تشدید بارش در سواحل خزر افزایش و ارتفاع موج در خلیج فارس

به گزارش تور ارمنستان، سازمان هواشناسی ضمن هشدار نسبت به تشدید بارش در سواحل دریای خزر از افزایش ارتفاع موج در دریای خزر و خلیج فارس خبر داد.

تشدید بارش در سواحل خزر افزایش و ارتفاع موج در خلیج فارس

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: در سواحل دریای خزر تشدید بارش و در مناطق جنوبی وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد نسبتاً شدید و تگرگ طی چهارشنبه و پنجشنبه (21 و 22 آبان ماه) پیش بینی می شود. این شرایط جوی در استان های گیلان، نیمه شرقی خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شمال فارس رخ می دهد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، لغزندگی جاده ها، احتمال بارش برف در ارتفاعات و جاری شدن روان آب دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به حفظ فاصله از حریم رودخانه و مسیل ها، پرهیز از تردد غیر ضروری، لغو فعالیت های کوهنوردی و لایروبی رودخانه و مسیل ها توصیه می کند.

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ نیز با اشاره به شمالی شدن جریانات هوایی آورده است: از بعدازظهر چهارشنبه (21 آبان ماه) تا آخر وقت پنجشنبه (22 آبان ماه) مواج شدن دریای خزر و افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا دو متر پیش بینی می شود. در این شرایط جوی احتمال پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک وجود دارد بنابراین نسبت به احتیاط در تردد با قایق های سبک و تفریحی و انجام فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع فراساحل توصیه می شود.

در ادامه این هشدار آمده است: افزایش سرعت باد و ارتفاع موج از بعدازظهر سه شنبه (20 آبان ماه) تا اواخر وقت پنجشنبه (22 آبان ماه) در شمال خلیج فارس پیش بینی می شود و احتمال پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک وجود دارد. در این شرایط جوی نسبت به ممنوعیت شنا، احتیاط در تردد با قایق های سبک و تفریحی و فعالیت شیلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع فراساحل توصیه می شود.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 710

به "تشدید بارش در سواحل خزر افزایش و ارتفاع موج در خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید بارش در سواحل خزر افزایش و ارتفاع موج در خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید