بدون انتقاد از ترامپ؛ جانسون: قتل جورج فلوید هولناک و غیرقابل بخشش بود

به گزارش تور ارمنستان، نخست وزیر انگلیس ضمن حمایت از اعتراضات سراسری در آمریکا شرح داد که قتل شهروند سیاهپوست آمریکا به دست افسر پلیس، وحشتناک و غیرقابل بخشش و غیرموجه بوده است.

بدون انتقاد از ترامپ؛ جانسون: قتل جورج فلوید هولناک و غیرقابل بخشش بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در واکنش به تحولات اخیر در ایالات متحده آمریکا شرح داد که کشته شدن جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست آمریکا به دست افسر پلیس مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، وحشتناک و غیرقابل بخشش و غیرموجه بوده است.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، نخست وزیر انگلیس امروز (چهارشنبه) بدون انتقاد از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دلیل سرکوب معترضان آمریکایی، به این نکته بسنده کرد که گرچه مردم حق برگزاری اعتراضات را دارند اما این اعتراضات باید به شیوه ای قانونی برگزار شود.

در پی قتل هفته گذشته جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست آمریکایی به دست افسر پلیس مینیاپولیس ایالت مینه سوتا آمریکا، موجی از اعتراضات از این شهر آغاز شد و به دیگر شهرهای سراسر آمریکا و حتی کشورهای دیگر نیز گسترش یافت.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، اعتراضات سراسری در آمریکا موجب شده است که دستکم 23 ایالت آمریکا و واشنگتن دی سی، گارد ملی خود را برای سرکوب اعتراضات به حالت آماده باش درآورند.

روزنامه دیلی میل در ادامه گزارش خود نوشت که جانسون بدون انتقاد از تاکتیک های خشونت بار ترامپ در مقابل معترضان گفت که زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد و مرگ غیرموجه و غیرقابل بخشش جورج فلوید به دست افسر پلیس مینیاپولیس را محکوم کرد.

جانسون در جلسه پرسش از نخست وزیر در مجلس انگلیس درباره موجی از اعتراضات سراسری در آمریکا که در دیگر نقاط جهان نیز گسترش یافته گفت: مردم حق اعتراض دارند اما از پاسخ دادن به سؤالاتی درباره سیاست های ترامپ در سرکوب معترضان طفره رفت.

وی در پاسخ به سؤال کئیر استارمر نماینده حزب کارگر مبنی بر اینکه آیا انزجار انگلیس از نوع واکنش ترامپ به اعتراضات آمریکا را به ایالات متحده انتقال داده، گفت: من فکر می کنم آنچه در ایالات متحده اتفاق افتاده، هولناک و غیرقابل بخشش و غیرموجه است.

جانسون ادامه داد: همگی ما بر روی صفحات تلویزیون (تحولات آمریکا) را مشاهده کردیم و کاملاً حق مردم برای اعتراضاتی که رخ داد را درک می کنم با اینحال، کاملاً معتقدم که اعتراضات باید به شیوه ای قانونی و منطقی برگزار شود.

نخست وزیر انگلیس در ادامه جلسه، تحت فشار یکی دیگر از نمایندگان مجلس گفت: قطعاً زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد.

وی در خصوص برگزاری تظاهرات در انگلیس در حمایت از اعتراضات آمریکا و علیه رفتارهای تبعیض آمیز نیروهای امنیتی گفت که اعتراضات باید قانونی باشد و به قوانین فاصله گذاری اجتماعی مرتبط با ویروس کرونا احترام گذاشته شود.

نخست وزیر انگلیس در شرایطی حاضر به انتقاد از رئیس جمهور آمریکا نشد که در حالیکه اعتراضات به قتل جورج فلوید وارد هفته دوم خود می شود، ترامپ تهدید کرده است که یگان ویژه آمریکا را به منظور سرکوب اعتراضات در سراسر این کشور مستقر کند.

از طرف دیگر، طبق اطلاعات فاش شده، رئیس جمهور آمریکا در صدد استفاده از تانک و خودروهای زرهی برای مقابله با معترضان آمریکایی بوده و به بالگردهای نظامی دستور داده با پرواز در ارتفاعات پایین باعث ایجاد رعب و وحشت در معترضان شوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 445

به "بدون انتقاد از ترامپ؛ جانسون: قتل جورج فلوید هولناک و غیرقابل بخشش بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدون انتقاد از ترامپ؛ جانسون: قتل جورج فلوید هولناک و غیرقابل بخشش بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید