چامسکی: هیچ مدیریت منسجمی در آمریکا برای مقابله با کرونا وجود ندارد

به گزارش تور ارمنستان، فیلسوف و زبان شناس آمریکایی با انتقاد از دولت کشورش در مقابله با ویروس کرونا گفت: شرایط هرج و مرج کامل است. هیچ مدیریت منسجمی وجود ندارد. ریاست جمهوری و کاخ سفید در دستان کسی است که به هیچ چیز جز قدرت خودش و چشم انداز انتخابات آینده علاقه ای ندارد.

چامسکی: هیچ مدیریت منسجمی در آمریکا برای مقابله با کرونا وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نوام چامسکی، فیلسوف و زبان شناس آمریکایی در گفت وگویی با خبرگزاری فرانسه درباره شیوع ویروس کرونا با انتقاد از سیاست های دونالد ترامپ در مواجهه با بجران بیماری همه گیر کووید 19، رئیس جمهوری ایالات متحده را فردی ضد اجتماع و خودبزرگ بین خواند.

چامسکی گفت: شرایط هرج و مرج کامل است. هیچ مدیریت منسجمی وجود ندارد. ریاست جمهوری و کاخ سفید در دستان یک انسان ضد اجتماع خودبزرگ بین است که به هیچ چیز جز قدرت خودش و چشم انداز انتخابات آینده علاقه ای ندارد. برای او مهم نیست که چه اتفاقی برای کشور و جهان می افتد. اتفاقات یکی پس از دیگری رخ می دهد و هرج و مرج کامل است.

این فیلسوف سرشناس آمریکایی در ادامه ضمن انتقاد از سیاست دونالد ترامپ در عدم مشارکت با سازمان جهانی بهداشت پس از شیوع ویروس همه گیر کرونا و تهدید به قطع کمک مالی به این سازمان به اتهام پشتیبانی از چین گفت: بسکمک از میان رای دهندگان او (ترامپ) سازمان های بین المللی را دوست ندارند. آنها می گویند که ما خودمان در قله هستیم، به هیچکس نیاز نداریم و کسی هم نباید به ما چیزی بگوید. بنابراین (دونالد ترامپ) با خود می گوید که برای جمع آوری رای این عده بد نیست که بودجه سازمان جهانی بهداشت را قطع کنیم یا به سمت انحلال آن پیش برویم. البته اینکار عواقب بسکمک دارد. سازمان جهانی بهداشت کارهای دیگری هم انجام می دهد و سراسر آفریقا برای کنترل بیماری ها به این سازمان متکی هستند؛ حالا با این ویروس هم که شرایط بدتر است.

به گزارش یورونیوز، رئیس جمهوری ایالات متحده هفته گذشته در نامه ای به تدروس آدهنوم گِبرِیِسوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نسبت به واکنش این سازمان به شیوع ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد و هشدار داد که در صورتی که سازمان جهانی بهداشت نتواند عدم وابستگی خود به چین را اثبات کند و ظرف 30 روز آینده رویه خود را به صورت چشمگیر بهبود نبخشد وی برای همیشه کمک هزینهٔ ایالات متحده به این سازمان را قطع خواهد کرد.

بسکمک از منتقدان داخلی سیاست دونالد ترامپ در برخورد با سازمان ها و شرکای بین المللی آمریکا در موضوع بیماری همه گیر کووید 19 را به ضرر منافع کشور، مقابله با ویروس کرونا و تبادل اطلاعات برای کشف واکسن آن می دانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 413

به "چامسکی: هیچ مدیریت منسجمی در آمریکا برای مقابله با کرونا وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چامسکی: هیچ مدیریت منسجمی در آمریکا برای مقابله با کرونا وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید