اعطای اسناد مالکیت روستا ها رونق اقتصاد را در پی دارد

به گزارش تور ارمنستان، مدیر بنیاد مسکن شیراز بر لزوم تسهیل در اجرای طرح اعطای اسناد مالکیت منطقه ها روستایی تاکید کرد و گفت: اعطای اسناد مالکیت در روستا ها رونق بخش معاملات و تامین معیشت است.

اعطای اسناد مالکیت روستا ها رونق اقتصاد را در پی دارد

به گزارش از ، مسعود صف شکن مدیر بنیاد مسکن شیراز در نشست مشترک روسای ادارات ثبت نواحی مختلف شیراز، از صدور تعداد 50هزار و 973جلد سند مالکیت در سطح شهرستان با همکاری ادارات ثبت اسناد واملاک نواحی مختلف خبر داد و گفت: تعداد 950جلد سند مالکیت درسال 1399 صادر شده است.

او با بیان اینکه تهیه نقشه ثبتی 91 روستای شهرستان شیراز هم در دستور کار است، اضافه کرد: امسال صدور 420جلد سند مالکیت شهری و روستایی برای متقاضیان دریافت سند مالکیت در دستور کار است.

صف شکن با تشریح عملکرد ها در حوزه مسکن روستایی، گفت: ساخت منازل مقاوم دربرابر حوادث طبیعی در روستاها، ایجاد اشتغال در روستا برای استاد کاران وکارگران ساختمانی، تبدیل محیط غیر بهداشتی روستا به محیط بهداشتی وقابل سکونت، تلاش در حفظ هویت معماری بومی روستایی، توزیع عادلانه اعتبارات بانکی درمسکن روستایی، ثبیت مالکیت وازبین بردن اختلافات ملکی و ایجاد روحیه امنیت وتغییرنگرش به ملک به نام یک پشتوانه مالی و همچنین ایجاد ثبات سکونت، در روستا وجلوگیری از پدیده مهاجرت از روستا به شهر از جمله مزایای اعطای اسناد مالکیت و اجرای طرح های توسعه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1176

به "اعطای اسناد مالکیت روستا ها رونق اقتصاد را در پی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای اسناد مالکیت روستا ها رونق اقتصاد را در پی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید