8 مکان شگفت انگیزی که باور نمی کنید واقعی باشند

به گزارش تور ارمنستان، شاید فکر کنید جهانی فانتزی و شگفت آوری که در فیلم های علمی تخیلی می بینید یا در داستان های فانتزی می خوانید، بسیار دور از ذهن و غیر واقعی به نظر می رسند. اما همین جهانیی که در آن زندگی می کنیم هم می تواند عجیب و غریب باشد. مکان هایی در این عالم خاکی وجود دارند که ممکن است تخیلی به نظر برسند اما واقعی هستند. برای آشنایی با 8 مکان شگفت انگیز و عجیب در جهان با خبرنگاران همراه باشید.

8 مکان شگفت انگیزی که باور نمی کنید واقعی باشند

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

در جهان اطراف ما مناظر شگفت انگیزی وجود دارند که واقعی به نظر نمی رسند. انگار بخشی از یک فیلم تخیلی هستند که به حقیقت پیوسته اند؛ یک جنگل مسحور نماینده، یک منظره آینده نگرانه با معماری های عجیب و زمین هایی بایر که بیشتر به ویران شهر شباهت دارند.

شاید برای همه ما ممکن نباشد که بار سفر ببندیم و این مکان های عجیب و غریب را از نزدیک ببینیم. اما امروزه به لطف اینترنت می توانیم در چند دقیقه به سراسر جهان سفر کنیم و عجایب جهان را بشناسیم. در ادامه این مقاله با 8 مکان عجیب و غریب از گوشه و کنار جهان آشنا می شویم. مکان هایی که هر کدام می توانند موضوع خوبی برای ساخت یک فیلم علمی تخیلی باشند.

8. پارک باغ های خلیج (Gardens By The Bay) در سنگاپور

این پارک شگفت انگیز یک پارک طبیعی در سنگاپور است. وقتی به این پارک قدم می گذارید، در نگاه اول احساس می کنید که به آینده سفر نموده اید. احداث این پارک، بخشی از برنامه های دولت برای تبدیل سنگاپور از یک باغ شهر به شهری درون باغ است. این آینده نگری ها به ساخت این پارک زیبا و نفس گیر منجر شده است.

قسمت های مختلف این باغ نیز نام هایی شبیه به فیلم های علمی تخیلی دارند مثلا جنگل ابر که بلندترین آبشار سرپوشیده جهان در آن قرار گرفته است. آبشاری که از یک کوه مصنوعی سرازیر می گردد. بخش دیگر، بیشه اَبَردرخت ها است. مجموعه ای شامل آسمان خراش هایی به شکل درخت و پوشیده از انواع گوناگون گیاهان که یک رستوران نیز در آنها وجود دارد.

7. شهر Rjukan، نروژ

نزدیک به صد سال، اهالی این شهر در سایه زندگی می کردند.

از آنجایی که این شهر در دره ای عمیق ساخته شده، بیشتر از نیمی از ایام سال، اهالی این شهر، رنگ آفتاب را نمی بینند و همیشه در گرگ و میش زندگی می نمایند. برای مدت های طولانی، تنها راه استفاده از تابش آفتاب این بود که اهالی، سوار تله کابین شوند و بالای یکی از کوه های اطراف بروند.

در سال 2013 هنرمندی به نام Martin Anderson از این شهر بازدید کرد و تصمیم گرفت تا آفتاب را به دره راهنمایی کند. او با ساختن و قرار دادن آینه های عظیم و آفتاب یاب (heliostat) بر روی یکی از کوه های اطراف، سبب شد که اشعه آفتاب به داخل دره و اهالی آن بتابد.

حالا یک دولت ظالم را تصور کنید که کنترل این آینه ها را به دست بگیرد و از این طریق، اهالی را به انجام خواسته های خود مجبور کند. سپس شورشی میان ارتش نور و ارتش سایه ها برای به دست دریافت کنترل نور، در خواهد گرفت. فیلم هیجان انگیزی نیست؟

6. جزیره میمون ها، لیبریا

جزیره ای در وسط رودی در لیبریا وجود دارد که اهالی آن منطقه، هرگز به آنجا پا نمی گذارند. این مکان جزیره میمون ها نام دارد و شامپانزه ها در آن تاخت و تاز می نمایند. همه میمون ها زمانی به بیماری های واگیردار مبتلا بودند چرا که از آنها در دهه 70 برای پیدا کردن درمان بیماری های نظیر هپاتیت، استفاده می شد.

شاید این سوال برایتان پیش آمده که این شامپانزه ها چرا در جزیره مانده اند؟ حقیقت این است که شامپانزه ها قادر به شنا کردن نیستند و از آنجایی که این جزیره کاملا با آب احاطه شده است بهترین مکان برای نگه داری آنها است. این روش، بهتر از نگه داری آنها در قفس است.

فیلم سیاره میمون ها (Planet of the Apes) نیز با الهام از این جزیره ساخته شده است.

میمون هایی که ساکنان اولیه این جزیره بودند توسط تعدادی از اهالی مراقبت می شدند و در واقع این عده برای میمون ها غذا و دارو می بردند. میمون ها نیز نسبت به غریبه ها رفتار خشونت آمیزی نشان می دادند. البته احتمال می رود که بسیاری از این میمون ها اکنون بهبودی پیدا نموده اند و دیگر بیمار نیستند اما هنوز اطمینانی در این باره وجود ندارد.

پس باید دعا کنیم که میمون های این جزیره، شنا یاد نگیرند.

5. مجتمع مسکونی Habitat 67، مونترال

این مورد علاوه بر عجیب بودن، یک اسم مناسب علمی تخیلی هم دارد؛ زیستگاه 67.

این مجتمع مسکونی که در مونترال کانادا واقع شده، به عنوان یک تجربه معماری در نمایشگاه جهانی اکسپو 67، ساخته شده است. این بنا، ترکیب نامتوازنی از جعبه های پیش ساخته بتنی است که به طور اتفاقی و نامرتب روی همدیگر قرار گرفته اند. در واقع، این مجتمع، به شکل زاغه هایی فوق مدرن طراحی شده اند.

هدف از ساخت این مجتمع این بود که هم از مزایای ساختمان های بلند استفاده گردد و هم ساختمان ها ظاهر روستایی و ساده خود را حفظ نمایند. گرچه ظاهر این ساختمان به پروژه های نیمه کاره و متروکه شباهت دارد اما عده زیادی در این مجتمع سکونت دارند. علی رغم ظاهر بروتالیست، داخل این خانه ها زیبا هستند. به علاوه این خانه ها بسیار ارزان هستند.

شاید بد نباشد که فرانسوی یاد بگیرید و به این منطقه نقل مکان کنید.

4. کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família)، بارسلون

کلیسای کاتولیک ساگرادا فامیلیا، یک کلیسای نیمه کاره است که توسط معمار اسپانیایی آنتونیو گائودی طراحی شده است. برای معماران، این بنای باشکوه ترکیبی از معماری گوتیک و فرم های منحنی هنر نو (آرت نووُ Art Nouveau) است اما برای بقیه بیشتر به خانه های ارگانیک فیلم های علمی تخیلی شباهت دارد.

فرض کنید گونه های نادر و تکامل یافته ای از موریانه ها این بنا را با ترکیبی از شن و ماسه و بزاق دهان خود ساخته اند.

ساخت این بنا هنوز به خاتمه نرسیده است و پیش بینی می گردد که در سال 2026 در صدمین سالگرد مرگ معمارش، به خاتمه برسد.

3. رود قرمز رنگ (Rio Tinto)، اسپانیا

در نگاه اول شاید فکر کنید که این عکس ها به سیاره دیگری تعلق دارند، یا در فتوشاپ دستکاری شده اند. اما این طور نیست. این رود قرمز رنگ در اسپانیا قرار گرفته است و این رنگ قرمز آن به خاطر یک آلودگی قدیمی است.

این رود در کنار یک معدن قدیمی واقع شده که بیشتر از پنج هزار سال محل استخراج فلزاتی نظیر مس، نقره و طلا بوده است و به نظر می رسد که همین امر، موجب تغییر رنگ رود شده است. رنگ قرمز این رود نیز به خاطر وجود مقدار زیادی آهن است که در آب اسیدی این رود، حل می گردد.

این منطقه علی رغم ظاهر نامهربانش، توجه دانشمندان ناسا را به خود جلب نموده است. آنها حدس می زنند که شرایط این رود بسیار شبیه به رودهای زیرزمینی فرضی است که در مریخ جریان دارند. این دانشمندان از این رود استفاده نموده اند تا بفهمند زندگی در مریخ چگونه است. شاید جواب این سوال این باشد: وحشتناک، متعفن و پر از باکتری های بی هوازی.

2. جنگل خمیده در لهستان

شاید فکر کنید که این جنگل از دل مجموعه داستان های فانتزی His Dark Materials بیرون آمده است. اما این جنگل عجیب و غریب در لهستان قرار گرفته است. درختان این جنگل، اشکال عجیب و غریبی دارند، همه آنها پس از اینکه از زمین سر بر آورده اند، به یک سمت خمیده شده سپس به سمت بالا رشد نموده اند.

دلیل علمی این پدیده همچنان به شکل یک راز باقی مانده است و کسی نمی داند چه نیرویی موجب این تغییر شکل در درختان شده است. عده ای معتقد هستند که این خمیدگی درختان ممکن است کار بشر باشد. انسان ها سبب شده اند که درختان به این شکل رشد نمایند تا چوب آنها برای ساخت قایق مناسب باشد.

فرضیه خوبی به نظر می رسد اما هنوز هیچ کس نمی داند که انسان ها به چه وسیله ای توانسته اند این تغییر را ایجاد نمایند.

1. شهر بازی Six Flags، نیواورلئان

این شهر بازی در سال 2005 و پس از طوفان کاترینا، تعطیل شد. اکنون بقایای این پارک رو به ویرانی رفته است و این مکان را به لوکیشنی مناسب برای فیلم های ترسناک و آخرالزمانی تبدیل نموده است.

خراب کردن این پارک برای صاحبان آن گران تمام می شد از این رو آنها پارک را رها کردند و این شهر بازی از زمان طوفان کاترینا، دست نخورده باقی مانده و توسعه نیافته است. آینده این مکان نیز نا معین است. محتمل است که در آینده به یک مرکز خرید تبدیل گردد.

منبع: What Culture

منبع: کجارو
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 494

به "8 مکان شگفت انگیزی که باور نمی کنید واقعی باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 مکان شگفت انگیزی که باور نمی کنید واقعی باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید