستان، این روزها که همه جنبه های زندگی بشر با اینترنت عجین شده و نمی توان از آن جدا ماند، دیگر فرقی ندارد در دهکده ای دورافتاده زندگی می کنید یا یک شهر پرجمعیت؛ هرگونه اختلال ناگهانی در اینترنت می تواند دردسرساز باشد و استرس زیادی برای شما ایجاد کند چراکه در بسیاری از فعالیت های خود به اینترنت وابسته هستید بویژه در روزهای کرونایی که دورکاری، آموزش از راه دور و... همگی لزوم اتصال به اینترنت را چندین برابر نموده است.

یک تلویزیون قدیمی اینترنت یک دهکده را قطع می کرد

قطع لحظه ای اینترنت می تواند یک کابوس باشد و اگر این اختلال به 18 ماه برسد بی شک می تواند مسائل حیاتی ایجاد کند. ساکنان یک دهکده دورافتاده در بریتانیا با این مشکل دست به گریبان بودند و وقتی مقصر اصلی مشکل را یافتند همه مات و مبهوت مانده بودند چرا که عامل اختلال اینترنت یک تلویزیون کهنه و قدیمی بود.

قطعی اینترنت در این دهکده، درست سر ساعت 7 اتفاق می افتاد و بعضی حتی ساعت خانه های خود را با این موضوع تنظیم می کردند. همه 400 فرد ساکن دهکده Aberhosan در نزدیکی ولز بریتانیا رأس ساعت 7صبح با قطعی اینترنت روبرو می شدند و پس از مدتی اختلال، اینترنت به حالت اولیه خود بازمی گشت.

مهندسان کمپانی ارتباطی Openreach بارها برای حل این مشکل راهی دهکده شدند اما ظاهراً قرار نبود این مشکل حل گردد تا این که انتها 30تا 40 مهندس تصمیم گرفتند برای آنالیز بیشتر موضوع از سیستم مانیتورینگ استفاده نمایند. مهندسان در اطراف دهکده قدم زدند و با یاری دستگاه مانیتورینگ با نام آنالیزور طیف امواج، کوشش کردند تا هرگونه پارازیت الکتریکی را که احتمالاً می توانست مسئله ای در پهنای باند اینترنت ایجاد کند، پیدا نمایند. انتها درست در نزدیکی خانه یکی از ساکنان دهکده متوجه مقدار زیادی سیگنال الکتریکی مداخله گر در اینترنت دهکده شدند. مهندسان از ساعت 6 تا 7 صبح روز بعد زیر بارش باران ایستادند تا با شناسایی امواج، بتوانند خانه را پیدا نمایند.

انتها پس از 18ماه راز اینکه چرا کل اینترنت یک دهکده درست رأس ساعت 7صبح قطع می شد برملا شد ومهندسان در این دهکده دورافتاده انگلیس بالاخره پیروز شدند مقصر این ماجرا را پیدا نمایند. همه دردسرها زیر سر یک تلویزیون قدیمی بود؛ صاحب تلویزیون نیز بیل چایلدز 79ساله یکی از ساکنان بازنشسته دهکده Aberhosan بود که هیچ اطلاعی از موضوع نداشت. وی هر روز تلویزیون دست دوم و قدیمی خود را برای روشن شدن رأس ساعت 7صبح تنظیم می کرد که به محض روشن شدن، بر سیگنال های پهنای باند این دهکده تأثیر می گذاشت. این تلویزیون سیگنال های پارازیتی را که به SHINE معروف هستند به محض روشن شدن تلویزیون رأس ساعت 7صبح منتشر می کرد. مهندسان پس از 18ماه تحقیق و اجرای کابل های جایگزین، وقتی مشکل را یافتند از وی قول گرفتند که دیگر از این تلویزیون استفاده نکند.

سوزان رادرفوردمدیر بخش مهندسی کمپانی Openreach در ولز بریتانیا گفت: هر سیگنال الکتریکی همچون مایکروویو، پتانسیل ایجاد اختلال در اتصالات اینترنت و پهنای باند را دارد اما این بدان معنا نیست که همواره این موضوع اتفاق می افتد بلکه باید شرایط خاصی وجود داشته باشد. به هرحال بهتر است همه مردم دنیا از وسایل الکترونیکی استفاده نمایند که با استانداردهای کشورشان تطابق داشته باشد؛ از مردم بریتانیا بویژه در دهکده های دورافتاده تر خواهان این موضوع هستیم که حتماً به این مهم توجه نمایند تا دیگر ساکنان یک منطقه برای دریافت اینترنت پایدار با مسائلی مشابه روبرو نشوند. وی همچنین از مردم خواست در صورتی که احساس می نمایند با روشن کردن یکی از وسایل الکترونیکی خود شاهد ایجاد اختلال در اینترنت می شوند حتماً موضوع را جدی بگیرند و با شرکت تأمین نماینده اینترنت خود تماس بگیرند تا مشکل هرچه زودتر آنالیز و حل گردد و دامنه مشکل گسترده تر نگردد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 686

به "یک تلویزیون قدیمی اینترنت یک دهکده را قطع می کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک تلویزیون قدیمی اینترنت یک دهکده را قطع می کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید