60 درصد تورهای مسافرتی به دلیل کرونا کنسل شد

به گزارش تور ارمنستان، رئیس انجمن دفاتر مسافرت های هوایی می گوید: کنسل شدن تورها و سفرهای نوروزی تنها گردشگری را تحت الشعاع قرار نمیدهد بلکه مردم، دفاتر گردشگری، دفاتر هواپیمایی نیز متضرر می شوند چرا که دفاتر هم تمامی سال را برای ایام نوروز برنامه ریزی می نمایند که اکنون ضررهای بالایی برایشان به دنبال داشته است.

60 درصد تورهای مسافرتی به دلیل کرونا کنسل شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن های شرکت های هوایی گفت: خسارت های وارد آمده به ایرلاین ها و صنعت گردشگری بسیار زیاد است. همچنین با توجه به اینکه گردشگری داخلی و خارجی به شدت آسیب می بینند به همین جهت دولت باید تدابیری اتخاذ کند تا جلوی افزایش زیان را بگیرد یا اینکه بخشی از این خسارت ها را جبران کند.

سامانی تأکید کرد: امیدواریم این شرایط طولانی نباشد وگرنه شاهد تعدیل نیرو در این صنعت خواهیم بود چراکه بخش خصوصی در این صنعت دچار خسارت بسیار زیادی می گردد. اما این تعدیل نیرو و ضرر و زیان منحصر به شرکت های هوایی است یا صنعت گردشگری را هم تحت تأثیر قرار می دهد؟ حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر مسافرت های هوایی به گسترش نیوز می گوید: ایام رونق گردشگری ایام نوروز است که اکنون با کاهش 60 درصدی تورها و مسافران روبرو شده اند به همین جهت تعدیل نیرو در این حوزه امری طبیعی است.

او در ادامه شرح می دهد: به نظر نمی رسد که این قائله به انتها برسد و درصورتی که چنین اتفاقی نیفتد یعنی کل نوروز که دفاتر زمان زیادی را برای آن صرف کردند تا نوروز فرابرسد و بخشی از برنامه های میانه ای که دارند جامه عمل بپوشانند. زیرا در این مدت تبلیغات انجام داده اند و در نمایشگاه ها بسیار هزینه نموده اند منتظر بوده اند تا با آمدن نوروز هزینه های خود را جبران نمایند. اکنون مشتریان خود را ازدست داده و تمام پس اندازشان از بین رفت. زیرا پس از 15 فروردین معمولاً توریست داخلی و بین شهری تا خردادماه نداریم و تا ابتدای تابستان مسافری نیست یعنی 5 ماه که در این صورت نسبت به تعدیل می رود اقدام می نمایند.

رفیعی با اشاره به اینکه 60 درصد تورها و سفرها لغو شده اند در این زمینه شرح داد: تورهای نوروزی توسط دفاتر ایران و تورهای داخلی و متولیان کار لغو نشده است. شرایط حاکم بر جامعه موجب اضطراب و نگرانی مردم شده است تا مردم جانب احتیاط را رعایت نموده و تورهای مسافرتی خود را کنسل نمایند. در این مقطع زمانی سیستم گردشگری ما مختل شده است و نمی توان آمار و ارقامی در رابطه با گردشگران ارائه داد. ضمن آنکه بیش از 60 درصد مردم تورهای خود را لغو و از مسافرت منصرف شده اند. حتی مسافرت های ریلی که وجود داشت عده کثیری آن ها را لغو نموده اند.

رئیس انجمن دفاتر مسافرت های هوایی در انتها کرد: تخفیف های 50 درصدی را برای گردشگران نوروزی در نظر داشتیم که این موضوع محقق نشد. زیرا با شرایط موجود تعداد اندکی که قصد سفر به ایران را داشته اند آن ها هم باوجود شرایط حاکم منصرف شده اند. همچنین این تخفیف ویژه برای مسافران نورزوی که از چین قصد سفر به ایران را داشته اند تخفیف های ویژه ای در نظر گرفته شده بود و هتل هایی که در استان های توریست پذیر واقع شده اند، تخفیف های 50 درصدی به را به مسافران چینی ارائه می دادند.

او در انتها با اشاره به اینکه درحال حاضر نمی توان خسارت واردشده را به صنایع گوناگون برآورد کرد ادامه داد: ریزش مسافر بیش از50 درصد بوده است؛ چراکه کنسلی تورهای داخلی را هم پیش رو داشته ایم و این مقوله ضرر و زیان بیشتری را به ما وارد کرد. همچنین نباید گمان برد که این مسئله تنها گردشگری را تحت الشعاع قرار می دهد بلکه مردم، دفاتر گردشگری، دفاتر هواپیمایی نیز متضرر می شوند چراکه دفاتر هم تمامی سال را برای ایام نوروز برنامه ریزی می نمایند که اکنون ضررهای بالایی برایشان به دنبال داشته است.

منبع: چمدان
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 129

به "60 درصد تورهای مسافرتی به دلیل کرونا کنسل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 درصد تورهای مسافرتی به دلیل کرونا کنسل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید