استانداری البرز: بازگشایی جاده چالوس تا چند روز آینده ممکن نیست

به گزارش تور ارمنستان، مدیرکل بحران استانداری البرز گفت: علی رغم کوشش نیرو های مستقر در جاده، به نظر نمی رسد امکان بازگشایی این مسیر طی چند روز آینده فراهم گردد، ولی شرایط دسترسی محلی و بومی از مسیر های جایگزین فراهم شده است.

استانداری البرز: بازگشایی جاده چالوس تا چند روز آینده ممکن نیست

به گزارش ایسنا، منوچهر غفاری با اشاره به اینکه در سیل اخیر جاده چالوس حدود 1200 دستگاه خودرو گرفتار شده بودند، اظهار کرد: پنج مورد از این خودرو ها به طور کامل در میان گل و لای مدفون شده و چند مورد هم در سد کرج گیر نموده بودند که خوشبختانه سرنشینان آن ها نجات پیدا کردند.

وی ادامه داد: به واسطه ریزش سنگ، اغلب تونل های محور کرج- چالوس مسدود شده بود که با همکاری عوامل راهداری و سایر نیرو های اعزامی در حال حاضر تنها دو تونل مسدود است که کوشش برای بازگشایی آن ها ادامه دارد.

وی افزود: شرایط ریزش سنگ در تونل شماره 2 این محور به گونه ای است که تا سقف این تونل شاهد انباشتگی سنگ و خاک هستیم و بدیهی است تخلیه و ایمن سازی این تونل زمان بر خواهد بود.

این مسئول افزود: علاوه براین، حدود 100 متر از جاده هم به طور کامل شکاف برداشته و از بین رفته و باید مجددا دیوار سازی و احداث گردد.

وی توضیح داد: علی رغم کوشش نیرو های مستقر در جاده، به نظر نمی رسد امکان بازگشایی این مسیر طی چند روز آینده فراهم گردد، ولی شرایط دسترسی محلی و بومی از مسیر های جایگزین فراهم شده است.

غفاری تاکید نمود: با توجه به استراتژیک بودن محور کرج - چالوس، کوشش می گردد در کوتاه ترین زمان ممکن بازگشایی صورت بگیرد و برنامه ریزی برای تامین اعتبار مورد احتیاج در حال اجرا است.

مدیرکل بحران استانداری البرز در پاسخ به اینکه آیا این حادثه خسارت جانی داشته، گفت: طبق آخرین گزارش ها تا کنون هیچ جسدی کشف نشده، ولی جستجو در این خصوص ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه بارش دیروز عصری که در این محور رخ داد شدید نبود، افزود: این بارش خسارت جدیدی به محور وارد ننموده است.

وی گفت: با توجه به شرایط بحرانی تونل شماره دو و از بین رفتن بیش از 100 متر از جاده کرج - چالوس نمی توان زمان دقیقی برای بازگشایی آن اظهار داشت، ولی امیدواریم این اتفاق به زودی بیفتد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 خرداد 1402 بروزرسانی: 24 خرداد 1402 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1661

به "استانداری البرز: بازگشایی جاده چالوس تا چند روز آینده ممکن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استانداری البرز: بازگشایی جاده چالوس تا چند روز آینده ممکن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید