اخبار سیاسی

فراخوان برای کشیدن دامنه اعتراضات به منطقه کردستان عراق

یکی از رهبران مخالفان سیاسی در منطقه کردستان عراق با صدور فراخوانی مردم شهرهای این منطقه را به برپایی تظاهرات مشابه اعتراضات ضد دولتی در بغداد و استان های جنوبی عراق دعوت کرد.

12 فروردین 1399

بی کفایتی و خلاء قانونی؛ دلیل بن سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب

عضو ائتلاف مجلس عدالتخواه گفت: امروز کشور بهخاطر بی کفایتی و خلاء قانونی به بن بست انتخاباتی اصولگرا و اصلاح طلب رسیده است.

8 فروردین 1399

خبرنگاران گشت نیروی دریایی هلند در تنگه هرمز

تهران-خبرنگاران- هلند یک فروند کشتی نیروی دریایی این کشور را درقالب ماموریت دریایی اروپا در تنگه هرمز مستقر کرد.

6 فروردین 1399

اولین واحد مسکن ملی کی تحویل داده می گردد؟

به گزارش تجارت نیوز، محمد اسلامی درباره زمان تحویل واحدهای طرح ملی مسکن اظهار کرد: در این طرح فرض برنامه 18 تا 24 ماه است. ما در این طرح فرآیندی بزرگ و مراحل زیادی را طی کردیم تا زمین هایی را انتخاب کنیم که مرغوب بوده تا جایی نباشند که آبادانی دیر به سراغ...

6 فروردین 1399

دولت برای خروج از رکود باید به سمت توسعه صنایع کوچک و متوسط برود

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با انتقاد از طرح وام 25 میلیونی برای خرید خودرو گفت: دولت برای خروج از رکود باید به سمت توسعه صنایع کوچک و متوسط برود.

5 فروردین 1399

محوطه تاریخی پاسارگاد آهن داغ است، مداخلات به حداقل رسیده است

معاون میراث فرهنگی کشور گفت: پاسارگاد مانند آهن داغ است،نمی توان بدون تجربه و اطمینان کافی کوچکترین تغییری در آن ایجاد کرد.

5 فروردین 1399

برپایی جشنی ملی با وعده های رنگی

در نخستین جشن ملی صنایع دستی، مسوولان واگذاری اراضی برای استقرار هنرمندان، همکاری برای شرکت در نمایشگاه های خارجی و همچنین امضای تفاهم نامه با هدف حمایت از صنایع دستی کشور را اعلام کردند.

4 فروردین 1399

زیردریایی هسته ای آمریکا در اقیانوس آرام مستقر شد

پنتاگون از استقرار یک فروند زیردریایی هسته ای در اقیانوس آرام اطلاع داد و اعلام نمود این اقدام در واکنش به آزمایش های سلاح های مشابه روسیه صورت گرفته است.

4 فروردین 1399

ظریف از علت سقوط هواپیمای اوکراینی در همان ساعات اول باخبر بود؟

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با رد بعضی ادعاها مبنی بر اطلاع وزیر امور خارجه از علت اصلی سقوط هواپیمای اوکراینی از ساعات اول این حادثه اعلام نمود: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در بعدازظهر روز آدینه از علت اصلی سقوط هواپیمای اوکراینی اطلاع یافت.

3 فروردین 1399

پیگیری طرح تهاتر زمین دولتی برای افزایش عرضه مسکن اجاره ای

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طرح تهاتر زمین برای افزایش عرضه مسکن اجاره ای یک ایده است و سال آینده پیگیر آن خواهیم بود، گفت: بعضی از اراضی دولت گران هستند و به درد اقشار کم درآمد نمی خورد.

2 فروردین 1399

محتوای جعلی، سد راه حقیقت در فضای آنلاین

شرکت های تکنولوژی سال هاست با مسائل زیادی مواجهند و هیچ الگوریتم ساده ای برای تشخیص محتوای تولیدی انسان با هوش مصنوعی وجود ندارد. از سوی دیگر، شرکت های فناورانه با حذف محتواهای مشکوک یا هر ممنوعیتی، کار را برای انسان سخت تر می کنند.

1 فروردین 1399

رایزنی ظریف و لاوروف در مونیخ درباره برجام و شرایط ادلب

وزرای خارجه ایران و روسیه در حاشیه نشست مونیخ درباره برجام و شرایط ادلب به مصاحبه پرداختند.

1 فروردین 1399

پاسخ نوام چامسکی به یادداشت حبیب احمدزاده

حبیب احمدزاده که در پی تحریم وزیر خارجه کشورمان مطلبی با عنوان ترامپ، ظریف و ما ایرانیان نوشت، می گوید این یادداشت بازتاب زیادی داشته و نوام چامسکی هم به آن پاسخ داده است.

28 اسفند 1398

جلسه 3 جانبه ایران، چین و آمریکا درباره بازطراحی رآکتور اراک

سخنگوی سازمان انرژی اتمی از برگزاری نشست سه جانبه ایران، چین و آمریکا با موضوع بازطراحی رآکتور آب سنگین اراک در وین اطلاع داد.

26 اسفند 1398

رئیس ستاد ارتش پاکستان با مقامات انگلیس درباره اوضاع امنیتی منطقه مصاحبه کرد

خبرنگاران: رئیس ستاد ارتش پاکستان پس از ورود به لندن با مقامات انگلیسی ملاقات و در خصوص اوضاع امنیتی منطقه همچنین تحریم یاری های اقتصادی خارجی به گروه های افراطی این کشور گفتگو کرد.

22 اسفند 1398

انتقاد از انتصاب سخنگوی رئیس جمهور افغانستان به سرپرستی وزارت خارجه

رئیس جمهور افغانستان سخنگوی سابق خود را به عنوان سرپرست وزارت خارجه این کشور منصوب کرده که انتقاداتی را در پی داشته است.

20 اسفند 1398

انتقاد شدید آدام شیف از سنا در آستانه شروع استیضاح ترامپ

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا طی اظهاراتی، قطعنامه سنا درباره فرایند دادگاه استیضاح ترامپ را مورد انتقاد قرار داد.

18 اسفند 1398

فوتبال، سیاسی نیست!

امروز فوتبال را آنقدر قدرتمند کرده اند که رئیس آن کنفدراسیون از بسیاری از رئیس دولت ها و پادشاه های ممالک قدرتمندتر و ذی نفوذ تر است...

18 اسفند 1398

نقل و انتقال اقتصادی؛ بزرگترین مشکل توسعه روابط تجاری ایران و سوئد

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد گفت: پیش از شروع دور دوم تحریم ها بانک های بزرگ سوئدی مانند SE banken یکی از بزرگترین بانک های این کشور، بانک نوردیا (Nordia) که بانک مشترک دانمارکی - سوئدی است و Swedbank با ایران همکاری داشتند اما با شروع تحریم ها دیگر فعالیت...

16 اسفند 1398

وزیر امور خارجه روسیه وارد تاشکند شد

وزیر امور خارجه روسیه در راس یک هیات از مقامات عالی رتبه این کشور وارد شهر تاشکند پایتخت ازبکستان شد.

13 اسفند 1398
تعداد: (58)