تمام آنچه که در خصوص پرچم داران سری گلکسی نوت 20 سامسونگ می دانیم

به گزارش تور ارمنستان، در این مطلب به آنالیز شایعات و احتمالاتی می پردازیم که پیرامون سری گلکسی نوت 20 وجود دارد تا ببینیم برنامه سامسونگ برای پرچم دار بعدی اش چیست. (این مطلب با انتشار جزئیات بیشتر در رابطه با محصولات این سری بروزرسانی خواهد شد).

تمام آنچه که در خصوص پرچم داران سری گلکسی نوت 20 سامسونگ می دانیم

سامسونگ هنوز رسما تایید ننموده نام پرچم دار بعدی این شرکت گلکسی نوت 20 است اما هیچ شواهد منطقی دیگری هم وجود ندارد که بخواهیم بر اساس آن، عدم انتخاب این نام برای نسل بعدی گوشی های نوت را در نظر داشته باشیم. معمولا سری اس و نوت سامسونگ به نوعی یک راستا را دنبال می نمایند و همواره تفاوت خاصی بین آن ها نبوده. بنابراین با جهشی که سری اس از 10 به 20 داشته، به نظر می رسد می توانیم گوشی بعدی سامسونگ از سری نوت را گلکسی نوت 20 بنامیم.

همچنین می دانیم مدت زمان کمی بعد از عرضه سری اس 20، سامسونگ کد کرنل این گوشی را هم منتشر کرد که به لطف توسعه دهندگان XDA، کمی از معینات سری جدید نوت هم معین شد. بنابراین با توجه به شواهد، شایعات و شناختی که از سامسونگ داریم تصمیم گرفتیم تمام آنچه را که در خصوص سری نوت 20 می دانیم به اطلاع شما عزیزان می رسانیم. از آنجایی هم که این اخبار به صورت 100 درصد تایید نشده اند، بنابراین به مرور زمان و با انتشار جزئیات بیشتر، آن را بروزرسانی خواهیم کرد.

کانسپتی از گوشی گلکسی نوت 20 سامسونگ منتشر شد

نام و زمان انتشار گلکسی نوت 20

توسعه دهندگان XDA سه نام رمز مختلف را در رمزگشایی کد کرنل نوت 20 معین کردند. Project XYZ، Project Canvas و Project Winner2. با توجه به شواهد، Project Canvas همان گلکسی نوت 20 است چون پیش تر از نام رمز Project C برای اشاره به این محصول استفاده می شد. در حالی که نمی توان این اطلاعات را 100 درصد تضمینی دانست، اما در حال حاضر تنها چیزی هستند که از نام سری نوت 20 در اختیار داریم.

همچنین به نظر می رسد سامسونگ سال جاری از دو مدل رونمایی کند. گلکسی نوت 20 و نوت 20 پلاس. احتمال اینکه سامسونگ از نام اولترا استفاده کند زیاد است اما وقتی در خصوص سری نوت حرف می زنیم، شاید پلاس شانس بیشتری داشته باشد.

در خصوص تاریخ معرفی و عرضه این محصول هم فقط یک منبع موثق را در اختیار داریم (The Korea Herald) که طی گزارشی خاطرنشان کرد گلکسی نوت 20 در ماه آگوست روانه بازار می گردد و مسائلی از قبیل بیماری کرونا احتمالا روی این تاریخ تاثیری نخواهد داشت. این در حالی است که بسیاری از شرکت ها به خاطر همین ویروس، معرفی محصولات خود را به تعویق انداختند اما چون نوت 20 در تابستان رونمایی می گردد، احتمالا پیش بینی شده بتوان تا آن موقع راهی برای کنترل این ویروس کشف کرد. البته هنوز هم بسیاری از محصولات طی رویداد آنلاین برگزار می شوند مثل وان پلاس 8 و بنابراین بعید به نظر می رسد نوت 20 در تاریخی غیر از ماه آگوست که معمولا زمان رونمایی از گوشی های سری نوت است به بازار عرضه گردد.

تنها مسئله در رابطه با عرضه این گوشی رویدادی است که برگزار می گردد. اینکه این رویداد قرار است آنلاین باشد یا فیزیکی معین نیست چون در این رابطه واقعا همه چیز به شدت پیشروی کرونا بستگی دارد. اگر شرایط به همین شکل پیش برود، قطعا طی رویدادی آنلاین شاهد رونمایی از گوشی های جدید سامسونگ خواهیم بود.

گلکسی نوت 20 به باتری 4000 میلی آمپر ساعتی مجهز خواهد شد

طراحی گلکسی نوت 20

مدتی پیش تصویری از قاب محافظ گلکسی نوت 20 منتشر شد که البته بهتر است بگوییم منتسب به قاب این گوشی. با توجه به همین قاب می توانیم تا حدودی از شکل ظاهری این محصول مطلع شویم. این تصویر را رونالد کوانت، ویراستار وب سایت Winfuture.de، در صفحه رسمی خود در توییتر منتشر کرد.

با توجه به این تصویر یکی دو مورد است که می توانیم در رابطه با طراحی نوت 20 متوجه شویم. اول اینکه به خوبی می توان دریافت ماژول دوربین گلکسی نوت 20 به چه شکل خواهد بود. اگر این تصویر درست باشد، بنابراین به نظر می رسد سری نوت 20 هم قرار است از همان ماژول مربعی شکل عظیمی که در گلکسی اس 20 اولترا بکار رفته بهره ببرند.

همچنین به نظر می رسد دکمه های کنترل صدا و پاور دستگاه نیز این بار مجددا به سمت راست برگردند. نوت 10 اولین گوشی از سری نوت بود که سامسونگ در آن تصمیم گرفت محل تعبیه کلیدهای فیزیکی را از راست به چپ منتقل کند و حالا با توجه به این تصویر به نظر می رسد باز هم این ترتیب قرار است به شکل قبل بازگردد. از آن جایی که این تصاویر تایید نشده اند، بهتر است در این رابطه نیز همه چیز را در حد یک شایعه در نظر بگیرید چون تا زمان معرفی این گوشی به اندازه کافی زمان باقی مانده تا بتوان یک سری تغییرات روی آن اعمال کرد.

علاوه بر این ها، می توان در خصوص خیلی چیزها به صورت حتم نظر داد. مثلا گلکسی نوت 20 قطعا قلم S-Pen با ویژگی های جدید را با خود به همراه دارد، نمایشگری با حواشی فوق العاده کم و حتی شاید کمتر از سری اس 20 خواهد داشت و جنس بدنه آن نیز از فلز و شیشه خواهد بود. همچنین انتظار داریم دو گوشی در دو اندازه متفاوت را ببینیم؛ درست مانند سری نوت 10.

در خصوص دوربین جلوی این محصول هم شک و تردید های زیادی وجود دارد. در حالی که سامسونگ در یکی دو سال اخیر تغییرات عمده ای را در طراحی گوشی های سری نوت و اس پدید نیاورد، انتظار می رود نوت 20 هم مانند سری اس 20 از دوربین های روی نمایشگر استفاده کند. اما تبلیغات و شایعات اخیر نشان داده اند این طراحی چندان دلچسب نیست و از سامسونگ می خواهند از دوربین زیر نمایشگر بهره ببرد! طراحی جدیدی که هنوز در هیچ گوشی به طور رسمی استفاده نشده و استفاده آن برای اولین بار در پرچم دار سری نوت می تواند ریسک بسیار عظیمی باشد!

تصویر منتسب به گلکسی نوت 20 اینبار در تبلیغات اسپلیت سامسونگ دیده شد!

معینات فنی و قابلیت های نوت 20

در خصوص معینات فنی هم می توان گفت گرچه خبر موثقی در اختیار نداریم اما آنچه که منتشر شده بسیار احتمال دارد. انتظار داریم گوشی های جدید سامسونگ در هر مدلی که ساخته می شوند به پردازنده اسنپدراگون 865 و اینترنت 5G مجهز باشند. در بالا به کد کرنل گلکسی اس 20 اشاره کردیم که در آن نام رمز یک سری گوشی دیده شد. باید به این نکته هم اشاره کنیم که نام رمز Kona نیز در آن وجود داشت که برای پردازنده اسنپدراگون 865 مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین می توان با قاطعیت گفت گلکسی نوت 20 ار پردازنده اسنپدراگون 865 به عنوان قلب تپنده خود بهره می برد.

این کد نشان می داد تنها نسخه هایی که قرار است در آمریکا عرضه شوند از این پردازنده بهره می برند. اگر این مورد درست باشد، گوشی هایی که در بازارهای دیگر به فروش می رسند به پردازنده اگزینوس 990 5G مجهز خواهند شد. پردازنده ای که در عمل نتوانست توجه کاربران را به خود جلب کند و خیلی ها با اعتراض به سامسونگ خواهان این شدند که غول کره ای تمام پرچم دارهای خود را به چیپست های کوالکام مجهز کند.

بنابراین اگر کوالکام تصمیم بگیرد مانند سال قبل نسخه پلاس اسنپدراگون 865 را هم فراوری کند، احتمال اینکه سامسونگ از آن در گوشی خود استفاده کند بسیار پایین است چون هنگام عرضه گلکسی نوت 10 این شرکت می توانست پرچم دار خود را به اسنپدراگون 855 پلاس مجهز کند ولی دیدیم که در نهایت چنین اتفاقی نیفتاد.

بهره مندی از استاندارد IP68، دیگر معینه ای است که قطعا در این گوشی شاهد آن خواهیم بود. از آن جایی که این گوشی ها به اینترنت 5G مجهز می شوند و از نظر سرعت در شرایط بسیار خوبی قرار دارند، بعید به نظر می رسد سامسونگ مدلی با 8 گیگابایت رم فراوری کند. یعنی در بدترین حالت گوشی های جدید سامسونگ به 12 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی مجهز خواهند شد. پشتیبانی از شارژر بی سیم، حسگر اثر انگشت درون نمایشگر و دوربین های چندگانه هم از دیگر مواردی هستند که انتظار داریم در گلکسی نوت 20 شاهد آن باشیم.

پتنت جدید سامسونگ از نمایشگر کاملا خمیده گلکسی نوت 20 خبر می دهد!

نکته ای که وجود دارد پشتیبانی از کارت حافظه جانبی است. سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس را به این قابلیت مجهز کرد بنابراین سال جاری هم نوت 20 پلاس باید از این درگاه بهره مند باشد. هرچند امیدواریم در هر دو مدل از این درگاه استفاده گردد.

در خصوص حسگر اثر انگشت هم حرف و حدیث های زیادی وجود دارد. سامسونگ با حسگرهای اولتراسونیک زیر نمایشگر حسابی کاربران خود را آشفته نموده چون از دقت و سرعت بالایی برخوردار نیستند. حداقل برای محصولی که بیش از 1000 دلار برای آن پرداخت می گردد واقعا جا برای بهتر شدن وجود دارد. بنابراین حداقل چیزی که در این بخش از سامسونگ انتظار داریم، ارتقای این حسگر به نسخه جدیدی است که کوالکام طراحی نموده چون گفته می گردد چندین برابر مساحت بیشتری را پوشش می دهد و از نظر سرعت و دقت خوانایی بسیار بهتر از نسخه فعلی عمل می نماید.

گزارش اخیری که به وسیله وب سایت SamMobile منتشر شده از ظرفیت باتری گلکسی نوت 20 نیز پرده برداشت. به نظر می رسد این گوشی مانند مدل استاندارد اس 20 از یک منبع تغذیه 4000 میلی آمپر ساعتی بهره می برد که از ظرفیت 3500 میلی آمپر ساعتی گلکسی نوت 10 بیشتر است که خب دور از انتظار هم نبود چون این محصول هم نمایشگر عظیم تری دارد و هم از اینترنت 5G بهره می برد. با توجه به این مسئله، می توان حدس زد سامسونگ قصد ندارد باتری بکار رفته در سری اس 20 را با تغییر خاصی همراه کند و احتمالا آن ها را با حجمی یکسان در سری نوت 20 نیز شاهد خواهیم بود. (4500 یا 5000 میلی آمپر ساعت برای نوت 20 پلاس).

در کنار اندک خبرهای مطمئن، باید به نبود جک 3.5 میلی متری نیز اشاره کنیم که یکی دو سالی هست سامسونگ آن را بازنشسته نموده و پرچم دارهای خود را در صورت وجود، با هندزفری USB-C راهی بازار می نماید. حذف جک 3.5 میلی متری دلیل خوبی دارد و آن هم همه گیر شدن ایربادزها است. محصولات بی سیمی که به شدت هوادار دارند و احتیاج به جک 3.5 میلی متری را نیز کمتر می نمایند. هرچند کاربرد این جک فقط به این موضوع خلاصه نمی گردد.

گلکسی نوت 20 و گلکسی فولد 2 به پردازنده اسنپدراگون 865 مجهز می شوند!

قیمت و بازار عرضه

پرچم دارهای سامسونگ همواره جز گران ترین های بازار هستند. البته میان رده های این شرکت نیز به نسبت رقبا قیمت بالاتری دارند و معین نیست سامسونگ چه زمانی می خواهد در این سیاست خود تجدید نظر کند! با این حال بعید به نظر می رسد این اتفاق با عرضه سری نوت 20 رخ دهد و احتمالا این سری از پرچم دارهای سامسونگ یکی از نجومی ترین مدل های بازار خواهند بود.

برای حدس قیمت سری نوت 20 بهتر است نگاهی به قیمت گذاری نسل گذشته بیندازیم. انواع مختلفی از نوت 10 به بازار عرضه شده که هر کدام قیمت متفاوتی داشتند. پرچم دار نسل گذشته سامسونگ بین 949 - 1399 دلار قیمت گذاری شد و به نظر می رسد این میزان برای نوت 20 به طرز قابل توجهی افزایش یابد. قیمت سری نوت 10 هنگام عرضه به این صورت بود:

گلکسی نوت 10 با 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی: 949 دلار

گلکسی نوت 10 5G (مخصوص بازار کره): 1.049 دلار

گلکسی نوت 10 پلاس با 12 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی: 1.099 دلار

گلکسی نوت 10 پلاس با 12 گیگابایت رم و 512 گیگابایت حافظه داخلی: 1.199 دلار

گلکسی نوت 10 پلاس 5G با 12 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی: 1.299 دلار

گلکسی نوت 10 پلاس 5G با 12 گیگابایت رم و 512 گیگابایت حافظه داخلی: 1.399 دلار

از آن جایی که گوشی های جدید با پردازنده اسنپدراگون 865 به بازار خواهند آمد، هم مدل استاندارد و هم مدل پلاس به اینترنت 5G مجهز خواهند شد و به عبارتی دیگر شاهد گوشی 4G نخواهیم بود. اگر قیمت گوشی های نسل گذشته را بتوان فاکتور مهمی به حساب آورد، باید انتظار داشته باشیم نوت 20 و نوت 20 پلاس با بیش از 1000 دلار قیمت پایه راهی بازار شوند و هیچ یک از مدل های آن زیر این برچسب قیمتی نباشد!

در خصوص بازار عرضه هم احتیاج به گفتن نیست چون می دانیم سامسونگ گوشی های خود را به همه جای جهان عرضه می نماید. اینکه این شرکت تصمیم بگیرد چه پردازنده ای را در چه منطقه ای در گوشی خود استفاده کند فعلا در هاله ای از ابهام قرار گرفته است اما اینکه در آمریکا مدل مجهز به اسنپدراگون 865 عرضه می گردد بدیهی و معین است.

در حال حاضر این ها تنها اطلاعاتی بودند که در خصوص گلکسی نوت 20 در اختیار داشتیم. مسلما به مرور زمان جزئیات بیشتری هم در رابطه با این محصول فاش خواهد شد و لذا این مطلب تا زمان معرفی این گوشی بروزرسانی خواهد شد.

گلکسی نوت 20 با این قابلیت می تواند رقیبی جدی برای آیفون 12 باشد!

منبع: androidauthority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 356

به "تمام آنچه که در خصوص پرچم داران سری گلکسی نوت 20 سامسونگ می دانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام آنچه که در خصوص پرچم داران سری گلکسی نوت 20 سامسونگ می دانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید