ترامپ در صورت پیروزی یک تصمیم زشت دارد!

به گزارش تور ارمنستان، ایسنا نوشت: 125 سال پس از اینکه دیوان عالی ایالات متحده موضوع حق شهروندی را حل و فصل کرد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق این کشور بار دیگر متعهد شد که به رویه کسب شهروندی از طریق تولد در خاک آمریکا پایان دهد.

ترامپ در صورت پیروزی یک تصمیم زشت دارد!

به نوشته روزنامه گاردین، سیستم تولد فرزند در آمریکا به این صورت است که هر فردی که در آن متولد شود، شهروند رسمی آمریکا محسوب می شود و اقامت دائم این کشور را از همان ابتدای تولد خود به دست می آورد، حتی اگر از پدر و مادری غیر آمریکایی متولد شده باشد.

دونالد ترامپ در ویدیویی که روز سه شنبه در رسانه های اجتماعی منتشر شد، گفت اگر سال آینده دوباره به کاخ سفید برشود، در روز اول یک فرمان اجرایی را امضا خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که بچه ها مهاجران غیرقانونی، شهروندی اتوماتیک ایالات متحده را دریافت نخواهند کرد.

ترامپ با تکرار ادعاهای زشت و ضد مهاجرتی خود، همچنین گفت که دستور او انگیزه اصلی برای ادامه مهاجرت غیرقانونی را خفه می کند، مهاجران بیشتری را از آمدن بازمی دارد و بسیاری از بیگانگانی را که جو بایدن به طور غیرقانونی به کشور ما راه داده است، به رفتن تشویق می کند.

کسب شهروندی از طریق حق تولد، در اصلاحیه چهاردهم قانون اساسی ایالات متحده گنجانده شده است که در سال 1866 از طریق سنا تایید شد و دو سال بعد به تصویب رسید. در متن آن آمده است کلیه افرادی که در ایالات متحده متولد شده اند یا مقیم دائم قانونی هستند، شهروند ایالات متحده هستند.

در سال 1898، دیوان عالی آمریکا یک مساله مهم را حل و فصل کرد و حکم داد که فرزند شهروندان چینی متولدشده در ایالات متحده به طور اتوماتیک شهروند ایالات متحده است. با این حال ترامپ بارها گفته است که بدون توجه به این حکم، این حق را حذف خواهد کرد.

ترامپ گفت: ما تنها کشوری در جهان هستیم که یک نفر وارد می شود و بچه دار می شود، و نوزاد اساسا شهروند ایالات متحده است... با تمام مزایا. مسخره است. مسخره است و این روند باید تمام شود.

ادعاهای ترامپ در حالی مطرح می شود که اساسا بیش از 30 کشور دیگر حق شهروندی از طریق تولد را ارائه می دهند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 خرداد 1402 بروزرسانی: 12 خرداد 1402 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1656

به "ترامپ در صورت پیروزی یک تصمیم زشت دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در صورت پیروزی یک تصمیم زشت دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید