تور استانبول: اجاره ماشین در استانبول ترکیه ، قوانین و نکات مهم و فهرست قیمت

به گزارش تور ارمنستان، اجاره خودرو در ترکیه یکی از برترین روش های گردش در شهر و پرداختن به کارهای اداری است.

تور استانبول: اجاره ماشین در استانبول ترکیه ، قوانین و نکات مهم و فهرست قیمت

بهترین تجربه سفر را با تور استانبول در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

در این پست می خواهیم نرخ اجاره روزانه خودرو و نکات مربوط به آن و نحوه اجاره خودرو در ترکیه را آنالیز کنیم. در سفر به استانبول و ترکیه اجاره خودرو با توجه به نرخ بالای تاکسی در این کشور بسیار به صرفه تر است.

ترکیه یک کشور بسیار بزرگ است و مکان های تماشای زیادی در سراسر آن واقع شده است. اجاره خودرو در ترکیه یکی از برترین روش های گردش در شهر و پرداختن به کارهای اداری است. رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی ممکن است زمانبر باشد و با توجه به شلوغی آن در شهر استانبول می تواند معضلی برای شما باشد. اتومبیل اجاره ای اجازه می دهد آزادانه سفر کنید و به طور کلی از وقت خود در ترکیه به صورت مفید بهره ببرید.

قیمت اجاره روزانه خودرو در ترکیه

شما می توانید با توجه به بودجه ای که دارید یکی از خودروهای شرکت های اجاره دهنده در ترکیه را اجاره کنید. قیمت اجاره ماشین در ترکیه به طور میانگین از حدود 200 لیر آغاز می گردد و بسته به مدل خودروی انتخابی شما قیمت آن افزایش می یابد. به طور مثال هزینه اجاره خودرو هیوندای i20 به صورت روزانه بین 175 لیر تا 220 لیر است که این اندازه با توجه به شرکت اجاره دهنده تغییر می نماید. در صورتی که تنها کرایه تاکسی از فرودگاه استانبول تا میدان تکسیم 220 لیر است. بنابراین اجاره خودرو در ترکیه بسیار ارزان است.

اجاره ماهیانه ماشین در استانبول

چنانچه در استانبول بخواهید نسبت به کرایه ماهیانه ماشین اقدام کنید، تخفیف بیشتری در اجاره به شما داده می گردد. در جدول زیر نرخ کرایه ماشین به صورت ماهیانه درج شده است:

شرایط اجاره ماشین در ترکیه

برای اجاره خودرو در ترکیه یا استانبول هیچگونه محدودیتی وجود ندارد. برای اینکه بتوانید برای اجاره خودرو در ترکیه اقدام کنید، به یک سری از مدارک احتیاج دارید که بدون داشتن آن ها امکان اجاره خودرو وجود ندارد.

1. کردیت کارت یا کارت اعتباری بین المللی

برای اجاره ماشین در ترکیه شما به یک کارت ویزا یا مستر احتیاج دارید. چنانچه شما این کارت را ندارید در ترکیه می توانید با پاسپورت ایرانی خود یک حساب بانکی باز کنید و در عرض یک روز ویزا کارت و مسترکارت از بانک زراعت ترکیه دریافت کنید و با این کارت نسبت به رزرو خودرو قبل از سفر به ترکیه اقدام کنید. در این حالت شما از شرکت های واسطه بی احتیاج می شوید.

جالب است بدانید که بانک زراعت برای ایرانیان در ترکیه تنها با پاسپورت حساب بین المللی باز می نماید. برای آموزش دریافت کریدت کارت به مقالهافتتاح حساب در ترکیهمراجعه کنید.

2. گذرنامه و کپی از آن

3. آدرس محل اقامت

محل اقامت شما می تواند هتلی که در آن اقامت خواهید داشت باشد یا آدرس منزل یکی از دوستان تان که در ترکیه ساکن است.

4. گواهی نامه بین المللی ویا ترک

شما می توانید با ترجمه گواهینامه ایرانی خود در ترکیه رانندگی کنید. بعلاوه این گواهینامه را می توانید به گواهینامه ترک 10 ساله تبدیل کنید. برای آگاهی از نحوه انجام کار مقالهدریافت گواهینامه ترکیهرا مطالعه کنید.

نکات مهم اجاره خودرو در استانبول

1. با توجه به شرایط بیمه ،سن کسی که اقدام به اجاره روزانه خودرو در ترکیه می نماید حداقل 18 سال باشد و برای اجاره ماشین های لاکچری و بزرگ هم متقاضی باید 28 سال سن داشته باشد.

2. برای اجاره ماشین های لاکچری و بزرگ باید حداقل سه سال از تاریخ صدور گواهینامه گذشته باشد.

3. اگر قصد داشتید چند نفری خودرو را اجاره کنید باید در قراردادتان حتما قبل از تحویل خودرو قید کنید تا بعدا مسئله ای پیش نیاید.

4. هزینه های مربوط به جریمه و خسارت های احتمالی و… و از این قبیل باید بیمه شوند. لذا هنگام اجاره باید مبلغ معینی را به عنوان وثیقه یا در ترکی دپوزیت در کارت اعتباری خود بلوکه کنید. به این روش در ترکیه Provizyon گفته می گردد. برای گردشگران ایرانی که کارت اعتباری ندارند معمولا مبلغ از 1000 تا 4000 لیر به عنوان دپوزیت دریافت می گردد.

5. برای اجاره روزانه خودرو در ترکیه باید تمام یا قسمتی از هزینه اجاره را هنگام اجاره به صورت نقدی، کارت اعتباری، حواله بانکی یا حساب Paypal پرداخت کنید.

6. هنگام دریافت و تحویل خودرو باید آدرس و ساعت دریافت و تحویل تعیین شده باشد. هنگام تحویل خودرو برای یک ساعت تاخیر شامل هزینه نمی گردد ولی برای بیشتر از یک ساعت، مشمول هزینه اضافی می گردد.

7. هنگام تحویل گرفتن خودرو از سطح سوخت آن اطمینان حاصل گردد. اگر هنگام تحویل دادن سوخت مازاد در ماشین به جای مانده باشد هزینه آن به شما پرداخت نخواهد شد.

8. معمولا در تمامی خودروهای اجاره ای دستگاه پرداخت عوارض هوشمند شهری (HGS و OGS) وجود دارد و هزینه استفاده ازعوارض زمان تحویل از اجاره نماینده گرفته می گردد.

9. سفر به خارج از کشور با خودروهای کرایه ای ممنوع است.

10. در ترکیه اگر تا 24 ساعت قبل از دریافت خودرو درخواست خود را لغو کنید، هزینه ای به عنوان جریمه از شما گرفته می گردد و قرارداد لغو خواهد شد.

11. اگر خودرو را به صورت نامحدود اجاره نکرده باشید، در صورت استفاده بیش از حد از کیلومتر مجاز برای هر کیلومتر 50 کوروش تا 1.5 لیر اضافی در پایان پرداخت خواهید کرد.

12. حتما در هنگام اجاره ماشین از بدنه خودرو فیلم و عکس تهیه کنید که در صورتی که جایی از بدنه خش و زخم دارد، هنگام تحویل از پول دپوزیت شما کسر نگردد.

13. بسیاری از بزرگراه های ترکیه با سیستم مدرن جمع آوری عوارض کار می نمایند که تهیه کارت HGS یا OGS الکترونیکی برای آن امکان پذیر است. ماشین وقتی از سنسور عبور می نماید، به طور اتوماتیک هزینه عوارض را دریافت می نمایند. فقط راننده باید مطمئن گردد که لاین درست را انتخاب کند. بسیاری از اتومبیل های اجاره ای از قبل به این وسایل مجهز شده اند، اما قبل از حرکت با آژانس خود تماس بگیرید. عوارض بزرگراه ها معمولا هرکدام حدود پنج تا 10 لیر است.

14. نشستن بچه ها زیر 10 سال در جایگاه جلو خودرو در ترکیه ممنوع است.

15. هنگام پارک در ترکیه، معمولا مانند ایران سیستم پارکومتر وجو دارد یا افرادی مانند پارکبان هستند که هنگام پارک از شما مبالغی دریافت می نمایند هزینه هر ساعت پارک در استانبول ساعتی 15 لیر است.

16. با در نظر داشتن هزینه خیلی زیاد بنزین در ترکیه، اجاره ماشین های بنزینی معمولا از ماشین های دیزلی ارزان تر است، ولی چنانچه برای مدت طولانی به ماشین احتیاج داشته باشید و سفر در مسافت های طولانی مد نظرتان شما است

17. پرداخت اجاره بیشتر برای ماشین دیزلی به صرفه تر خواهد بود به علت اینکه قیمت گازوییل معمولا از بنزین کمتر است. قیمت بنزین در ترکیه حدود 6 تا 7 لیر برای هر لیتر است.

مزیت های اجاره ماشین در ترکیه

از مزایا و محاسن استفاده از خودروی اجاره ای در ترکیه می توان به صرفه جویی در هزینه اشاره نمود، چراکه در ازای پرداخت هزینه های سنگین جهت کرایه تاکسی، می توانید با در اختیار داشتن خودروی اجاره ای، بدون محدودیت و ارزان تر سفر کنید و از جاذبه های گردشگری شهرهایی نظیر استانبول، آنتالیا، ازمیر، آنکارا، قونیه، آلانیا، کوش آداسی، بدروم و... تماشا کنید.

بعلاوه از سایر مزایای خودروی اجاره ای در ترکیه می توان به پرداخت با کارت بانکی و نیز دریافت خودرو در یک شهر و تحویل آن در شهری دیگر اشاره نمود. با توجه به اینکه تمامی خودروها دارای بیمه بدنه هستند در صورت تصادف یا سرقت آنان هیچ مسئولیتی متوجه شخص کرایه نماینده نیست به همین علت با خیال راحت می توانید از خودرو بهره ببرید.

اجاره ماشین در فرودگاه استانبول

در فرودگاه استانبول تعداد زیادی شرکت رنت خودرو وجود دارد که در همان جا می توانید از سرویس اجاره خودرو بهره ببرید. این شرکت ها برای اجاره خودرو قوانین خاص خود را دارند ولی بیشتر آن ها تنها با یک کارت بانکی و برخی از آن ها حتی بدون کارت بانکی خودرو را به شما کرایه می دهند. قیمت اجاره ماشین در فرودگاه استانبول بسیار مناسب تر از شرکت هایی است که اینترنتی خود را اجاره می دهند. چنانچه قصد اجاره خودرو در ترکیه از ایران را دارید می توانید از خدمات شرکت ایرانیترکیه هلپردر زمینه اجاره خودرو نیز بهره ببرید.

منبع: کجارو
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1367

به "تور استانبول: اجاره ماشین در استانبول ترکیه ، قوانین و نکات مهم و فهرست قیمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استانبول: اجاره ماشین در استانبول ترکیه ، قوانین و نکات مهم و فهرست قیمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید