تبدیل پرندگان مرده به هواپیما های بدون سرنشین!

به گزارش تور ارمنستان، تیمی از موسسه معدن و فناوری نیومکزیکو در سوکورو در حال تبدیل پرندگان تاکسیدرمی شده به هواپیما های بدون سرنشین هستند.

تبدیل پرندگان مرده به هواپیما های بدون سرنشین!

دانشمندان در استان نیومکزیکو ایالات متحده برای انجام تحقیقات لازم، پرندگان مرده را به روشی غیر متعارف احیا می نمایند.

تیمی از موسسه معدن و فناوری نیومکزیکو در سوکورو در حال تبدیل پرندگان تاکسیدرمی شده به هواپیما های بدون سرنشین هستند.

مصطفی حسنعلیان، استاد مهندسی مکانیک مجری این پروژه می گوید که پرندگان مصنوعی مکانیکی نتایج مورد نظر او را محقق نکرده اند، بنابراین، تیم تحقیقاتی او با استفاده از مفهوم مهندسی معکوس برای تبدیل پرندگان مرده به هواپیما های بدون سرنشین، این ایده غیرمتعارف را ارائه کردند.

برای درک بهتر ترکیب و الگو های پرواز افراد می توان از پرنده های پر شده استفاده کرد و این را می توان در صنعت هوانوردی به کار برد. حسنعلیان می گوید: اگر یاد بگیریم که پرندگان چگونه انرژی را بین خودشان مدیریت می نمایند، می توانیم این را در صنعت هوانوردی آینده به کار ببریم تا انرژی و سوخت بیشتری صرفه جویی کنیم.

رنگ و کارایی پرواز یکی از علاقه مندی های دانشجوی دکترای دانشگاه برندن هرکنهوف است که در حال مطالعه بر روی تأثیر رنگ بر کارایی پرواز است. اگرچه بسیاری از رنگ پرنده برای جذب جفت یا بکارگیری به عنوان استتار استفاده می نمایند، هرکنهوف در کوشش است تا بفهمد که چگونه رنگ بر کارایی پرواز در پرواز های تجاری نیز تأثیر می گذارد.

حسنعلیان گفت که پرنده مدل فعلی تاکسیدرمی فقط 20 دقیقه پرواز می نماید، بنابراین مرحله بعدی کشف چگونگی طولانی تر کردن پرواز و انجام آزمایشات در طبیعت در میان پرندگان زنده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 27 فروردین 1402 بروزرسانی: 27 فروردین 1402 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1637

به "تبدیل پرندگان مرده به هواپیما های بدون سرنشین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل پرندگان مرده به هواپیما های بدون سرنشین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید